В Ірпені вручили премію із сучасної української літератури

В Ірпені вручили премію із сучасної української літератури

В Ірпінському ліцеї інноваційних технологій відбулося нагородження Літературної премії Ірпеня за 2021 рік. Лауреатів обирали у чотирьох номінаціях: “Проза”, “Поезія”, “Література для дітей” та “За вже видані книги українських авторів” з-поміж 261 твора учасників премії. Також свої нагороди знайшли і учасників цьогорічного відбору. Переможці загалом одержали грошову винагороду у розмірі 400 тис гривень – це найбільший розмір преміального фонду за всю історію України

Про це KВ дізналася із повідомлення організаторів щорічної всеукраїнської премії у галузі літератури “Літературна премія Ірпеня”, заснованої у 2020 році Товариством “Відважних” та Інвестиційною радою Ірпеня. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Це вже друге нагородження лавреатів. У липні 2021 року вийшла з друку книга “Слова Відважних” – збірка творів перших лауреатів, видана коштом Товариства “Відважних”, яке є спонсором премії. У 2023 році загальний фонд премії вже складатиме 500 тис. гривень і доповниться номінацією – “За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією”. 

Так, перемогу у номінації “Література для дітей” та 100 тис. одержала викладачка математики, письменниця із Запоріжжя Наталія Таранова за збірку казок “Сирні історії родини Пармезанів”. 

Вчителька української мови і літератури, письменниця із Первомайська Людмила Гончарова – переможниця у номінації “За вже видані книги українських авторів” за книгу “Записки мандрівниці”.

“Мені дуже приємно бути сьогодні в Ірпені, тому що розумію, що це місто фактично стало щитом для Києва, для нашої столиці, і це дуже багато значить”, – говорить письменниця.

Поет із Харкова Олександр Литвиненко переміг у номінації “Поезія” за збірку “Зомбілопілля”.


“Дуже не вистачає таких заходів, на яких можна принаймні побачитися, зустрітися і відчути пульсацію маленьких та великих міст, які спілкуються між собою. Щось відбувається, рухається вперед”, – зауважив поет


І четвертий лавреат – кандидат фізико-математичних наук, письменник із Києва Володимир Митус. Він переміг у номінації “Проза” за історичний роман “Мамай” та соціальний роман “Ципа”.


“Літературна премія Ірпеня – це світле майбутнє нашої літератури. Не бійтеся, присилайте свої твори. З власного досвіду можу сказати, що тут будуть оцінювати їх, а не вас. І якщо ви дійсно змогли створити шедевр, він не залишиться непоміченим”, – впевнений автор.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Звертаючись до переможців, засновник Літературної премії Ірпеня, СЕО Товариства “Відважних” Володимир Карплюк наголосив, що українська мова та  література не мають ставати популярним і трендовими виключно через те, що в країні війна. 


“Це має стати основою нашого майбутнього життя на десятки й сотні років беззаперечно і безапеляційно. Чим більше таких людей – тим більше буде премій. Тим більше у нас буде бажання у це організаційно, фінансово, творчо вкладатися. Тому дякую вам за те, що вам не все одно!”, – наголосив він.


Нагородження переможців за 2021 рік – важливий крок у відновленні традиції вручення престижної літературної нагороди. Адже торік засновники премії були зосереджені на захист та відновленні Ірпеня.


“Ці люди пролопатили таку гору літератури. Я від себе дякую. Дякую ще раз організаторам за цей величезний тягар, який вони взяли. Але це – позитивний тягар. Все, що робиться для України, – це позитив”, – запевнив голова журі премії Олесь Доній.

У церемонії нагородження лавреатів також взяли участь Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, перший заступник мера Ірпеня Андрій Кравчук, директор видавництва “Саміт Книга” Іван Степурін, главред журналу “Всесвіт” Дмитро Дроздовський, заступник голови Київської обласної організації Нацспілки письменників України Дмитро Чистяк, секретар Нацспілки письменників України Юлія Бережко-Камінська, головний редактор газета “Літературна Україна” Сергій Куліда, директор Департаменту культури та туризму КОВА Анна Куценко, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, а також предавники виконкому та відділів громади, місцеві депутати, письменники, артисти та гості з різних регіонів України. 

Нагадаємо, що нещодавно в Ірпені за підтримки товариства “Відважних” було презентовано Літературний мурал “Нетаємна вечеря письменників”. Ініціатором створення муралу став автор книги “Битва за Ірпінь” та продюсер фільму “Форпост Ірпінь” Петро Щербина. 

Читайте: На відбудову Ірпеня потрібно 2 роки і 750 млн доларів, – перший заммера Ірпеня Кравчук

Фото: організаторів заходу

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4