Борги у спадок: що потрібно знати у разі підписання Президентом Закону про відновлення кредитування

Роман Титикало
Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

На початку липня Верховною Радою України було ухвалено законопроект №6027-д. У разі набрання законом чинності, зміни торкнуться як фінустанов, так і позичальників.

Відповідно до нововведень банкам дозволять міняти ставку кредитування протягом дії кредитного договору. Щоправда, банк буде зобов’язаний дати позичальнику 30 днів на роздуми: погодитися з новим відсотком або ж виплатити всю суму боргу за старою ставкою і закрити договір. Якщо обраний другий варіант – на виплату дадуть ще 30 днів. Варто відзначити, що максимум, на який може зрости ставка, повинен бути зазначений при укладенні договору.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що ж до позичальників, то за новими правилами, якщо останній повернути борг банку не в змозі, обов’язок прикладатиметься на поручителя, навіть якщо закінчився термін давності, або умови кредиту були змінені без повідомлення про це поручителя.

Крім того, існуючий кредитний борг переходитиме у спадок родичам. Наступники померлого позичальника будуть зобов’язані повідомити банку про вступ в спадщину протягом 6 місяців (раніше 12-ти) та переоформити кредит на себе, сплачуючи його і далі за графіком або ж виплатити відразу. Наприклад, якщо особа мала необачність вступити у спадок та отримати майно з певним борговим спадком, вона матиме оформити свідоцтво на спадщину та надати можливість банку провести стягнення на свою користь. У разі відмови погасити борг кредитор матиме право звернутись до суду для арешту майна, яке було отримано за спадщиною.

Читайте: Роман Титикало: “Регіон розвивається хаотично через відсутність співпраці області та Києва”

Варто зазначити, що Закон складений за принципом “зворотної дії”, про що і йде мова у прикінцевих положеннях. Він застосовується до відносин, що виникли після введення його в дію, а також до відносин, що виникли до введення його в дію та продовжують існувати після введення його в дію. Іншими словами, нововведення будуть розповсюджуватися і на кредити видані раніше 2018 року.

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро “Титикало та партнери”, депутат Київської обласної ради

KиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4