У багатьох людей літо асоціюється з пляжем, водою та музикою. На фесті “Лісова пісня” можна відчути й спробувати всі літні принади. Зранку відпочити біля озера Геращиха в Пущі-Водиця, а ввечері взяти участь у цікавому дійстві, присвяченому найвідомішому твору Лесі Українки “Лісова Пісня”. Організатори фестивалю мали на меті показати, що гарно відпочити – це не лише випити пива, обгоріти на пляжі й поїхати додому, а що є й інші види відпочинку: конкурси, майстер-класи, українська народна музика.У Пущі-Водиці відбувся Фестиваль “Лісова пісня”
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Менеджер компанії “Puscha Resort”, Марина розповідає: “Проводився тендер на фестивалі в Києві. Директор нашої компанії подав заявку на участь. І Пуща виграла конкурс на право проведення серії фестивальних заходів на пляжі “Пуща-Водиця” та в зоні відпочинку. Наступний фестиваль восени відбудеться тут же”.
Про те, як виник задум фестивалю розповідає одна з організаторів, Дарина: “Нещодавно ми з подругою побували на фестивалі “Osten Saken” в Немішаєво. Там ми познайомились з режисером. Він у нас проводив дуже цікавий: квест “Лісова пісня”: ми шукали карту, долали різні перешкоди, вправлялися в знанні твору Лесі Українки, знаходили Мавку. Ми з подругою надихнулись цим фестивалем і весь час про нього говорили. Після повернення в Пущу ми зрозуміли, що це –ідеальна локація для “Лісової пісні”. Нам сподобалась ідея, і ми придумали свій фестиваль. Вкрали ідею у режисера, але ми його запросили до нас і чесно зізналися. Також ми домовились, що надалі будемо співпрацювати. І сподіваємось, що цей фестиваль не останній”.
Спочатку аніматори гралися з дітьми на пляжі. До гри залучилися не лише малі, а й їх батьки. А ввечері відбулося урочисте відкриття Фестивалю, ведучою якого була Владислава Кудлай, солістка тріо “Вольниця”. Впродовж трьох днів тут щовечора відбувалися концерти за участі молодих українських музикантів,таких як Дмитро Бабак, переможець проекту “Х-фактор – 5”, акустичний гурт “Рассвет”, гурти “Дивина” та “ЄдиноВсе”…
Володимир Яремчук, український фольклорист-етнограф, занурив відвідувачів у старовинні українські обрядові традиції, за участі кінного театру. Разом із артистами театру фолькльорної пісні “Дивина” і Владиславою Кудлай, учасники фесту заспівали обрядові пісні.
Під час Фестивалю щодня проводились майстрр-класи з плетіння вінків, з живопису на відкритому повітрі, з розпису пряників,з ткацтва, з плетіння вінків. Кожен зумів спробувати себе у ролі майстра. А коли стемніє, можна було подивитися короткометражки 9 молодих українських режисерів, які були відкриті для спілкування. А потім влаштовувалися чаювання біля вогнища, гадання, пісні під гітару.
Організатори впоралися зі своєю метою – донести до мешканців і гостей Пущі-Водиці українську культуру, не “кабачну”, де танцюють під Сердючку, а більш витончену і прекрасну.
Атмосфера дуже приємна та надихаюча, а природа робить її ще більш казковою.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Фото автора