Декларування доходів громадянами: умови, терміни, способи подання

Олена Виноградова
Олена Виноградова

Начальник Головного управління Державної податкової служби у Київській області

Традиційно у період з 1 січня до 1 травня в Україні триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у попередньому році.

Що це означає: якщо ви отримали дохід, з якого не сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, вам необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Декларація подається у разі отримання доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна, успадкування або отримання майна в дарунок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, а також надання освітніх послуг – наприклад, з репетиторства. Крім цього, це стосується отримання іноземного доходу та від продажу цінних паперів і корпоративних прав, доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції. Також подати декларацію доведеться і у тому випадку, якщо прощено кредитором (наприклад, банком) основну суму боргу за вашим кредитом. Цю суму декларуєте та сплачуєте з неї податки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Подати декларацію про майновий стан та доходи можна:

  • через електронний кабінет платника. Це зручніше, аніж заповнювати декларацію на папері, адже в Електронному кабінеті у розділі “ЕК для громадян” створено електронний сервіс “Декларація про майновий стан і доходи”. В електронному кабінеті ваша декларація частково вже буде заповнена;

  • надіславши поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення в конверт. Відправити необхідно не пізніше, ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації. Підкреслю, 1 травня – вихідний, тому розраховуйте час відправлення заздалегідь;

  • у податковій особисто або уповноваженою особою. У центрах обслуговування платників фахівці, якщо необхідно, проконсультують та допоможуть правильно заповнити декларацію, а сам бланк надається безкоштовно.

Якщо вирішили подати декларацію особисто, то враховуйте, що звернутися маєте до контролюючого органу за своєю податковою адресою. Це місце проживання, за яким ви обліковуєтесь як платник податків. Така адреса може бути лише одна.

Якщо ви зняті з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстровані за іншою, то подавати декларацію до податкового органу потрібно за попередньою адресою.

Олена Виноградова, начальник Головного управління Державної податкової служби у Київській області

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4