12-14 листопада у Довженко-Центрі вдруге відбувся фестиваль цифрового мистецтва Novembre Numérique. Видання КиевVласть відвідало захід та розповідає як все відбувалось.
Фестиваль Novembre Numérique — це серія фестивалів цифрового мистецтва, які Французький інститут проводить по всьому світу. Спільнота цифрових художників України, що активно розвивається, приєдналася до цього руху минулого року.
Основне завдання фестивалю – розвиток співпраці між французькими та українськими VR художниками.
У 2020 році фестиваль був присвячений виключно творам віртуальної реальності. Але цьогоріч в рамках другого видання організатори розширили спектр цифрового мистецтва доповненою реальністю, роботизованою скульптурою та відео, а також підготували публічну програму з лекціями та дискусіями.
“Через фестиваль Novembre Numérique Французький інститут в Україні починає дослідження нових можливостей, які відкривають цифрові технології, піднімаючи питання про їх місце у нашому житті та, можливо, їх перспективи у майбутньому: співіснування людей і машин”, — зазначив аташе з питань культури Французького інституту в Україні Фредерік Русо.
Експозиція у Довженко центрі складається з 12 об’єктів: 4 французькі та 2 українські VR-роботи, 3 галереї у віртуальній реальності, одна виставка у доповненій реальності від V-Art та 2 роботичні скульптури.
Також невід’ємною частиною фестивалю стали лекції та “артіст-токи”. Піднімалися такі теми як NFT, колекціонування та фінансування віртуального мистецтва та зустрічі з авторами робіт.
Французька частина експозиції представлена творами-пригодами In-Urbe, Heterotopia, Isle of The Dead, двома роботичними скульптурами відомого французького художника Фаб’єна Зокко, а також повноцінною 3D-моделлю Собору Паризької Богоматері від студії Ubisoft (творців ігор Assassin’s Creed).
“Ці люди стали першопрохідниками у нових територіях. Але місця для відкриттів ще багато. І якщо ви думаєте, що єдиний простір, який ми можемо освоювати сьогодні — космічний, ви помиляєтеся. Є віртуальні простори, Мета Всесвіт, який ми створюємо і який чекає на своїх дослідників”, додав куратор заходу Микита Худяков.
Значну частину української експозиції складають віртуальні галереї, VR-додатки та платформа для демонстрації, продажу та колекціонування цифрового мистецтва.
У французькій роботі “In-Urbe” спостерігач потрапляє до підземної частини міста, що складається з труб, кабелів, тунелів та катакомб. Автор присвятив два роки свого життя, аби створити унікальний досвід для кожного глядача.
Проект “Isle of The Dead” був натхненний картинами швейцарця Арнольда Бекліна та музикою Сергія Рахманінова.
Французький художник Фаб’єн Зокко особисто показав своє творіння у вигляді механічного павука, який є пізнанням автора та виражається у його поведінці по відношенню до емоцій художника.
Друг робота автора “Theotechnical Deconstruction Enterprise” продемонструвала, як машина знову та знову переписує текст Біблії.
Французька ігрова студія Ubisoft презентувала цифрову модель собору Нотр-Дам, створену спеціально комп’ютерної гри Assassin’s Creed десять років тому.
На вході кожному відвідувачу допомагали скласти власний маршрут по виставлених роботах.
Фото: KV