Віктор Тимощук про експерименти з міністерствами: Найгірше із анонсованих рішень – вливання Мінрегіону в Мініфраструктури

Віктор Тимощук
Віктор Тимощук

заступник голови правління ГО "Центр політико-правових реформ"

Заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук вважає, що бажання влади заощадити насправді незначну суму на державному апараті може обійтися значно дорожче для суспільства і держави.

Експерт вирізняє декілька важливих пунктів.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

1. Найгірше із анонсованих рішень – вливання Мінрегіону в Мініфраструктури. Це несе великі ризики для політики децентралізації. Місцеве самоврядування завжди було незручним суб’єктом для центрального уряду. Але Україна не має шансів бути успішною якщо відвернеться від децентралізаційної реформи, і якщо питання громад і регіонів зникне з пріоритетів порядку денного Уряду. Тож Мінгромад треба навпаки розвивати!

2. Так само невдала ідея – влити Нацдержслужбу у Мінцифри. Так, я дуже упереджений до Мінцифри. Бо це міністерство працює переважно як стартап, впроваджує чудові цифрові “фішки”, але 3 роки вперто не бачить багатьох реальних проблем зі сфери своєї відповідальності. ЦНАП втрачають функцію інтегрованих офісів. Знову домінують відомчі підходи (ДМС, МВС, ПФУ і тд.). ОМС залишені напризволяще з проблемами в окремих секторах (Мінюсту і тд.). Тобто навіть з політикою адміністративних послуг Мінцифри часто пробуксовує.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Тож тут дуже великий ризик, що це міністерство об’єктивно буде протиставляти цифровізацію – власне персоналу – публічним службовцям. Виборцям це зайде. Але розвивати людський потенціал у публічній службі – це геть інша місія.

Насправді ж функціонал Нацдержслужби ближчий до Мінюсту та Мінрегіону. Бо це про інституційну організацію держави. І тут потрібне розуміння законів та закономірностей публічного врядування.

3. Ну, а чергове “повернення” Мінагрополітики у склад Мінекономіки – це вже навіть не смішно. Адже це вже було зовсім недавно. Тільки з березня 2021 почали повертати все назад. Таке враження, що ініціатори вагаються з визначенням критеріїв для утворення окремого міністерства. Навіть для такої аграрної країни як Україна…

Джерело публікації

КиївВлада

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Banner
QlU7mDx4