Як керівництво КП “Київський метрополітен” дурить киян своєю вимогою підняти тариф на проїзд. Частина I

Георгій Могильний
Георгій Могильний

експерт з аналізу конфліктних забудов

Враховуючи, що розписувати багато, зроблю кілька дописів, поступово пояснюючи окремі моменти щодо звітності, реальної собівартості поїздки для КП “Київський Метрополітен”, поняття “економічно обґрунтований тариф” та реального стану речей в цьому році.

Частина 1. Як маніпуляціями в звіті перетворити прибуткове в реальності КП у збиткове на папері (на прикладі минулого підвищення тарифів, коли прибутковий Метрополітен перетворили на збитковий для перекидання додаткових 440 млн із бюджету).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У липні 2018 року підняли тариф на проїзд: з залежності від кількості поїздок, він став від 6.5 до 8 грн. Це відразу дало результат і Метрополітен за рік отримав чистий прибуток у 96 мільйонів.

У 2019 році, вже весь час діяв новий тариф. Метрополітен отримав на 642 млн більше (+23%) від перевезення пасажирів, ніж у 2018 році. В країні найкраща за останні роки ситуація в плані економіки – інфляція на мінімумі, тож, здавалось би, чисті прибутки Метрополітену мають зрости.

Але відкриваємо звіт КП і… збитки від перевезення пасажирів з 23 млн у 2018 році підскочили майже до МІЛЬЯРДА у 2019!

Як це?! А легко! Собівартість перевезення за рік зросла на 58%.

Знову: як це?!

Продемонструю хитрість на діаграмах зі Звіту про управління. Увага на “амортизацію” – її частка у собівартості зросла у два рази з 19 до 38%.

Якщо брати значення амортизації, виглядає ще красивіше: за рік вона зросла у три рази, або на 1,2 мільярди грн.

Ось так все легко: малюєте у звіті потрібний розмір амортизації – отримуєте після підвищення тарифу фантастичні збитки!

Але НАЙЦІКАВІШЕ далі.

Вибачте, а що амортизація взагалі робить серед витрат КП?

Якби мова йшла про приватне підприємство, то тут все зрозуміло – власники купили основні засоби і мають відбити їх вартість.

Але КП “Київський Метрополітен” нічого не купувало – воно отримало безоплатно в оперативне управління майно, що куплене/створене за рахунок бюджету і належить не КП, а територіальній громаді. Це навіть у Статуті цього КП написано.

Амортизація комунального майна має бути в звіті двічі – один раз у витратах, а інший – у доходах, щоб в сумі давати нуль. Метрополітен не сплачує в бюджет кошти за користування переданим йому майном, тож амортизація – це по суті фінансова підтримка КП з боку Міста.

Тож амортизація аж ніяк не може бути у собівартості надання послуги по перевезенню КП, бо КП ці гроші не вкладало і не втрачає. Але у фінансових звітах амортизація на 1,8 мільярди є лише один раз – у витратах КП на перевезення пасажирів.

Ось це і є фіктивними витратами КП, на яких базується вся афера.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Відкидаємо липові витрати від амортизації і отримуємо собівартість перевезення для КП – вони витратили на оплату праці, соцстрахування, матеріали (електроенергія, ремонти тощо) 2,586 мільярди. А отримали з пасажирів плюс компенсацію за пільговиків – 3,389 мільярди. Перевезення одного пасажиру обходилося КП у 5,22 грн при тарифі від 6,5 до 8 грн в залежності від кількості поїздок.

Тобто, на перевезенні пасажирів у 2019 році після підняття тарифів КП заробило 800 мільйонів, а не отримало збиток у мільярд, як це написано у звіті!

Щоб перевірити це, просто відкриємо інший звіт за той самий рік – звіт про рух коштів. Тут не може бути фейкової амортизації комунального майна, тож і від операційної діяльності ми бачимо не збитки, а прибуток у 800 млн.

Повторюю: на перевезенні пасажирів Метрополітен заробив 800 млн у 2019 році – встановлений у 2018 році тариф суттєво перевищував витрати самого КП на перевезення пасажирів.

Але завдяки шахрайству із фейковими витратами на амортизацію, КП намалювало збитки на 440 млн і отримало в подарунок із міського бюджету компенсацію у 440 млн для беззбитковості.

Куди сплили гроші, витрати яких приховують липовими витратами на амортизацію? Деталей у звітах немає, але серед витрат – виплата скандальних боргів Укррослізинг, що у шахрайський спосіб за допомогою КМДА перевісили із бюджету на КП для спрощення стягнення.

Наступна частина буде про “економічно обґрунтований тариф”.

Георгій Могильний, експерт з аналізу конфліктних забудов

Джерело публікації

Читайте:

Сотрудники “Киевского метрополитена” и “Киевпастранса” просят Кличко повысить тарифы на проезд или увеличить финансирование из бюджета

Прокуратура проводит обыски в КП “Киевский метрополитен”

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4