Цього разу відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко знайомить читачів КиевVласти з популярними гастро-закладами – моноформатами. В таких рестораціях пропонують максимум дві-три страви. Ну а першим київським моноформатом була славнозвісна перепічка.
Інколи хочеться з`їсти щось просте – без тонкощів французької чи італійської кухонь. Фастфуди не дуже корисні та не дуже смачні. Тому я зібрала для вас дев`ять київських ресторанів, які працюють у так званому моноформаті. Впевнена, вони прийдуться вам до смаку.
То ж – поїхали!
“Київська перепічка”, вул Богдана Хмельницького, 3
Почну з перепічки, бо вона стала першим моноформатом в Києві, хоча тоді про це ніхто навіть і здогадатися не міг. Перепічка – сосиска в дріжджовому тісті, смажена у фритюрі – за радянських часів коштувала 22 копійки. Зараз її вартість 17 гривень, але смак перепічки не змінився. І за цією сосискою завжди вибудовувалася і вибудовується чималенька черга.
Щоб не казали про некорисність цієї страви, не знаю жодної людини, яка б хоч раз в житті її не спробувала. Я спробувала і не один раз, тож дуже рекомендую тим, хто досі вагається.
“БПШ”, вул Велика Васильківська, 21
Цей заклад за два місяці існування здобув славу, не меншу за “Київську перепічку”. Бо що може бути смачнішим за смак дитинства? А для народжених наприкінці 70-х – на початку 80-х – це біляші біля метро та пончики у фритюрі. Тож “БПШ” – це біляш, пончик, шаурма.
Шукати довго непотрібно. Виходите з метро “Льва Толстого”, бачите величезну чергу (як на Хрещатику біля перепічки) – оце воно і є.
В закладі все зручно облаштовано: берете тацю, вибираєте страви – і через 5 хвилин маєте своє замовлення. Головний принцип – дешево та швидко. Шаурму готують просто у вас на очах, пончики та біляші також смажать на місці.
Тут немає виделок та ножів, вся їжа подається в одноразовому посуді, лише напої в склі. До шаурми або біляша можете замовити пиво, сидр, шкалик горілки (кожен напій – 39 гривень) і навіть власноруч приготувати Bloody Mary (78 гривень).
Отже наше замовлення:
-
шаурма з індичкою – 39 гривень;
-
біляш з м’ясом (свинина, яловичина, індичка) – 29 гривень;
-
пончики зі згущеним молоком (6 штук) – 19 гривень;
-
пиво “БПШ” – 39 гривень.
За все разом з двома келихами пива заплатили 145 гривень на двох. Найбільше вразили пончики – за ними я точно готова повертатися сюди. Їх ще можна замовити з цукровою пудрою, а шаурму можна взяти веганську.
Також в асортименті закладу картопляні діпи (29 гривень), курячий бульйон (29 гривень) і морозиво (19 гривень).
“Пиріжкова Тітка Клара”, вул Воздвиженська, 22
Ще один заклад з алюзією на смаки часів СРСР. “Пиріжкових Тітки Клари” в Києві вже 16 і, можливо, більшість з вас вже куштували тут смачні пиріжечки. Я завітала до пиріжкової на Воздвиженці.
Пиріжків тут безліч з абсолютно різними начинками: з рибою, телятиною, бараниною, з куркою, з грибами, з шпинатом та сиром, з горохом, капустою, персиком, яблуком з корицею, смородиною, заварним кремом, маком, повидлом.
Ціни смішні: від 11 гривень з капустою, горохом або картоплею – до найдорожчого за 25 гривень з бараниною. А ще тут продаються мої улюблені горішки зі згущеним молоком (49 гривень за упаковку з 10 горішків).
Тут пропонують безліч варіантів кави та інших напоїв: американо, капучіно, лате, раф – можуть приготувати для вас без кофеїну, а ще флейт-вайт, кава “кедровий горішок”, еспресо, допіо, какао і курячий бульйон.
Ціна від 19 гривень за еспресо до 38 гривень за флейт-вайт, і 43 гривень за лате або великий подвійний еспресо.
Для першого разу спробувала один солоний і один солодкий пиріжок. І мій обід у “Тітки Клари” коштував мені всього 47 гривень – 16 гривень за бульйон, 19 гривень за пиріжок з яловичиною і 12 гривень за пиріжок із смородиною.
“Ребра бар”, Андріївський узвіз, 2-А
Львівський холдинг “Фест” нещодавно відкрив свою славнозвісну реберню “Під Арсеналом” в Києві на початку Андріївського узвозу. Хто був у Львові в цьому закладі, той знає – кращих ребер знайти в Україні важко! і це культове місце, черги до якого вибудовуються з обіду.
В Києві трохи простіше, але людей також чимало, особливо на вихідних. На фліпчарті пишуть живу чергу і ви чекаєте близько 20 хвилин.
Пропонують тут переважно свинячі ребра, майже півкіло котрих коштує 169 гривень. До них можна замовити:
-
мариновану бринзу – 96 гривень;
-
картоплю на грилі з яйцем та беконом – 79 гривень;
-
салат з капусти – 69 гривень;
-
мариновані овочі – 82 гривні;
-
овочі гриль – 86 гривень;
-
свіжі овочі – 88 гривень.
Під ребра замовляйте “Правдиве пиво Львова”:
-
“Зеник” (світле) – 44/72 гривні за 300/500;
-
“Оріон” (темне) – 44/72 гривні за 300/500;
-
сезонне та пляшкове – питайте в офіціанта.
Тим, хто не любить мяса, сюди немає сенсу заходити. Але раптом потрапили, зможете взяти скумбрію на грилі (154 гривні) або овочевий бульйон (42 гривні).
Тут немає приборів – ані виделок, ані ножів, ані тарілок. Їсте просто руками. І ще тут можна використати бонусну картку LOCAL.
“П’яна Вишня”, вул Велика Васильківська, 16
Тут розташувався чудовий моноформат, який давно перестав бути “львівським”. Смачну вишневу настоянку можна тепер спробувати в Києві, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську, Чернівцях, Трускавці та Житомирі, а також в Польщі.
Коштує настоянка 38 гривень за 100 грамів і 55 гривень за 150 грамів. А ще можна придбати пляшку із собою: за 0,2 л – 95 гривень, за 0,5 л – 215 гривень, за 1 літр – 395 гривень.
Також є десерти: вишневий бомбон – 12 гривень, вишневий мармелад – 15 гривень, подарункова тафля – 38 гривень, пастила вишнева – 30 гривень.
“Селедочная”, вул Ярославська, 5/2
Я мало знаю людей, які не люблять оселедець. А для українців це, мабуть, другий стратегічний продукт після сала. Саме тому вже майже рік, як в Києві з’явився окремий заклад, де майже всі страви з оселедця: шуба, форшмак, мімоза, пиріг з оселедцем і навіть чизкейк.
“Селедочная” розмістилася поруч із “Чорноморкою”, що на Подолі. Тут 18 видів оселедця: дунайка, матіос, івасі, голландський оселедець, макрель і багато інших. Можна замовити і слабосолений, і в різних маринадах.
Форшмак також приготують за вашим бажанням – з будь-якого виду оселедця. Ще раджу спробувати солону салаку, хамсу, ставриду, сардину, а також ікру щуки, горбуші, кети, оселедця, та що там кав’яр – навіть кілька у томатному соусі до вашого столу.
Отже, чим ми ласували в “Селедочной”:
-
оселедець “Голландський” – 62 гривні за 100 грамів;
-
оселедць “Дунайський” – 42 гривні за 100 грамів;
-
івасі – 38 гривень ціна за 100 грам;
-
форшмак з блакитної макрелі – 76 гривень за 100 грамів;
-
форшмак з дунайки – 70 гривень за 100 грамів;
-
салат “Мімоза” з копченим вугрем – 42 гривні за 100 грамів;
-
кіш “Лорен з оселедцем та шпинатом” – 83 гривні за шматок;
-
рибний пиріг із шафрановим соусом – 89 гривень за шматок
Цю смакоту варто запивати пивом, наприклад “Хмелевус” (58 гривень за 0,5 л) або бочковим Просеко (59 гривень за 150 грамів).
Кожного дня на зазначений оселедець знижка 20%. Ми потрапили на дунайку, тому більшість замовлень зробили з цієї риби.
“Білий налив”, вул. Хрещатик, 23-А
Найсмачніший хот-дог, який останнім часом куштувала, був саме в “Білому наливі”. Заклад існує другий рік, а черги за хот-догами тут не припиняються. Раніше таку живу чергу людей можна було побачити лише біля “Київської перепічки”.
Яке відношення має “Білий налив” до хот-догів? Дуже просто: основа всього – яблука. На них готують сидр, пунш і наливки, їх використовують для приготування пирогів та хот-догів – до сосиски додають крихти з яблучних чіпсів.
За будь-яку позицію платите 29 гривень. Можна замовити хот-дог не з однією, а з двома сосисками.
Як на мене, пречудовий варіант проведення вечора на Хрещатику – гуляєте собі вечірнім центром міста, зупиняєтесь на пару хвилин біля “Білого налива”, витрачаєте пару хвилин і максимум 100 гривень (сидр, хот-дог, яблучний пиріг) і маєте купу задоволення і ситий шлунок.
“Star Burger”, вул. Петра Сагайдачного, 37
Оскільки я живу на Подолі, то серед десятків бургерних Києва обрала саме цей – “Star Burger” на Сагайдачного, який є одним із шести закладів цієї мережі. На сайті мережі сказано, що вони зібрали кращі бургер-ідеї та традиції з усього світу. А слоган ресторану “Я твій бургер назавжди”.
Після відвідування цього закладу не буду сперечатися з цим твердженням, бо бургер був дійсно дуже смачним. Тим більш, що я спробувала сет BBQ Чікен (199 гривень), а тепер треба скуштувати з яловичою котлетою, з індичкою та рибний бургер. Тут подаються бургер-сети з салатом та картоплею фрі або діпами.
Якщо ж хочете просто бургер – Star, Fish, Вега або Чікен – ціна за будь-який з них складе 99 гривень. Кожен з цих бургерів можна замовити в булочці, у тості або на листях салату.
А ще фішка ресторану – за фіксовану ціну (44 гривні) можна безлімітно пити Pepsi, Mirinda, 7Up або воду.
І мене дуже зачепив за серце зелений колір в дизайні – він так чудово поєднується з листям салату в булочці. Навіть рукавички до бургеру подають зелені.
“VarenykyNow.ua”, вул. Велика Васильківська, 14
Ще один моноформат Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова для всіх, хто дуже ласий до вареників – “VarenykyNow.ua”
“Як молодий бував, то сорок вареників з’їдав, а тепер хамелю-хамелю – насилу п’ятдесят умелю”. Я вже наче й не дуже молода, але вареників умолола стільки, що ледь ноги винесла з ресторації. Зупинитися тут дійсно неможливо.
10 видів вареників, шість – солоних (з м’ясом, з фуа-гра, чорні з судаком, з куркою та креветкою, з капустою, з картоплею та лісовими грибами) та чотири – солодких (з сиром, з вишнею, з халвою, з маком, родзинками та горіхами)
Солоні, крім двох останніх, по 59 гривень, всі інші – 39 гривень. Подаються вареники в плетених бамбукових кошиках із піалою сметанки та карамелізованої цибулі.
Отже ми спробували вареники з фуа-гра, судаком (тісто підкрашене чорнилами каракатиці), з куркою та креветкою (тісто шпинатне). До вареників раджу взяти пиво або сидр (39 гривень за 0,3 л). Якщо хочете щось поміцніше, то вам підійде медовуха або хріновуха (39 гривень за 100 грамів).
Ось таким вийшов мій тур моно-закладами Києва. Швидко, дешево, смачно – що ще треба з нашим шаленим темпом життя? Навіть якщо ваше життя саме таке – бурхливе, насичене та швидке – не забувайте стежити за моєю сторінкою у Facebook та сторінкою в Instagram.
Читайте та смакуйте: 13 найкращих десертів Києва (фото та ціни)
Фото автора