Репортажні, портретні та арт-фото

Репортажні, портретні та арт-фото

Що таке репортажне фото? Яке воно має бути? А портретна фотографія? Як зняти арт-фото і як у цьому допоможе темрява? Відповіді на ці та інші цікаві питання вчора, 18 грудня, отримали учасники ІІ туру міського конкурсу шкільних медіа “Пресбій”, який відбувся в Інформаційно-творчому агентстві в  відділі ЮН-ПРЕС КПДЮ.

Після того, як усі учасники зібрались, представили професійне журі: члени Національної Спілки журналістів та фотохудожників Володимир Тарасов, Ярослав Голубчик, Володимир Кулак.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Спершу Володимир Тарасов розповідав про репортажну фотографію. Показав різні фото з концертів, з Майдану, розповів, як правильно вибирати ракурс, як зробити так, щоб мікрофон на фото не перекривав обличчя, що коли робиш фото у епіцентрі подій, треба продумувати, куди тікати і як вибрати місце, аби сфотографувати усі події. Потім про портретне фото: фон, ракурс.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тепер завдання: зробити портретні фотографії одне одного. Команди учасників розходяться по Палацу, йдуть до ялинки, знаходять десь драбину, аби піднятись до лампи і зробити хороше освітлення. Повертаються хвилин за двадцять. Тепер кожна команда повинна обрати три свої найкращі фото, з яких журі вибере по одній для останнього раунду. Учасники сперечаються що обрати, опісля журі та команди обговорюють помилки та найкращі моменти на фотогрфіях. Розбирають саме слово “фотографія”. “Фото” – світло, “граф” – малювати. Тарасов та Голубчик діляться на “Інь” та “Янь”, один критикує погані моменти фото, а інший – хвалить хороші. Іноді погані та хороші сторони збігаються. На одному фото зображена дитина, Ярослав Голубчик розповідає про небезпеку фотографування дітей. Зрештою, журі вибирають найкращі фото.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Далі – фотовікторина. Учасники мають 15 хвилин, щоб відповісти на питання, що стосуються репортажної фотографії. Тим часом журі ставлять бали за портретні фото.  

Тепер коротенький майстер-клас від гуру арт-фото Ярослава Голубчика.

Як має виглядати арт-фотографія? Що означає “арт”? Розбирають, що слово “арт” означає “мистецтво”. Наступне завдання, звісно ж, створити арт-фотографію з предметів на столі. Маленька пластикова ялинка, троянда, величезне збільшуване скло, дерев’яна долоня, залізна сіточка, пшикалка для кімнатних рослин. Кожна команда обирає по два предмети, тепер треба створити з цього мистецтво світломалювання. Ярослав Голубчик підказує, що найкраще знімати в темряві або напівтемряві з ліхтариком. “Використовуйте світло, використовуйте тіні”. Учасники розбрідаються в темряві.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Були ще й інші цікаві завдання.

Переможцями  в цьому етапі творчих змагань стали всі. Але найкреативнішими виявилися команди “Крила України” з Авіакосмічного ліцею ім. І. Сікорського та “Podil News” з Будинку дитячої та юнацької творчості Подільського району.

КиевVласть

Автор:
Марко Літній
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4