Наслідком обшуків СБУ та слідчих дій проти працівників ДАБІ, в межах кримінального провадження №42020270000000058 від 28.07.2020 р., став не арешт корупціонерів, а навпаки призначення на керівну посаду в Державну архітектурно-будівельну інспекцію України особи, яка підозрювалась в здійсненні злочинів за ст. 190, 364 ККУ.
В Ухвалі Деснянського районного суду м. Чернігова (Справа № 750/8518/20, Провадження № 1-ксс7502111/20) сказано: “Заступник директора Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду Король І.М., зі своїми колегами по ДАБІ, перебуваючи у змові з колишніми службовими особами ДАБІ Чекомасовою і Строкачем, з метою власного збагачення, всупереч вимогам чинного законодавства України, організували протиправний механізм видачі дозвільних документів та сертифікатів готовності вводу об’єктів в експлуатацію з нанесенням шкоди державним інтересам…”.
Читайте: Анонсована реформа у сфері містобудування провалена
Не дивлячись на прямі докази корупційної діяльності, КМУ розпорядженням від 26 жовтня 2020 р № 1331-р, призначив за підписом Дениса Шмигаля на посаду в.о. керівника ДАБІ фігурантку кримінальних проваджень. Фактично корупцію в будівельній галузі покриває особисто Прем’єр та Мінрегіон, які керують будівельною галуззю та призначають корупціонерок.
Тимчасова керівниця ДАБІ підписала документи про офіційне знищення архіву та Реєстру ДАБІ з подальшим переходом в е-систему надання послуг. Це зупинило всі кримінальні справи по самочинному будівництву в Україні.
Читайте: Щодо впровадження в Україні “Єдиної державної е-системи у сфері будівництва”
Також для лобіювання інтересів забудовників працює і ТСК на чолі з нардепом-забудовником Пузійчуком і його заступником по ТСК від USAІD Юрчишиним, представницею BRDO Шуляк. Саме будівельне лобі грантоїдів просуває автоматичну видачу дозволів та введення в експлуатацію без перевірок, нагляду і контролю через ДІЮ Мінюсту.
Корупційні схеми через “Портал державної електронної системи у сфері будівництва” (https://e-construction.gov.ua/) полягають у тому, що Мінцифри надало можливість будівельним компаніям автоматично реєструвати документи дозвільного характеру без права землекористування, без перевірок на відповідність містобудівному, земельному, природоохоронному законодавству.
Конференція. Буде цікавою. Приходьте. Ми покажемо на конкретних прикладах корупційні схеми та зловживання, змову на будівельному ринку вищих посадових осіб та будівельних компаній, при наданні дозвільних документів!
Виктор Глеба, эксперт-градостроитель, член-корреспондент Украинской академии архитектуры, кандидат наук государственного управления