Зрив сесії Київради схожий на підготовку владного перевороту в мерії

Леонід Косаківський
Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Блокування сесії Київради минулого тижня деякими фракціями – не такий вже безневинний вчинок і прохідний випадок, як декому здається.

Ці події, так виглядає, були скоріш за все інспіровані зовні. Повірте, я через це пройшов, коли штучний параліч міської ради 25 років тому, якраз в ці дні липня 1996 року, став вирішальним елементом тодішнього перевороту на Хрещатику і узурпації влади виконавчими структурами. І знаю, як воно робиться не зі слів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

От з якого такого дива депутати-блокувальники так різко підбадьорилися?

Формальним приводом їхнього демаршу стала незгода з проєктом рішення “Про внесення змін до переліку та персональний склад постійних комісій Київської міської ради IX скликання” від 21 грудня 2020 року, внесеним Віталієм Кличком.

Я подивився цей документ.

Він передбачає “міграцію” кількох депутатів між комісіями, а також ліквідацію комісії з питань охорони культурної спадщини, яка так і не провела жодного засідання.

Цей проєкт жодним чином не впливає на баланс сил в комісіях, і не зачіпає таких впливових і “хлібних” в шкалі депутатських цінностей комісій як бюджетна, земельна тощо. Може він не задовольнив чиїсь конкретно забаганки й надмірні амбіції, але це тим паче не може бути мотивом для такого розгулу пристрастей. На всіх керівних посад не вистачить, а депутатського мандату цілком достатньо, щоб працювати на користь своїх виборців, якщо для цього прийшли.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Коли я був у Верховній Раді України III скликання, відмовився від пропозицій фракції обиратися головою регламентного комітету, потім головою підкомітету та заступником голови бюджетного комітету, а залишився просто членом цього комітету, і нічого, був одним з найактивніших депутатів, до позиції якого прислухалися. Тож не було ніяких об’єктивних причин влаштовувати 22-го липня весь цей рейвах, внаслідок якого те засідання столичної міськради було найдаремнішим в цій каденції, депутати не прийняли жодного рішення з запланованих понад 200 питань порядку денного і з тим ганебно пішли на канікули.

До того ж, не забуваймо, склад комісій був затверджений ще в грудні минулого року. Що заважало за понад півроку виправити ситуацію? Щось не було видно якоїсь активності для цього. Ба більше, чимало з тих, хто блокував трибуну днями, тоді голосували за це та інші кадрові рішення і їх усе задовольняло. А деякі із фракцій, які 22-го протестували, тоді, пів року тому, отримали не співмірну з їх електоральною вагою кількість керівних посад в комісіях. Та й проєкт цього спірного рішення, я так розумію, не був таємницею. Пройшов комісії тощо. Чому ж тільки на сесії стався у частини депутатів такий сплеск емоцій?

Таку їх поведінку важко пояснити, окрім одного – отриманими командами від зовнішніх поводирів, які, слід очікувати, зараз почнуть ширити тези про те, що Кличко втратив контроль над Київрадою, депутати його не визнають і т.д. і т.п. Тим самим готуючи ґрунт для призначення нового голови КМДА. Склад цих “бунтівників” дивним чином співпадає з контурами гіпотетичної групи підтримки можливого нового керівника міськдержадміністації, у разі ухвалення такого кадрового рішення, про що пишуть деякі видання, і вказують на них як на теоретичних вигодонабувачів в цій ситуації у вигляді обіцяних посад секретаря ради, голів ключових комісій, керівників структур адміністрації.

Варто, з іншого боку, наголосити також, що в секретаріаті ради цю ситуацію просто проспали. І секретарю Київради необхідно було не займатися політичним туризмом і не прохолоджуватися тиждень в Тбілісі в абсолютно пустопорожній поїздці, а готуватися до сесії. Якщо не знали настрої депутатів, гріш їм ціна, якщо знали і розраховували, що якось пройде, це вже авантюризм. Досвіду і підготовки не вистачило. Зайва самовпененість підвела.

Я не стаю на ту чи іншу сторону. Нехай розбираються самі в своїх взаємовіносинах.

Але закликаю усіх учасників цього політичного спектаклю, що розігрується на наших очах, діяти відповідально і по закону, не допустити розвитку подій за сценарієм 25-річної давнини, що матиме згубні наслідки для Києва й киян.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4