Поділ знайомий і таємничий

Поділ знайомий і таємничий

Ви любите і знаєте Київ? Хочете допомогти нашому місту стати кращим, дізнатися про його таємниці, проблеми й принади? Давайте робити це разом!

Місто, як і кожен живий, мислячий організм, має безліч проблем,  зберігає безліч таємниць, про які ми не просто не знаємо, а не помічаємо їх. Кожна вулиця, сквер, будинок, кожна галузь господарства чи міського життя можуть розкрити свої таємниці, стати сторінками детективних, історичних книг, фільмів, теле-радіопередач.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

І розкрити їх, привернути до них увагу – завдання юних журналістів відділу “Інформаційно-творче агентство “ЮН-ПРЕС” КПДЮ, молодих киян. Журналістське дослідження “Київ очима  молоді” спрямоване насамперед на вивчення Києва, його проблем і невідомих сторінок, на вміння “читати” рідне місто як відкриту книгу, переймаючись його болем і пишаючись його здобутками.

Проєкт “Київ крізь призму журналістики” триває! Настала черга вивчати Подільський район. І розпочався цей етап квестом “Поділ знайомий і таємничий”.

Учасникам квесту, серед яких цього разу було на диво багато малечі, довелося добряче “погуглити”, поритися в інтернеті,  розпитувати у перехожих.

Ось особисто ви  змогли б знайти цей об’єкт, який “ховається” за таким заплутаним завданням: “Один грецький філософ мешкав у посудині циліндричної форми. А український поет, прозаїк та публіцист, який трагічно обірвав своє життя, був автором статті про сатану в такій посудині. Вам потрібен заклад, названий за прізвищем цього українського письменника.”? Зрозуміло, що Діоген тут абсолютно ні до чого. Довелося шукати автора статті про “сатану в діжці”, пояснювати дітям, хто такий Микола Хвильовий.

Юні й дорослі квестери  піднімалися на Лису гору, шукали будинок, в якому на початку минулого століття мешкав відомий лікар, серед пацієнтів якого були Леся Українка, Марія Заньковецька, Іван Карпенко-Карий, Михайло Старицький, Володимир Короленко. Є легенда, що  до лікаря одного разу  з’явилась дівчинка і попросила допомогти своїй тяжко хворій мамі. А коли лікар дійшов до хворої  жінки, то виявилось, що “привела” лікаря дівчинка з фотографії – донька, яка нещодавно залишила цей світ.

А ще потрібно було знайти  місце, яке  нагадує про страшну  сучасну техногенну  трагедію в історії людства, сфотографуватися  біля загадково  будинку, який стоїть пусткою, можливо, через “дурну славу” (його замовника вбили, під час будівництва трапилась пожежа, а потім навіть розповідали, що в будинку живуть привиди. Адже із стін цього будинку часто було чутно стогони, зітхання та завивання. Потім виявилось, що це звуки – то наслідки будівничих-месників, з якими не до кінця розрахувались за роботу; побувати біля старовинного  торговельного центру Старого Подолу; обійти навколо будинку, в якому, за недостовірними даними зупинявся російський цар Петро I, коли приїздив перевіряти будівництво Печерської фортеці на початку  XVIII століття.

А як вам таке завдання: “Один німець став одним із перших засновників фармацевтичного бізнесу в Києві та започаткував аптекарську династію”?

Спробуйте потрапити на подвір’я цього старовинного навчального закладу  й визначте час за приладом математика Пьєра Брульона. Знайдіть такий же пристрій в центрі Подолу на колишньому водогоні. Їх тут аж 4. Здогадалися, про що йдеться?

А зелено-бірюзова будівля на Спаській? У цьому красивому зеленому  маєтку в стилі неоампір колись містилася контора київського підприємця Товія Апштейна. Над боковими вікнами будівлі розміщено емблеми з металовиробами: зубчасте колесо, ланцюги тощо. Під час братовбивчої  громадянської війни тут містився  райком комсомолу, кажуть, той самий, на дверях якого сфотографовано відому записку: “Райком закрыт, все ушли на фронт”.

Творчість цього письменника  пронизана київськими легендами, вона аж надто містична. Він народився з одного боку Лисої гори, а потім 13 років прожив в будинку №13 з іншого боку Лисої гори. Кажуть, що стара віконна решітка з його будинку виконує бажання. Напишіть записку з бажанням і якось спробуйте розмістити її на цій решітці.

Дуже давня билинна легенда  розповідає , що в цьому місці було гніздище найстрашнішого славянського персонажу, того самого Змія, котрий тулубом і хвостом своїм опоясував всю земну кулю й ковтав кінчик свого хвоста саме тут у своєму гніздищі. За легендою, Микита Кожумяка, переміг цього змія, запряг його у величезний плуг и пропахав землю, створюючи  русло Дніпра. На праву сторону відкидалась земля, і виріс високий правий берег. А  в логові змія, затиснутому між трьома київськими горами почали селитися ремісники. 

Для найвитриваліших треба було добігти до церкви, в якій було встановлено труну з прахом Тараса Шевченка (під час перевезення його з Петербургу до Канева) та відправлено панахиду за спокій його душі й, наостанок, в самому центрі Подолу знайти меморіальну табличку з написом  “LISZT FERENC KIJEVI HANGVERSENYEINEK 150. ÉVFORDULÓJÁRA”.

А ще були фотозавдання . Наприклад:  “Цей мурал потрапив до переліку кращих витворів вуличного мистецтва  Best Street Art 2017”.  Або знайти ось ці шедеври настінного й “наземного” живопису:

Поділ знайомий і таємничий

Поділ знайомий і таємничий

Поділ знайомий і таємничий

Поділ знайомий і таємничий

Дивно, але перемогу здобули найменші учасниці – Марта і Кіра Моляр разом з мамою, учениці ліцею № 100, вихованки літературному гуртка ІТА “ЮН-ПРЕС”.  Можливо, тому, що вони  живуть саме на Подолі?

Друге місце дісталося команді  юних журналістів Центру науково-технічної творчості молоді “Сфера” Оболонського району столиці. Третє – малечі з Дитячо-юнацького клубу “Олімпія” Голосіївського району Києва. Інші  учасники отримали заохочувальні призи.

Продовжуємо знайомитися з Подільським районом !

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Автор:
Наталя Плохотнюк
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4