Що в Києві відбувається з гуманітарною допомогою?

Сергій Кондрюк
Сергій Кондрюк

Експерт з питань соціально-трудових відносин

Чи не з перших місяців повномасштабної війни країною покотилися скандали через неналежне використання гуманітарної допомоги, що в колосальних обсягах надходила в Україну від наших закордонних союзників. Засоби масової інформації та соціальні мережі наводили численні приклади привласнення, спекуляції та банального псування гумдопомоги.

Досі залишаються без відповіді запитання: хто, скільки і чого отримав, а головне, як використали таку необхідну під час війни допомогу?

Безперечно, бойові дії ускладнювали, а часто унеможливлювали облік гуманітарки, принаймні, на початковому етапі війни.

Приклад Києва

З метою розуміння, що відбувалося в Києві з використанням гуманітарної допомоги до Київської міської адміністрації було скеровано запит щодо надання:

  1. Копії розпорядчого(нормативного) документу КМДА, яким визначено порядок отримання, обліку, використання та контролю за переданою місту Київ гуманітарної допомоги від іноземних держав, неурядових організацій, громадян.
  2. Інформації щодо кількості отриманої Києвом гумдопомоги з 2022 року по червень 2024 року генеруючих та акумулюючих агрегатів в розрізі їх потужностей.
  3. Інформації щодо кількості отриманої Києвом гумдопомоги з 2022 року по червень 2024 року транспорту/автомобілів в розрізі їх призначення.

За інформацією, наданою Департаментом промисловості та розвитку підприємництва КМДА, розпорядженням секретаря Київради Володимира Бондаренка №24 від 27.02.2022 року в столиці утворено Гуманітарний штаб “з метою уникнення гуманітарної катастрофи в Києві, яка може виникнути внаслідок дій країни агресора”.

Що в Києві відбувається з гуманітарною допомогою?

Відповідно до розпорядження №90 начальника Київської міської військової адміністрації від 17.02.2023 «Про деякі питання діяльності Гуманітарного штабу Києва» організаційне, документальне, правове, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Гуманітарного штабу Києва покладено на Департамент ромисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Що в Києві відбувається з гуманітарною допомогою?

На сьогодні питання отримання, обліку, використання та контролю за отриманою гуманітарною допомогою регламентується постановою №953 Кабінету міністрів від 05.09.2023 року «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану».

Деталізація

В рамках запитуваної інформації Департаментом повідомлено:

генеруючих/акумулюючих агрегатів отриманих з 2022 року до червня 2024 року отримано:

– 869 шт. потужністю до 15 кВт;

– 23 шт. потужністю від 15 кВт до 100 кВт;

– 8 шт. потужністю понад 100 кВт.

транспортних засобів за їх призначенням з 2022 року по червень 2024 року отримано для потреб:

– військових формувань – 77 авто;

– медичних служб – 36 авто;

– рятувальних служб – 37 авто;

– комунальних служб – 48 авто.

Чи можна констатувати, шо наразі наведено порядок з обліком і використанням гуманітарної допомоги, принаймні, в столиці?

Війна змиває не всі сліди

Верховна Рада 20 вересня 2022 року утворила тимчасову слідчу комісію(ТСК) з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави.

11 квітня 2023 року в парламенті було заслухано та обговорено попередній звіт цієї ТСК та прийнято відповідну важливу постанову. Цією постановою Рада доручила  «…начальникам обласних військових адміністрацій та Київської міської військової адміністрації, головам міських рад обласних центрів та міста Києва поінформувати Верховну Раду України про результати розгляду попереднього звіту Тимчасової слідчої комісії у двотижневий строк».

Остаточний звіт цієї ТСК парламентарі заслухали та обговорили 21 вересня 2023 року й прийняли остаточну розгорнуту та різнопланову постанову, якою знову доручила «начальникам обласних військових адміністрацій та Київської міської військової адміністрації, міським головам міст – адміністративних центрів областей та Київському міському голові поінформувати Верховну Раду України про результати розгляду звіту Тимчасової слідчої комісії у двотижневий строк».

Де звіт?

То чи проінформували Верховну Раду керівники столиці про результати розгляду очолюваними ними органами попереднього та остаточного звіту ТСК і де в загальному доступі з цим можна ознайомитися?

Хто з очільників столиці та з якою періодичністю має інформувати киян про надану їм і місту гуманітарну допомогу та ефективність її використання.

КиївВлада

 

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Гроші в нікуди та сумнівні демонтажі: аудитори перевірили, як в КМДА контролюють благоустрій
Гроші в нікуди та сумнівні демонтажі: аудитори перевірили, як в КМДА контролюють благоустрій
09:00 Аудитори Київської міськдержадміністрації (КМДА) нещодавно завершили перевірку діяльності Департаменту територіального контролю КМДА (раніше – Департамент міського благоустрою) і КП “Київблагоустрій за період 2021-2023…
Київщина придбала майже дві сотні шкільних автобусів, але чому потреба в них постійно зберігається
Київщина придбала майже дві сотні шкільних автобусів, але чому потреба в них постійно зберігається
09:00 В рамках підготовки до нового навчального року освітній департамент Київської області придбав 41 шкільний автобус за понад 141 млн гривень. Ці кошти зібрали…
Banner
QlU7mDx4