30 вересня у Мистецькому Арсеналі розпочався масштабний освітній фестиваль для дітей та підлітків “NEOсвітній Арсенал”. Програма заходу складається з подорожі локаціями, згрупованими за темами: Людина, Суспільство, Всесвіт. Видання КиевVласть поспілкувалося з організаторами фестивалю та розповідає читачам, які події заходу варті уваги.
“Понад півсотні учасників зі всієї України, серед яких місцеві та національні музеї, театри, організації-популяризатори науки та розвитку креативності, видавництва, виробники настільних ігор, об’єднала тема “Різні разом” — про різноманіття та співіснування різностей, про інклюзію в найширшому розумінні. Перед розробкою програми NEOсвітнього Арсеналу його учасники пройшли тренінг із взаємодії з людьми з інвалідністю від експертів у сфері інклюзії”, – зазначила одна з координаторок фестивалю Тетяна Пушнова.
Відкриття фестивалю відвідала перша леді України Олена Зеленська, яка поспілкувалась з учасникам заходу і взяла участь в інтерактивній програмі.
Гостей зустрічав також майстер свого діла – Ханох Півен. Цей ізраїльський художник, працює в сфері мультимедіа та відомий своїми карикатурами на відомих людей. В Арсеналі він навчає дітей з інвалідністю робити картини з так званого непотребу, тканини тощо.
Одна з найпопулярніших локацій для підлітків – “Верховний суд” зі своєю освітньою програмою, де кожен бажаючий може спробувати стати суддею.
Мистецькі інсталяції та інтерактивні програми представляють, зокрема, Пархомівський художній музей, Музей Історії Туалету, Музей у темряві “Третя після опівночі”, Одеський художній музей, Музей Революції Гідності, Верховний Суд України, Заповідник Тустань, Національний музей Голодомору, Arch4kids, Лисичанський краєзнавчий музей, STEM-школа INVENTOR та багато ще дуже багато інших.
Із цікавинок фесту є екскурсії від музея в темряві “Третя після опівночі”, на якій гості на власному досвіді можуть зрозуміти як живуть люди з вадами зору. Для дітей з аутизмом розроблена спеціальна кімната тиші, де тепло й темно, щоб вони могли відпочити від надмірного шуму. Проект “Detibezseti” створює у кімнаті там інсталяцію разом із дітьми та проводять інтерактивні майстер класи.
В програмі Лекторію заплановані зустрічі з експертами, телезірками, письменниками, відомими блогерами та спортсменами. У перший день до простору завітав Олександр Педан. Він поділився з підлітками історіями успіху та секретами відновлення після болючих життєвих травм, ідеями з виховання та екологічних стосунків у родині, розвитку критичного мислення та іншими темами і лайфхаками, такими необхідними для комфортного співіснування і взаємодії різних людей.
Фестиваль триватиме до 3 жовтня за адресою Лаврська, 10-12.
Фото: Мистецький Арсенал