Землю, яку можна було б повернули Києву, знову віддають під забудову

Землю, яку можна було б повернули Києву, знову віддають під забудову

Київська влада замість того, щоб повернути у власність міста колись незаконно віддану і поки не забудовану земельну ділянку площею 0,67 га на Севастопольській площі Києва, подовжує забудовнику договір оренди ще на 10 років під будівництво ТРЦ та автозаправки.

Провладна депутатська більшість комісії Київради з питань земельних відносин погодила внесення змін до рішення Київради від 12 липня 2007 року N 1097/1758 “Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю “ТОП НІВО” земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісного комплексу з підземним паркінгом на Севастопольській площі у Солом’янському районі м. Києва”.

Відповідно до змін забудовнику буде продовжено договір оренди ще на 10 років та надано дозвіл на будівництво торгового центру та обслуговування об’єктів автотранспорту.

При прийнятті цього рішення у 2007 році було порушено низку правових актів. Зокрема, земельну ділянку виділяли шляхом внесення змін до Генплану Києва, а саме: територію, яка передавалася вилучили із території зелених насаджень загального користування та перевели її до території громадських будівель і споруд. А також до Програми комплексного розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та Концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста. Крім того, частина ділянки розміщена у межах червоних ліній.

Відповідне погодження прямо суперечить обіцянці голови КМДА О.Попова повернути Києву всі незаконно роздані командою Черновецького земельні ділянки.

Крім того, мене обурює вибірковий підхід влади до земельних питань. На минулому засіданні нелегітимної Київради, провладна депутатська більшість відмінила всі дозволи на оренду земельної ділянки ТОВ “КІБ”, яке також досі не побудувало нічого на орендованій ділянці, але у якого договір оренди був заключний із Києвом на 15 років і ще не закінчився.

Впевнена, що влада вже готує документи на передачу цієї землі іншому більш заможному орендарю. На прикладі цих двох питань очевидним є своєрідний вибір влади, який, як кажуть кияни, залежить від займаної посади або від розміру даного хабара.

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4