Вакцинуватись не можна відмовитись: де поставиш кому ти?

Ілля Кушнір
Ілля Кушнір

Депутат Київради ІХ скликання, фракція "Удар"

Тема вакцинації від коронавірусу є чи не однією з найбільш обговорюваних у суспільстві. Воно й не дивно: поряд із беззаперечними перевагами вакцинації, ширяться чутки про ймовірні ускладнення, різновиди вакцин, їх порівняння “гірше-краще”, а також набирає обертів антивакцинальна кампанія. І у цій інформаційній центрифузі, більшість українців взагалі не розуміють, де правда і що робити.

Думаю, в першу чергу, варто звернутись до цифр. За даними ВООЗ, своєчасна вакцинація від інфекційних хвороб дозволяє зберегти життя 2-3 мільйонів людей щорічно. Мова про такі хвороби, як кір, краснуха, паротит, кашлюк, поліомієліт, правець, дифтерія, гепатит В, гемофільна інфекція, туберкульоз. Усі вони включені до Національного календаря щеплень в Україні. Тож у нас, на відміну від деяких інших країн, створено усі умови для якісного та своєчасного проведення щеплень дітям. А значить ми можемо не допустити поширення цих хвороб.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вакцинація рятує життя. До винайдення вакцини від віспи, хвороба забрала життя більше 300 мільйонів людей. Поліомієліт не настільки смертельна, але надзвичайно жорстока з точки зору ускладнень інфекція. Не рідко діти, що перенесли цю хворобу, залишаються паралізованими інвалідами на усе життя. Завдяки вакцині, понад 1,5 мільйона людей у світі змогли вижити, і 18 мільйонів – ходити після перенесеного поліомієліту.

Ще однією показовою з точки зору вакцинації інфекцією, є кір. Щорічно він забирав життя близько 2,6 млн людей. Після винайдення вакцини, ситуація значно покращилась, але на жаль, хвороба повністю не зникла. Вірус кору є дуже заразним – хворій людині достатньо кашлянути, аби інфікувати іншого. Зважаючи на це, повністю побороти хворобу можна буде лише у разі, якщо кількість щеплених сягне 95%. На жаль, антивакцинальні кампанії роблять свою справу, тож досягти необхідного показника поки що не вдається. Через це спалахи кору трапляються і досі у різних куточках світу. Лише у минулому році через ускладнення від кору померло більше 200 тисяч осіб.

Будь-яка інфекція циркулюватиме, доки у країні не буде сформовано колективний імунітет. І якщо у декого є запитання до вакцини від кору, винайденої ще у 1963 році, то що вже казати про Covishield.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Більшості з нас треба розуміти, що вакцина не захищає від хвороби. Але вона захищає від тяжких ускладнень, які ця інфекція викликає. І той факт, що Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко захворів на коронавірус говорить лише про те, що перебіг його хвороби, ймовірно, буде легшим, ніж міг би бути без щеплення. І зовсім не говорить про той факт, що вакцина не ефективна.

Аби розірвати ланцюг зараження коронавірусом, необхідно аби десь 70% населення мали імунітет від коронавірусу. Зробити це можна двома шляхами: перехворіти або щепитись. Але чи кожен з нас впевнений, що зможе перехворіти і легко одужати? Коронавірус вже вбив мільйони людей у світі, тож чи варто ризикувати ще й власним життям?

Ілля Кушнір, депутат Київради ІХ скликання, фракція “Удар”

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4