Чому вірменський підприємець раптом відмовився надурняк ремонтувати дороги в Яготині

Альона Мельник
Альона Мельник

редактор відділу публічних закупівель "КиївВлади"

Матеріал “КиївВлади” про липневі замовлення Яготина отримав несподіване продовження. Є воно збігом обставин чи у керівництва міста таки щось у пушку  – вирішуйте.

11 липня на “КиївВладі” вийшов тест про найбільші видатки Яготина за червень – такий собі щотижневий дайджест про те, як громади освоюють грошики. Найкоштовнішими договорами минулого місяця в цьому місті стали поточні ремонти покриттів провулку Кобзаря та вулиць Миколи Міхновського і Сергія Корольова, на які сумарно хотіли витратити понад півмільйона гривень. Всі три підряди без конкурсу віддали ТОВ “Лідер Буд”, яке належить бізнесмену вірменського походження Артуру Погосяну. 

Чому вірменський підприємець раптом відмовився надурняк ремонтувати дороги в Яготині

Вже на цьому етапі “зачепило” кілька фактів. По-перше, половину всіх своїх бюджетних замовлень ТОВ “Лідер Буд” отримало саме в Яготині. А по-друге, до створення цієї компанії Артур Погосян заробляв на дорожніх ремонтах в Яготині через іншу свою компанію – ТОВ “Дорпроектбудсервіс”. Остання нині належить вірмену Петросу Погосяну, який, крім прізвища, має з Артуром Погосяном спільне по-батькові та навіть одну адресу реєстрації.

І на цих скромних акцентах все б закінчилося, якби 15 та 16 липня – через кілька днів після публікації про це тексту – договори на ремонти вулиць Міхновського і Корольова розірвали. З червневих дорожніх підрядів між міськрадою Яготина на ТОВ “Лідер Буд” не чіпали тільки той, що на ремонт провулку Кобзаря. Бо тут дороги назад вже не було – кошти по ньому встигли перерахувати ще до нашого тексту. Але і тут сторони зіграли на випередження, адже жодного документу по цій закупівлі у відкритому доступі немає – відтак “прикопатися” немає до чого.

Повернемося до розірваних договорів. Адже тут мимоволі згадався фразеологізм про злодія та його шапку, тому дуже закортіло повернутися до цих закупівель. І не дарма. Виявилося, що підрядник в кошторисній документації прописав собі аномально низький рівень прибутку – 778 гривень та 553 гривні. Враховуючи, що ремонти на вказаних вулицях коштували по угодам у 197 та 140 тис. гривень – кошторисний прибуток становив менше піввідсотка. Чому вірменський підприємець раптом відмовився надурняк ремонтувати дороги в Яготині Чому вірменський підприємець раптом відмовився надурняк ремонтувати дороги в Яготині

У березні поточного року ми писали текст про замовлення Департаменту містобудування та архітектури Київщини проєктів капремонтів пошкоджених війною будинків в Ірпені. Тоді голова громадської організації “Розвиток інфраструктури” Станіслав Гвоздіков порахував, що кошторисні прибутки по цим замовленням там коливалися від 1,7% до 10% від прямих витрат. За його словами, такі відсотки є аномально низьким рівнем рентабельності на ринку,  і компанії, які заробляють по-чесному, за такі замовлення не візьмуться. 

Читайте: Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини

Якщо 10% – це малувато для ринку, то що казати про 0,5% в яготинських договорах?! Невже Артур Погосян збирався підремонтувати дві дороги Яготина фактично без прибутку для себе? Навряд чи. Схоже, що той прибуток “зашили” в іншому місці. Ціни на роботи, що прописані в додатках до договору – в межах середніх по Україні. Тому можна припустити, що заклали той прибуток в цінах на матеріали або ж кількості тих матеріалів. Останнє – найбільш надійний для “мутних підрядів” варіант, адже у відкритий доступ таку інформацію не видають і журналісту перевірити її фактично неможливо.

Сотні перелопачених кримінальних справ по “розпилам” державних коштів на тендерах показує, що у більшості випадків про той самий розпил знають обидві сторони угоди.  Тому дуже малоймовірно, що бізнесмен вирішив нагрітися на дорожніх підрядах Яготина без відома на те влади цього міста. І додатковим приводом замислитися над цим якраз стало те, що договори після тексту “КиївВлади” оперативно розірвали – щоб від гріха подалі.

Читайте: Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Гроші в нікуди та сумнівні демонтажі: аудитори перевірили, як в КМДА контролюють благоустрій
Гроші в нікуди та сумнівні демонтажі: аудитори перевірили, як в КМДА контролюють благоустрій
09:00 Аудитори Київської міськдержадміністрації (КМДА) нещодавно завершили перевірку діяльності Департаменту територіального контролю КМДА (раніше – Департамент міського благоустрою) і КП “Київблагоустрій за період 2021-2023…
Banner
QlU7mDx4