Про суд, Бандеру, Алмазова та Омеляновича-Павленка

Володимир Бондаренко
Володимир Бондаренко

Секретар Київради

Кияни раз на 5 років обирають депутатів Київської міської ради які від їх імені та в їх інтересах приймають рішення. Якщо ж рішення прийнято із порушенням норм Закону, порушенням процедури – воно може бути оскаржене у суді та скасоване чи визнано нечинним.

2016 року Київська міська рада прийняла рішення, яким перейменувала 4 вулиці та 1 провулок. Замість вулиць Кутузова, Суворова та проспекту Московського у Києві з’явились вулиці Генерала Алмазова, Михайла Омеляновича-Павленка та проспект Степана Бандери. Наприкінці січня 2021 Окружний адміністративний суд міста Києва це рішення скасував.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Найцікавіше, що цим же рішенням на карті Києва з’явилась і вулиця Януша Корчака, що судом також скасовано.

Ні, нас не “викрили” у порушенні Закону чи процедури. Навпаки, суд визнав, що процедура була дотримана.

“Рішення суду мотивоване тим, що присвоєння імен саме Генерала Алмазова, Михайла Омеляновича-Павленка та Степана Бандери здійснено на виконання пункту 4 статті 5 Закону України “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті”. Водночас, приписи цього закону не містять вичерпного переліку осіб, віднесених до борців за незалежність України у XX столітті, відносно яких застосовуються його положення в частині надання правового статусу та вшанування пам’яті. Разом з цим, за час розгляду справи Київською міською радою не було надано доказів здійснення історичного дослідження щодо критеріїв відбору таких осіб з урахуванням положень Закону України “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті”. (прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва, 11.02.2021). Чим тоді Януш Корчак завинив?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Київська міська рада без сумніву оскаржує рішення у апеляційній інстанції. Більше того, рішення Шостого апеляційного адміністративного суду на користь Києва уже було за аналогічним позовом (постанова від 09.12.2019 у справі № 826/11910/16).

І тут ми не говоримо про політику. Ми говоримо про самоврядування та демократію. Адже суд не має та не може підміняти собою представницький орган місцевого самоврядування у його дискреційних повноваженнях. Чіткі критерії, дотримання яких має перевірити суд, закріплені у статті 2 Кодексу адмінсудочинства України.

А про політику, постаті, їх роль в історії та доцільність назв вулиць потрібно говорити у сесійній залі Київської міської ради.

Усе буде добре!

Київська міська рада працює для вас!

Володимир Бондаренко, секретар Київради

Джерело – Фейсбук Володимира Бондаренко

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
“Нові правила гри” чи юридична колізія: Київрада змінює Порядок розгляду земельних питань
15:00 На фоні вручення підозр у резонансній справі щодо земельних махінацій у столиці Київрада вирішила зайнятися впровадженням нового Порядку розгляду проєктів рішень щодо відведення…
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Обухів
09:00 У березні 2025 року загальна вартість замовлень Обухова сягла 26,6 млн гривень. Чверть цих коштів спрямували на прибирання міста та викошування газонів до…
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
09:00 Столичні правоохоронці зацікавилися відведенням 1,23 га землі на вул. Оноре де Бальзака 68/18 (Троєщина) в оренду ТОВ “Гарант Проф Інвест” під житлову забудову.…
Banner
QlU7mDx4