Енергоефективність у часі війни. Як ініціатива Bright Future запроваджує проєкти відновлювальної енергетики на Київщині

Євгеній Воробйов
Євгеній Воробйов

український підприємець у галузі альтернативної енергетики, представник ініціативи Bright Future

Після початку повномасштабного вторгнення українці зіткнулися з блекаутами та чи не щоденними аварійними відключеннями світла. При цьому без світла лишалися не лише житлові будинки, але й обʼєкти інфраструктури.

Таким чином, обмежувалася робота шкіл, дитячих садочків, лікарень, поліклінік та інших державних та комунальних установ, які мали б функціонувати постійно та безперешкодно. І зараз надзвичайно важливо обʼєднувати зусилля, щоб посприяти енергетичній незалежності цих установ.

Наразі я представляю ініціативу Bright Future, основною метою якої є створення та реалізація проєктів відновлювальної енергетики, а також залучення коштів від небайдужих громадян та донорських організацій.

Хто ми і якою є наша місія 

Ініціатива Bright Future була створена цьогоріч у Києві як своєрідна реакція на терористичні обстріли об’єктів інфраструктури з боку росії. Наша команда прагне залучати інвестиції у відновлення інфраструктури з впровадженням унікальних технологій альтернативної енергетики.

Наш проєкт є унікальним в Україні, адже раніше не створювалися подібні платформи саме у галузі відновлювальної енергетики. Чому ми обрали цей напрямок? По-перше, ми враховуємо важливість енергетичної незалежності під час великої війни. По-друге, представники Bright Future володіють великою кількістю технологій, які хоче надати громадянам України. Але, очевидно, ми не завжди маємо фінансових можливостей ділитися цими напрацюваннями з широким колом громадян.

Зараз наша ініціатива діє в межах Київської області. За менш ніж рік діяльності, ми змогли охопити проєкти в декількох громадах регіону. І плануємо масштабуватися на всю Україну. При цьому, Bright Future відкрита до співпраці. Ми маємо кейси, коли до нас зверталися представники громад з прямим запитом: треба електростанція для певної установи. І ми такі звернення опрацьовували і починали роботу. Бо чітко розуміємо: власна електростанція – ключ до стабільної та безперешкодної роботи установ.

Які проєкти вже реалізувала Bright Future

Хоч Bright Future працює відносно мало (менше, ніж один рік), ми вже маємо успішно зреалізовані проєкти. Їх два і обидва були введені в експлуатацію в смт. Іванків, що на Київщині. 

Йдеться про сонячні електростанції у Іванківському ліцеї №2 та ДНЗ №5 “Іванко”, які ми запустили у вересні. Кожна з цих станцій може покрити потребу в електроенергії обсягом 20 000 кВт/рік.

Вартість цих СЕС склала 1,1 млн гривень. І ці кошти ми зібрали завдяки сайту ініціативи, де всі охочі можуть зробити донат. Загалом, до кожної СЕС ми прикріплюємо проєкти, інформацію про потужності. Тому користувачі можуть зрозуміти, куди і на що підуть їх гроші. Ми за максимальну прозорість та зрозумілість для всіх.

Наразі на сайті ініціативи триває збір коштів для впровадження СЕС у дитячій поліклініці в Ірпені, яка зможе покрити потребу в електроенергії у розмірі 35 000 кВт/рік. Наразі вже реалізований етап монтажу, очікується подальше встановлення електростанції.

Для повного введення електростанції в експлуатацію ми потребуємо 1,2 млн гривень. Наразі зібрано 45% від суми. Якщо ж ви теж хочете підтримати цей проєкт і посприяти енергетичній незалежності дитячої поліклініки в Ірпені, то переходьте за посиланням та робіть донати: https://www.bf.org.ua/

Чому важливо долучатися до зборів ініціативи?

Вище я вже писав про те, що енергетично незалежні установи можуть працювати більш стабільно та не будуть випадати з роботи через чергові відключення. Хоч зараз, у порівнянні із зимою 2022/2023 років, ми маємо набагато кращу енергетичну ситуацію, щодня є ризик залишитися без світла. 

“Укренерго” регулярно повідомляє споживачів про те, що можливі дефіцити електроенергії. А 29 листопада навіть підтвердив, що енергії бракує і закликав до економії протягом дня до 18:00. 

Тож щодня ми з вами лишаємося на межі і ризикуємо сидіти без світла. Проте, якщо у себе вдома українці можуть користуватися ліхтариками, встановити газовий пальник для приготування їжі, то у лікарнях чи школах цього буде недостатньо для продовження роботи. 

Особливо, якщо зважати ще й на те, що в подібних установах використовують електричні плитки для приготування їжі, мають спеціальне обладнання, яке повністю енергозалежне. І без світла воно просто не працюватиме. 

Зараз немає часу зволікати. Необхідно подбати про те, щоб державні та комунальні установи були енергетично незалежними. Бо це про якісну роботу, про збереження робочих місць, про своєчасне надання послуг та про стабільність нашої країни.

Євгеній Воробйов, український підприємець у галузі альтернативної енергетики, представник ініціативи Bright Future 

КиївВлада

Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4