У столиці презентували книгу “Мистецтво світу. Внесок України”. Резонансна книга видана за співавторством знаменитого історика мистецтва й подвижника українського авангарду Дмитра Горбачова та відомого мистецтвознавця Валентина Соколовського. В “Art Ukraine Gallery” книгу представили як досліди того, який вплив українські митці мали на світове мистецтво: від палеоліту до наших днів. Як сказав на презентації видання художник і мистецтвознавець Анатолій Криволап, за картинами українських митців можна вивчати Всесвітню історію…
Про це KВ дізналася з релізу Art Ukraine Gallery.
ФБ
“Сам Пабло Пікассо неодноразово висловлювався про творчість української художниці Катерини Білокур наступним чином: Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ. На жаль, наші художники є недооціненими. І маємо робити все від нас залежне аби прославляти автентику, нашу унікальну та багатогранну культуру”, — наголосив Дмитро Горбачов.
Він підкреслив, що творчість Казимира Малевича в жодному разі не можна якорити до радянського аванґарду. Адже автор знаменитого “Чорного квадрату” скрізь, і навіть в автобіографії, зазначав, що він українець.
“Музей Метрополітен одним із перших визнав Архипа Куїнджі, Івана Айвазовського й Іллю Рєпіна українськими, а не російськими художниками. Маємо відстояти нашу історичну мистецьку спадщину і її вклад у світову культуру”, — додав він.
Крім авторів книги-фоліанту — Дмитра Горбачова та Валентина Соколовського, у спікер-зоні висловилися класики сучасного мистецтва: Віктор Сидоренко, Анатолій Криволап, Олександр Дубовик.
“Книга “Мистецтво світу. Внесок України” включає основні віхи розвитку української культури за 10 тисячоліть та 350 імен українських митців, які яскраво демонструють мистецьку тяглість і український геном. Це справжній документ, який кладеться на стіл світової історії та культури. Ця книга нейтралізує всі інсинуації ворогів щодо величної й давньої історії нашої України, щодо внеску українських митців у формування й становлення світового мистецтва. Щиро радію, що презентація цього фоліанту відбулася саме в нашому мистецькому просторі Art Ukraine Gallery”, — зазначила модераторка заходу, заслужена діячка мистецтв України, співзасновниця та кураторка Art Ukraine Gallery Наталія Заболотна.
Під час заходу українським військовим від благодійної галереї Art Ukraine Gallery передано захисні шоломи та аптечки.
ART UKRAINE GALLERY стала найбільшою в Україні галереєю сучного мистецтва. Вона була відкрита у форматі першої благодійної галереї у квітні 2023 року, за ініціативи та під кураторством відомої культурної діячки, президентки Фонду гуманітарного розвитку України — Наталії Заболотної, спільно з громадською діячкою, співзасновницею й очільницею ГО “Відчуй” — Людмилою Пишною.
За рік з дня відкриття галереї, під час благодійних аукціонів, галереєю було зібрано 3 500 000 гривень. За ці кошти, для найбільшої дитячої лікарні країни — НДСЛ “Охматдит” було придбано та подаровано три кабінети: діагностики слуху, лор-установку та післяопераційної реабілітації. 700 000 грн також спрямовано на закупівлю кількох сотень захисних навушників і фільтрів військовим, аби вони зберегли свій слух під час бойових дій.
Співзасновниця Art Ukraine Gallery — першої благодійної галереї сучасного мистецтва Наталія Заболотна та співзасновниця Art Ukraine Gallery, меценатка, очільниця ГО “Відчуй” Людмила Пишна з українськими захисниками
Наталія Заболотна та український живописець, графік і монументаліст Олександр Дубовик
Наталія Заболотна та класики сучасного українського мистецтва Віктор Сидоренко та Анатолій Криволап
Наталія Заболотна та видавець Віктор Бихун