Фата-моргана київського самоврядування

Леонід Косаківський
Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Стявши голову, за волоссям не плачуть. 

Спроби подати ситуацію зі “звільненням-не звільненням”, “перепризначенням-не перепризначенням” голови КМДА (місцевого органу центральної виконавчої влади) як згортання самоврядування в столиці є нічим іншим як блюзнірством. 

Читайте: Глава Офиса президента попросил Кабмин уволить Кличко  и

Кличко: разделение полномочий избранного мэра и главы КГГА лишит Киев самоуправления

Бо як можна руйнувати (і такий термін вживається) те, чого не існує. 

Відкрию “велику таємницю”. У реальності самоврядування в Києві немає з 1996 року. 

Воно вже давно є плодом уявлення лише тих, хто з цього має зиск — центральної влади (дотепер, як буде надалі — побачимо), міських чиновників, забудовників і бізнесу, до них наближених. 

Така собі фата-моргана, оптичний обман, або “самоуправління” по-київськи, що самозабутньо впарюють для внутрішнього й зовнішнього вжитку. Як та шотландська Нессі — всі чули, але ніхто не бачив. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Називати ту потворну систему влади а ля Кучма-Омельченко, створену ними, і завершену Януковичем, в якій схрестили вужа з їжаком, самоврядуванням — треба бути великим фантазером чи відвертим обманщиком. 

Експерти Ради Європи неодноразово починаючи з середини 90-х наголошували на її вадах, казали мені особисто, що аналогів в Європі немає, писали Президенту, ВР, але їх ніхто не послухав. 

Бо на кону була столиця, в якій Банковій хотілось безроздільно володарювати. Хто володіє Парижем, той володіє Францією.

Домінування в столиці міської і районних державних адміністрацій, перетворення міського голови лише в церемоніальний додаток до посади голови КМДА, використання Київради як декоративної ширми для відвода очей, робить міську владу непідконтрольну киянам. 

Міняти систему влади в столиці і повертати місту вкрадене у нього самоврядування, а КМДА трансформувати в щось на кшталт префектури лише з контрольно-наглядовими функціями — ось що стоїть найперше на порядку денному, а не змагання за те, хто знову узурпує владу в Києві, посівши посаду керівника міськдержадміністрації.

Читайте: Кому Вова шапку даст: на Банковой стартовал кастинг на главу КГГА

Сподіваюсь, що артикульовані деякими представниками нової команди зміни закону про столицю (які, то вже інша справа, це треба обговорювати) не залишаться лише балачками.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4