Практика проведення щотижневих особистих прийомів дозволяє краще дізнатися про питання, які хвилюють громаду. На один із прийомів звернулась киянка Ольга з питанням державної реєстрації смерті. Нещодавно дівчина прочитала на одному зі столичних форумів про те, що у зв’язку з медреформою змінився порядок реєстрації факту смерті. Начебто з початку року свідоцтво про смерть можна отримати тільки на основі довідки сімейного лікаря.
Пояснюю: порядок проведення державної реєстрації смерті врегульовано Законом України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” (далі – Закон) та “Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні”. Зауважу, що останнім часом правила не змінювались.
Частиною першою статті 6 Закону повноваження щодо державної реєстрації смерті в Україні покладено на відділи державної реєстрації актів цивільного стану.
Частиною першою статті 17 Закону визначені такі підстави для державної реєстрації смерті:
-
лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о);
-
фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о);
-
лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;
-
рішення суду про оголошення особи померлою;
-
рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;
-
повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів;
-
повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом із лікарським свідоцтвом про смерть.
Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті чи виявлення трупа, а в разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть – не пізніше п’яти днів.
Державна реєстрація смерті за заявою проводиться в день звернення заявника за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
Реєстрація проводиться на підставі заяви родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров’я, де настала смерть, та інших осіб.
Якщо залишились питання, телефонуйте до Відділу державної реєстрації смерті столичної юстиції за номерами: 486-34-27, 482-16-51, 486-16-00.
Читайте:
Авто з-за кордону. Всі деталі розмитнення
Сів за кермо напідпитку – плати!
Робота понаднормово: які права мають українці
Афери в режимі онлайн. Як не натрапити на віртуального шахрая
Життя на колії. Чи можна бути впевненим у своїй безпеці під час подорожі залізничним транспортом
Відповідальність батьків за безпеку дитини
Що робити, якщо у вашому багатоповерховому будинку вимкнули опалення
Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м.Києві