Вибори президента України: податок на виведений капітал

Олександр Кравченко
Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Україні конче необхідне пожвавлення економіки. Збирати податки, звісно, треба, але не слід забувати про таку науку, як макроекономіка, зокрема про криву Лаффера. Підвищення податків не завжди призводить до збільшення надходжень до бюджету. Є приклади, коли саме зменшення податкового тиску надавало поштовх економіці та збільшення зібраних податків.

Ряд економістів та підприємців говорять про користь від податку на виведений капітал (ПнВК) для економіки України. Цей податок мав би замінити податок на прибуток компаній, і,згідно з ним, оподаткуванню підлягають лише гроші, котрі виводяться з компанії, а не весь прибуток. Але, станом на зараз, влада не демонструє готовність запровадити ПнВК.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цікаво, що в 2015 році Артур Лаффер, котрий був радником Рейгана та Тетчер, став радником на той час міністра фінансів України Наталі Яресько саме з податкових питань. “У таких країнах, як Україна, потрібне добровільне слідування податковій політиці. У цілому світі забракне поліцаїв, щоб змусити людей платити ті податки, які вони не вважають правильними. І ключ у тому, щоб податки були достатньо низькими, щоб люди їх справді сплачували”, – сказав тоді Лаффер.

Втім, кандидати на посаду президента України з приводу ПнВК мають свої думки. Але в програмах про це написано не завжди.

Роман Безсмертний про ПнВК в своїй програмі не згадує.

Ольга Богомолець не вирішила за необхідне згадати про нього.

Юрій Бойко тако нічого не пише про ПнВК.

Олександр Вілкул згадує про ПнВК в такому контексті: “Проста і зрозуміла модель оподаткування “15% – 15% – 15%” – “податок на доходи фізичних осіб – ПДВ – податок на прибуток/виведений капітал”. Тобто, Олександр Вілкул не виключає, що податок на прибуток може залишитись.

Анатолій Гриценко тему ПнВК в своїй програмі не піднімає.

Володимир Зеленський висловлюється досить однозначно: “Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск”.

Руслан Кошулинський про ПнВК не згадує.

Олег Ляшко вирішив не піднімати тему ПнВК в своїй програмі.

Петро Порошенко висловився на підтримку ПнВК: “Суттєве зниження податкового навантаження розширило можливості роботодавців для підвищення заробітних плат  працівникам. Ми продовжимо цю політику, зокрема через заміну оподаткування прибутку підприємств на оподаткування виведення капіталу з країни”.

Андрій Садовий пропонує в своїй програмі запровадити ПнВК.

Юлія Тимошенко про ПнВК в своїй програмі не пише нічого. Втім, в рамках т.зв. “Нового курсу”, за словами самої Тимошенко, передбачається введення ПнВК – замість податку на прибуток.

Отже, з розглянутих програм кандидатів на посаду президента України лише Зеленський, Садовий та Порошенко напряму декларують необхідність введення ПнВК. Олександр Вілкул пише про нього, на мою думку, “невпевнено”, в той час як інші кандидати взагалі не згадують про цей податок.

Постає питання: це пов`язано з тим, що діюча система оподаткування прибутку бізнесу вважається кандидатами ефективною та справедливою, чи тим, що кандидати (чи їх політтехнологи) вважають, що виборці не зможуть позитивно оцінити такі зміни?

Читайте:

Вибори президента України: ринок землі

Чому я проголосую “за”: аналізуємо програми кандидатів в президенти

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

KиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4