Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко з`їла безліч котлет по-київськи у столичних ресторанах, щоб вибрати для читачів КиевVласти найсмачніші. Всі подробиці – в ресторанному огляді.
Щоб ви знали, де можна з’їсти найсмачнішу котлетку в Києві, я обійшла безліч ресторанів, і відібрала для вас сім найкращих.
Сім закладів – сім котлет
“Chicken Kyiv”, вул. Заньковецької, 15/4
В цьому закладі котлету готують в спосіб більш наближений до класичного – з курячою кісточкою та надають форму еліпсу. Подають котлету з трюфельним пюре та печеними овочами (цвітною капустою та гарбузом).
Єдине, як на мене, котлета замаленька. Тому раджу дозамовити рублену котлету з півня. Звичайно, це більш традиційна котлета, але вона тут дуже смачна.
Загалом, в ресторані – величезний вибір страв з курки.
Ціна порції – 119 гривень.
Оцінка за 10-бальною шкалою за критеріями:
-
рецептура приготування – 10;
-
смакові якості – 9;
-
ціна – 8
“Хуторець на Дніпрі”, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А
Тут котлету готують майже за класичним варіантом – з курячою кісточкою, але котлета має круглу форму, а не еліпсичну. Подають її тут з домашнім овочевим салатом. Бажано до котлети взяти гарнір, аби масло розтіклося на нього. Найкраще смакує з картоплею пюре.
Але унікальність котлети по-київськи в “Хуторці” в тому, що на порцію йдуть дві котлетки, тобто ви можете замовити цю страву спокійно на двох.
ЦІна порції – 248 гривень плюс картопляне пюре за 67 гривень.
Оцінка за 10-бальною шкалою за критеріями:
-
рецептура приготування – 9;
-
смакові якості – 8;
-
ціна – 5
“За двома зайцями”, Андріївський узвіз, 34
Котлета в тутешньому меню називається “Меня весь Киевъ знаетъ”. Вона має форму еліпсу, але без кісточки. Подається на підсмаженому тості з пюре із зеленого горошку з картоплею пай.
Ціна порції – 150 гривень.
Оцінка за 10-бальною шкалою за критеріями:
-
рецептура приготування – 8;
-
смакові якості – 9;
-
ціна – 5.
“Бар Пирогъ”, вул. Володимирська, 14
Як на мене, котлета тут найсмачніша. Вона із кісточкою, без папільйотки. Дуже соковита, має багато масла, яке витікає на трюфельну картоплю доповнену білими грибами та помідорчиками. До неї замовте наливки власного виробництва – вони тут неймовірні!
Ціна порції – 127 гривень.
Оцінка за 10-бальною шкалою за критеріями:
-
рецептура приготування – 9;
-
смакові якості – 10;
-
ціна – 7
“Rebra & Kotlety”, вул. Борисоглібська, 8/13
Тут готують сім особливих котлет по-київськи на сучасний лад – продовгуваті, схожі на велику сосиску. Їх подаються в боксі, загорнутими у фірмову бумагу. Тобто їсти котлету вам запропонують руками, а не виделкою та ножем.
Кожна з семи котлет має свою унікальну начинку:
-
класична – з вершковим маслом та зеленню;
-
no capito- з шовдарем (свиний копчений окорок), сиром моцарелою, в’яленими томатами та сиром пармезан;
-
галицька – з беконом, печерицями, цибулею, вершками, пармезаном та курячими жовтками;
-
дорблю та малина – з сиром дорблю, малиною та вином;
-
дуже камамберна – з сиром камамбер та вином;
-
груша та моцарела – з грушею, моцарелою та перцем чілі;
-
sea-sea – з тигровими креветками, м’ясом мідій, томатами, часником, чебрецем та пармезаном
Як на мене, найситніша – галицька, найнеординарніша – дорблю та малина, найсмачніша – груша та моцарела.
Ціна порції – 127 гривень.
Сет з чотирьох котлет – 259 гривень.
Оцінка за 10-бальною шкалою за критеріями:
-
рецептура приготування – 7;
-
смакові якості – 9;
-
ціна – 7
Кафе “Ярославна”, вул. Ярославів Вал, 13
Цей заклад працює з радянських часів. Тут найкращі пиріжки в Києві та найсмачніший оселедець під шубою.
Котлета по-київськи тут також смачні надзвичайно. Щоправда -без кісточки, але приготована за класикою, чималенька за розміром. Подається з картопляним пюре, свіжими помідорами та маринованими грибами.
Ціна порції – 82 гривні.
Оцінка за 10-бальною шкалою за критеріями:
-
рецептура приготування – 7;
-
смакові якості – 8;
-
ціна – 10
Їдальня Верховної Ради, вул. Михайла Грушевського, 5
Оскільки я частенько харчуюся в цьому закладі, то не можу не включити в огляд котлету по-київськи, яку готують в українському парламенті.
Досить велика, приготована за всіма правилами – куряче філе, масло всередині і зелень. В якості гарніру можете вибрати картоплю смажену або пюре, гречку (мій улюблений варіант), рис, овочі гриль або спаржу.
Ціна порції – 45 гривень.
Оцінка за 10-бальною шкалою за критеріями:
-
рецептура приготування – 7;
-
смакові якості – 8;
-
ціна – 10.
Звідки взялась котлета по-київськи
На роль винахідника котлети по-київськи претендують декілька країн. Вірогідніше, її винахід належить французам. Імператриця Єлизавета відправляла московських кухарів в Париж навчанню новій кулінарній справі, звідки вони поверталися з безліччю зазубрених і відточених шедеврів. Одного разу, вони привезли рецепт котлет “де-воля” від знаменитого на весь світ Ніколя Аппера.
Ніколя Аппер – винахідник консервів та котлети по-київськи
1812 рік вніс свої корективи: все французьке стало не модним, котлети перейменували в “михайлівські”, оскільки вони нібито були придумані шеф-кухарем ресторану, що знаходився неподалік від Михайлівського палацу.
Через сто з гаком років більшовистська революція стерла навіть згадування про котлету по-київськи. Навіть рецепт вважався загубленим.
Відродження котлети по-київськи почалось при Микиті Хрущові. Через його черевоугодництво київські кухарі зі шкіри геть лізли, намагаючись примудритися і переінакшити існуючі страви. На очі одному з них потрапила стара куховарська книга, де значилися ці котлети, які негайно подали в 1947 році новоспеченому першому секретарю – і внаслідок любові Хрущова до всього українського, вони були перейменовані в “київські”.
Микита Хрущов – реаніматор котлет по-київськи
Згодом ці котлети перекочували в меню ресторанів, і крок за кроком завойовували серця та шлунки наших співвітчизників. З часом в них стали спритно вкручувати кісточку від крильця і прикрашати папільйоткою – незмінними залишалися панірування і розтоплене вершкове масло, яке розбурхувало розум радянських господинь.
Емігранти, що виїздили в сімдесятих з СРСР, відвезли рецепт і назву котлет з собою, нагодували ними своїх іноземних друзів, а ті нарекли їх “чікен київ”.
Читайте та смакуйте: Смачно, історично та артистично: “DOM №10” на старому Подолі (фото, відео, меню, ціни)
Перед тим, як почати їсти котлету, її треба проколоти – поруч з кісточкою, оскільки в іншому випадку масло може бризнути і забруднити все навколо. Після того, як масло витече на гарнір, котлету продовжують їсти за допомогою ножа і виделки. А ще не боже збав не тримайте її за кісточку і не відкушуйте у висячому положенні, оскільки вона може впасти.
Сподіваюсь, мій гастротур з легендарних котлет буде для вас корисним, тепер ви точно знатимете, де з’їсти найсмачнішу, найдешевшу та найкласичнішу котлету. І точно орієнтуватиметесь, куди саме відвести закордонних друзів на цю славетну українську страву. Тому смакуйте з Інною Гордієнко і не забувайте стежити за моєю сторінкою.
Читайте та смакуйте: Ресторанний гід по Шарм-ель-Шейху: шиша, фреші, кава по-турецьки та морепродукти (фото, відео, меню, ціни)
Фото та відео автора