Чому потрібно донатити на тварин?

Марина Лень
Марина Лень

журналістка

Під час війни, люди дуже активно поширюють медійний контент про наслідки вибухів та зруйновань будівель, інфраструктури, пишуть про постраждалих. Але не всі пам’ятають про тварин. Я вважаю дуже важливим, відстоювати їх права як в мирний, так і воєнний час. Дбати про їх добробут та безпеку. Важливо нагадувати людям забирати та допомагати тваринам тікати зі зруйнованих територій та закликати донатити, брати з притулку.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Позиція тварин в суспільстві зажди нижча. Їх звикли сприймати та використовувати як додатковий ресурс – вживати у їжу, робити одяг або ж використовувати у цирках, для фотографій та навіть в якості транспортного засобу. Люди ж звикли цінувати лише своїх тваринок, які часто стають повноцінними членами родини.

Коли безхатня собака чи котик йдуть вулицею суспільство часто сприймає це за буденність і навіть не думає про те, що вони як і люди могли бути кинуті, покалічені і т.д. Відмінність людей від тварин в тому, що другі не здатні приймати самостійних рішень та кардинально впливати на своє життя. Вони як маленькі діти, які вірили у безумовну любов, але їх обдурили.

У наші дні, на жаль, жорстокості стало в рази більше і тому постраждалих та слабких створінь варто захищати, а не кривдити. Під час війни люди забувають про цінність своїх домашніх улюбленців, які не просто стають безхатніми, а помирають від незмоги врятуватись.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Що ж потрібно робити? В першу чергу, якщо ви вирішили не забирати вашу тваринку з окупованих територій, варто дати їй змогу врятуватись самостійно, тобто відпустити на нейтральній території. Також якщо немає можливості забирати тварин можна віддати волонтерам або в притулки, де їм зможуть надати допомогу.

В епоху соціальних мереж, усі оголошення про збори коштів та допомогу можна зробити за секунди. Не потрібно розвішувати оголошень, шукати номери телефонів. Можна на пряму звернутись до притулків та організацій.

Донати для тварин є такою ж важливою частиною, як і збори для військових та постраждалих. Для громадян збори є офіційними на державному рівні, від організацій, магазинів, компанії та просто осіб. Для тварин анонсування роблять лише притулки, яким не вистачає коштів. Гортаючи стрічку новин або сторіз в Instagram, можна дуже рідко прочитати про добробут чотирилапих друзів. У селах та в маленьких містах йдеться не лише про котів та собак, але й про свійських тварин. Зоопарки, які потерпають збитків та потребують коштів. Не варто

закривати очі та знімати з себе відповідальність, якщо вже тварини й потрібні для певних функцій, їх потрібно оберігати. Їх життя впливає на екосистему та планету в цілому, зараз вони не в дикій природі, вони під вогнем ворога.

З еволюцією варто розуміти, що тварини є повноцінними створіннями, які мають право на безпеку, свободу і якщо в країні війна, вони також є її жертвами та повинні мати допомогу як медичну, так і грошову. Мають бути виділені гроші на притулки, на транспортування, їжу та розповсюдження інформації про необхідний прихисток чи допомогу. Потрібно нагадувати людям, через правильну комунікацію, що це є необхідністю дбати про тварин.

Читайте: 170 млн гривень на два роки: Київрада затвердила нову програму поводження з тваринами

Марина Лень, журналістка

КиївВлада


Рекомендуємо до перегляду

Низькі темпи і кадровий дефіцит: термін паспортизації столичних водойм продовжили до кінця 2025 року
Низькі темпи і кадровий дефіцит: термін паспортизації столичних водойм продовжили до кінця 2025 року
09:00 Столична міськрада вдруге продовжила дедлайн інвентаризації та паспортизації водних об’єктів Києва. Ці роботи початково планувалося здійснити до 1 січня 2020 року, потім до…
Збитки на 136 млн гривень: Нацполіція “спіймала” посадовців “Київтеплоенерго” на масових “розпилах” бюджету
Збитки на 136 млн гривень: Нацполіція “спіймала” посадовців “Київтеплоенерго” на масових “розпилах” бюджету
09:00 Столична Нацполіція в рамках “свіжого” кримінального провадження розслідує факти масових “бюджетних розпилів” посадовцями КП “Київтеплоенерго”. За попередньою інформацією, протягом 2022-2023 років внаслідок деяких…
“Новий шанс для еліти”: у Київраді збираються поновити договір оренди 66 га землі в урочищі Покал під комерційну забудову
“Новий шанс для еліти”: у Київраді збираються поновити договір оренди 66 га землі в урочищі Покал під комерційну забудову
09:00 Столична міськрада найближчим часом може поновити договір оренди 66,14 га землі в урочищі Покал (Голосіївський район) для ПрАТ “Київрибгосп”. Компанія, за даними з…
Banner
QlU7mDx4