Провал Степана Кубiва

Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко

Генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Вчора міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів переможно заявив про впевненість у зростанні ВВП на 2% за підсумками року і скромно про інфляцію більше 11%. При цьому людина, яка очолює економічний блок країни вказала на впевненість “усіх”, що економіка буде падати, тому ці показники є заслугою Уряду.

Щоб зрозуміти про що йде мова приведу прогнози на 2017 рік Уряду, НБУ на МВФ. У проекті держбюджету на 2017 рік Уряд закладав показники ВВП у 3% і інфляції у 8,1%. НБУ прогнозував зростання ВВП на 2,5% і інфляцію у 8%. МВФ очікував зростання української економіки на 2,5% при інфляції у 8,5%. Тобто усі без виключення були впевненні, як у кращій позитивній динаміці економіки так і не такому значному зростанню цін. 

Ще наприкінці січня Асоціація постачальників торгівельних мереж вказала на вкрай високі темпи продуктової інфляції, які підхльостують загальний показник інфляції. От що ми писали тоді: “Ціни в січні б’ють усі рекорди. Кабінет Міністрів закладаючи у бюджет 2017 року інфляцію у 8% не розраховував на таке значне подорожчання продуктів і товарів вже на початку року. Але темпи здорожчання такі, що ми можемо стати свідками проходження 8% відмітки, значною кількістю продуктів ще наприкінці березня, тобто за результатами кварталу. А тепер порівняйте прогнозований урядом показник інфляції і зростання цін лише у першому місяці, щоб стало зрозумілим, що ми будемо мати на кінець року”. Тому свій провал Степан Кубів називає успіхом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

І це не було випадково, тому що Уряд не звертав уваги ні на які можливості загальмувати зростання цін віддавши перевагу зростанню заробітної плати та пенсій. Але збільшення виплат не наздогнало збільшення цін. Ціни це лише наслідок дій в економіці, тобто це вагони, а не локомотив. Тому можна говорити про неправильні кроки на протязі останнього року економічного блоку Кабінету Міністрів.

А тепер трошки про серпень, який традиційно славиться своїми низькими цінами. З 10 по 21 серпня відбулось подорожчання 57% соціальних продуктів харчування. За цей проміжок часу значно підскочили ціни на яйця – майже на 38%, або 5,1 гривні. На сьогодні середня ціна яєць складає 15 гривні за десяток. Гречка, яка протягом цього року просідала в ціні, за другу декаду серпня подорожчала майже на 40 копійок. Відтепер гречана крупа коштує 24,3 грн. за кілограм. Зростали ціни на рис на 30 копійок, сало – на 60 копійок, варену ковбасу – на 80 копійок. Середня ціна рису становить 19,1 грн. за кілограм, сала – 49,6 грн., вареної ковбаси – 69,9 грн. 

Вперше з квітня почала зростати вартість соціального білого хлібу – на 12 копійок, який коштує зараз 12,3 грн. за кілограм. 

В той же час, подешевшали більше ніж на 1% тільки овочі. Так, зокрема, відзначаємо здешевлення цибулі одразу на 15%, або 1,3 грн., капусти – на 9%, або 60 копійок, буряка – на 8%, або 50 копійок, моркви – на 6%, або 55 копійок, картоплі – на 3%, або 20 копійок. 

Відтепер, цибуля у середньому коштує 7,4 грн. за кг., капуста – 6 грн. за кг., буряк – 5 грн. за кг., морква – 8,5 грн. за кг., картопля – 7 грн. за кг. 

З 2000 року тільки три рази Уряд на НБУ у серпні допустили інфляцію, в , 2007, 2010 та 2014 роках. Скоріше за все цей серпень буде четвертим за останні 17 років, коли ми не побачимо дефляцію. Тому треба міняти щось або в економічний політиці, або в Уряді.

Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж

Джерело

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4