Ірпінь – місто чемпіонів: коротко про їхню силу, працьовитість і відвагу

Володимир Карплюк
Володимир Карплюк

Лідер партії "Нові обличчя"

Минулого місяця на рингу в Конектикуті (США) світ вітав з перемогою хлопця, загорнутого в синьо-жовтий прапор. Це Ярослав Амосов з Ірпеня. Щойно він переміг бразильця Еріка Сілву на турнірі Bellator 216 зі змішаних єдиноборств.

Ярославу Амосову лише 25, але він уже трьохразовий чемпіон світу з бойового самбо, дворазовий чемпіон Європи, чемпіон Євразії, володар Кубку Європи, переможець багатьох змагань національного і міжнародного значення, заслужений майстер спорту.

Ярослав почав свій шлях до цих перемог саме з Ірпеня, це рідне місто чемпіона. Тут досі живуть його друзі дитинства, які пишаються ним і з радістю зустрічають вдома.

Ще одна спортсменка на початку весни показала колосальну силу духу: після семирічної перерви бігунка Тетяна Петлюк повернулася на міжнародну арену. Тетяна представила Україну на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики,  що відбувся 1-3 березня у шотландському місті Глазго. Тетяна Петлюк – киянка, але цього разу на свій персональний “історичний” забіг вона поїхала з Ірпеня. Тут за неї вболівали чоловік і маленький син.

Тетяна не завоювала медалей, але її забіг для багатьох став сильним мотиватором не здаватися, йди до мети, гартувати характер. Як сказала сама Тетяна: “мені завжди вдавалося відрізнятися на біговій доріжці від суперниць: то бігала з розпущеним волоссям, то з пірсингом, татуюваннями… Цього разу я відзначилася: найстарша учасниця Чемпіонату Європи: 37 років 7 днів”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ще один всесвітньо відомий ірпінський спортсмен Валерій Андрійцев цього року піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу боксерського турніру “Ґран-прі Франції”. Змагання відбулися в Ніцці, виступали представники 18-ти країн. Валерій боровся у ваговій категорії до 97 кг і переміг в усіх чотирьох поєдинках. Нині Валерій Андрійцев – найтитулованіший український борець вільного стилю: він – срібний призер Олімпійських ігор 2012 року, здобув бронзову медаль на чемпіонаті світу і срібну – на чемпіонаті Європи. У 2007 році став чемпіоном світу і Європи серед юніорів. Заслужений майстер спорту України.

Список наших чемпіонів можна продовжувати і розповідати про них ще дуже багато. Особисто для мене спорт – це  близька тема. Я довго і всерйоз займався волейболом: навчався у спортивному інтернаті, потім грав в Ірпені за університетську команду, їздив на міжнародні змагання.

Тому коли наша команда почала працювати в міській раді Ірпеня, одним з пріоритетних напрямків розвитку міста ми визначили спорт. Ірпінчани добре памятають, в якому стані ще кілька років тому був Центральний міський стадіон. Ми його реконструювали, зробили штучне покриття футбольного поля – і тепер стадіон відповідає міжнародним стандартам. Там запрацювали спортивні секції, часто проводяться змагання різних рівнів. В тому числі – міжнародні. Минулого літа наш стадіон став головною ареною Чемпіонату світу з футболу серед команд української діаспори, в якому брали участь збірні українців із 11-ти країн світу. Цього року частина ігор діаспорного Мундіалю знову відбудеться в Ірпені.

Ірпінь – місто чемпіонів: коротко про їхню силу, працьовитість і відвагу

На фото: дитячі змагання за Кубок Федерації футболу Ірпеня. Стадіон “Чемпіон”, лютий 2019 року

Майже в усіх ірпінських школах ми збудували багатофункціональні спортивні майданчики європейського рівня. Подекуди – цілі спорткомплекси. Один із них – у загальноосвітній школі №3. Крім того, в цій школі реконструювали два спортзали, тепер там проходять і місцеві, і всеукраїнські змагання. У школі активно розвивається хортинг – молоде національне єдиноборство, яке вже завойовує світ. Така увага до цього виду спорту закономірна: директор школи Станіслав Федоров – один із керівників Української та Міжнародної федерацій хортингу, майстер спорту міжнародного класу. А загалом в Ірпені – шість залів, де займаються хортингом. 

У центрі нашої уваги завжди перебуває дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ). За перші чотири з половиною місяці роботи в Ірпені ми збудували там нове футбольне поле зі штучним газоном, баскетбольний і волейбольний майданчики, тенісний корт із поліуретановим покриттям. Міська рада регулярно виділяє для спортшколи кошти на ремонт і утеплення приміщень та на устаткування. 

Також Ірпінська ДЮСШ стала одним із провідних центрів розвитку дитячо-юнацького регбі в Україні. Лише за минулий рік наші регбісти тричі ставали чемпіонами країни в різних вікових групах, здобули перемоги в міжнародних турнірах у Литві й Польщі. Три роки тому юніорська збірна України, основу якої складали восьмеро вихованців нашої спортшколи, перемогла в чемпіонаті Європи. Протягом 2019-го року в Ірпені планується проведення відбіркових зональних змагань і фінальних ігор чемпіонатів України з регбі-15 і регбі-7.

Зауважу, що лише за минулий рік в Ірпінській ДЮСШ підготували двох майстрів спорту України й сімох кандидатів у майстри. 28 вихованців виступали у складі національних юніорських і юнацьких збірних команд України з різних видів спорту.

Ще одна спортивна особливість Ірпеня – розвиток тхеквондо. Двоє братів – Андрій та Роман Страховські – ще в дитинстві захопилися цим видом спорту. Їздили з Ірпеня до Києва, щоб тренуватися. А коли подорослішали – створили клуб олімпійського тхеквондо у рідному місті. Він діє вже майже 20 років.

Наразі практично у всіх дитячих садках Ірпеня створені спортивні групи з тхеквондо для дітей віком від 3 років. Тут виростають талановиті малюки, які потім йдуть до школи олімпійського тхеквондо. Ірпінь вже має своїх чемпіонів України у цьому екзотичному для України вид спорту. Серед них Анна Анастасова, Володимир Шваб, Юлія Хіменчук, Олексій Мостовий. Особлива гордість Ірпеня – Ігор Поєдинок. Він майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон України, бронзовий призер чемпіонату Європи.

Звісно, не всі зможуть, та й не усім потрібно, досягати спортивних зірок. Ставати чемпіонами чи отримувати золоті медалі. Але я переконаний, що  підтримувати здоровий спосіб життя може кожен. Для цього ми будуємо в Ірпені спортивну інфраструктуру, надаємо можливості для спортивного розвитку. А наші чемпіони мотивують молодь долучатися до спортивної родини. Тому очікуємо, що в історії Ірпеня буде ще багато переможців.

Інвестиційна рада Ірпеня продовжує залучати партнерів, спонсорів і меценатів для розвитку спортивної інфраструктури в регіоні. Ірпінь також фінансово підтримує наших чемпіонів, бо вважаємо, що спортсмени є “послами” України, які несуть світові позитивні меседжі про нашу державу. Я дуже радий, що в Ірпені та Приірпінні є багато людей, які захоплюються спортом і вкладають кошти в його розвиток.

До речі, цього тижня в нашому місті відбудеться п’ять спортивних подій: Кубок Ірпеня з ММА; чемпіонат України з джиу-джитсу; фінал чемпіонату Київщини з футзалу серед дівчат; відбір на дитячий чемпіонат області з шахів і конференція до 10-річчя заснування хортингу.

Серед подій, які порадують цьогоріч спортивних вболівальників, – Фестиваль спортивного та сучасного танцю “Mega Star 2019”; Меморіальний турнір з футболу пам’яті Володимира Бруховецького; міський етап спортивного дитячого заходу “Олімпійське лелеченя”; Міжшкільна естафета “Біг заради гармонії”; Кубок пам’яті героїв Небесної сотні; Чемпіонат університету ДФС з волейболу; Відкритий всеукраїнський турнір з дзюдо пам’яті Героя України Дмитра Максимова та багато інших потужних спортивних заходів.

Слідкуйте за анонсами, приєднуйтеся і будьте здоровими!

Читайте: I speak English: в Ірпені долають мовний бар’єр

Володимир Карплюк, лідер партії “Нові обличчя”

KиевVласть


Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
09:00 Під час свого останнього засідання в цьому році Київрада внесла зміни до програми «Цифровий Київ» та продовжила її дію на два роки –…
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Banner
QlU7mDx4