Проєкт ДПТ Мінського масиву суперечить волі мешканців Оболоні

Олексій Шевчук
Олексій Шевчук

Радник Київського міського голови з правових питань

Громада Оболонського району міста Києва виступає проти Проєкту рішення Київської міської ради “Про затвердження детального плану території в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова (Петра Калнишевського), північної та західної межі лісу в Оболонському районі м. Києва”.

Вважаю, що місцевим депутатам потрібно почути та дослухатися до зауважень  мешканців Мінського масиву. Бо це не тільки спротив, а й обгрунтовані зауваження до даного Проєкту ДПТ, адже при забудові не передбачено створення достатньої кількості соціальної інфраструктури, що призведе виключно до ряду проблем, які погіршать якість життя мешканців Мінського масиву.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За моєю ініціативою було розпочато збір підписів на підтримку місцевої ініціативи про відправку Проєкту рішення Київської міської ради “Про затвердження детального плану території в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова (Петра Калнишевського), північної та західної межі лісу в Оболонському районі м. Києва” за поданням першого заступника голови Київської міської державної адміністрації М. Поворозника, директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) О. Свистунова (доручення заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 12.03.2021 №08/231-935/ПР) на переробку, доопрацювання та розгляд в Постійних комісіях Київради, а також винесення на громадське обговорення.

Зазначу, що загальна територія, яку охоплює цей ДПТ, складає 94,45 га. Відповідно до діючого Генплану столиці, основу території складають зелені насадження. При цьому, 24,84 га з яких є сільськогосподарські території, що перебувають у користуванні ДП “Науково-дослідний виробничий агрокомбінат “Пуща-Водиця”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Варто звернути увагу, що ДП “Науково-дослідний виробничий агрокомбінат “Пуща-Водиця” має статус державного підприємства, а отже землі, які надані йому у користування, в силу норм ч.2 ст.117 Земельного кодексу України належать до земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність.

Як наслідок, оскільки ДП “Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат “Пуща Водиця” є державним підприємством, то припинення права користування земельною ділянкою, на якій розташований агрокомбінат і яка належить до земель державної власності, має вирішуватися власником ділянки – державою.

Всупереч діючому Генплану Києва, запланована зміна цільового призначення землі, а саме 24,84 га землі сільськогосподарського призначення, згідно вказаного ДПТ планується змінити на землі багатоповерхової житлової забудови.

Вилучення цієї ділянки можливе лише на підставі відповідного розпорядчого акту Кабінету Міністрів України. Оскільки жодного розпорядчого акту Кабінетом Міністрів України не прийнято, припинення права користування земельною ділянкою ДП “Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат “Пуща Водиця” не відповідає вимогам закону і порушує права як державного підприємства, так і держави в цілому.

Затвердження скандального ДПТ призведе до судових процесів, ініційованих державою.

Адже планується будівництво нового житлового масиву – 19 багатоповерхових житлових будинків (від 16 поверхів і вище) на понад 11 тисяч мешканців (6300 квартир). Зазначена кількість мешканців значно занижена. Потрібно дуже ретельно підійти до розгляду цього питання та зробити більш точний розрахунок на прикладі існуючих житлових комплексів-новобудов – ЖК “Міністерський”/або ЖК на Кондратюка, ЖК “Яскравий”, Фундамент,  Калнишевського, 7, ЖК Бережанський та інших- 25-26- поверхових ЖК.

Згідно проєкту ДПТ планується зведення трьох дитячих садочків на 420 місць і однієї школи на 1500 учнів, що взагалі не буде відповідати реальним запитам мешканців, оскільки при розробці даного ДПТ не було взято до уваги та не враховано об’єктивну потребу розвитку об’єктів комунальної соціальної інфраструктури, зокрема збільшення кількості дитячих садків, шкіл, лікарень, поліклінік та ін.

Передбачені проєктом ДПТ 3 дитсадки на 420 місць (80+100+240)  скоріш за все будуть приватними закладами дошкільного виховання.

Школа на 1500 учнів – не забезпечить і орієнтовної кількості мешканців лише нового ЖК 11 430 осіб (6300 квартир), не говорячи за дітей з інших ЖК.

Враховуючи гострий дефіцит дитсадків та шкіл вже при існуючому стані речей, очевидною є соціальна катастрофа.

У той же час, вказаним ДТП не передбачено створення жодного закладу охорони здоров’я, лікувальної установи тощо, внаслідок чого потреби мешканців массиву будуть забезпечуватися виключно за рахунок існуючих лікувальних установ, зокрема:

– амбулаторіями сімейних лікарів на перших поверхах житлових будинків;

– використання потужностей Київської клінічної лікарні №8 (вул. Ю. Кондратюка,8) у складі 17 клінічних відділень на 940 ліжок  та “Центру первинної  медико-санітарної допомоги №2” Оболонського району.

Зазначені заклади охорони здоров’я та медичного обслуговування будуть не спроможні обслуговувати новий житловий масив.

Серед болючих питань всіх мешканців Мінського масиву є паркування. Для нового житлового масиву заплановано багаторівневий паркінг на місці існуючого гаражного кооперативу “Мінський”, який включає 400 гаражів, більшість з яких приватизовані. На сьогодні питання з їхніми власниками не врегульовано, що може привести до порушення майнових прав мешканців та як наслідок, вказане стане підставою для ініціювання судових процесів з боку власників гаражів.

ДПТ передбачає перекладання трубопроводу газу високого тиску, оскільки на сьогодні він проходить якраз по ділянці, де запланована житлова забудова.

Згідно ст. 21 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” громадському обговоренню підлягають розроблені в установленому порядку проєкти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій та затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадського обговорення проектів такої документації забороняється.

Варто вказати, що громадські слухання були проведені 14 січня 2020 року в приміщенні Департаменту містобудування та архітектури, де громадськість висловила свої зауваження та вказала на неприпустимість затвердження даного ДПТ.

Відповідно до ст.19 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” ДПТ уточнює положення Генплану, але не змінює його та не може суперечити йому.

Разом з тим зміна функціонального призначення певної території має відбуватися шляхом внесення змін до Генплану на засіданні Київради.

На запит Департаменту містобудування та архітектури КМДА Мінрегіон роз’яснив, що ДПТ не повинні суперечити діючому Генплану, а якщо вони розроблені відповідно до проєкту Генплану, затвердити їх можна лише після того, як він стане легальним документом.

Прийняття даного ДПТ з порушенням чинного законодавства, який протирічить вимогам містобудівної діяльності, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, викликає обурення та невдоволення у мешканців Оболонського району м. Києва та значно підриває довіру до Київської міської ради та міського голови.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, доцільно відкласти розгляд та прийняття Проєкту рішення Київської міської ради “Про затвердження детального плану території в межах вулиць Юрія Кондратюка, Михайла Майорова (Петра Калнишевського), північної та західної межі лісу в Оболонському районі м. Києва” за поданням першого заступника голови Київської міської державної адміністрації М. Поворозника, директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) О. Свистунова (доручення заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 12.03.2021 №08/231-935/ПР).

 Олексій Шевчук, радник Київського міського голови з правових питань

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4