100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Виповнилося сто днів, як столичним регіоном керує новий губернатор – Василь Володін. Говорячи про свої головні успіхи на посаді, він назвав завершення довгобудів, реорганізацію адміністрації та налагоджену взаємодію з бізнесом та інвесторами. Окреслив і плани на найближче майбутнє: будівництво ВКАД, міжнародного аеропорту у Білій Церкві тощо. KV підбила підсумки того, що встиг голова КОДА за цей, ускладнений карантином, строк. 

Як передає кореспондент KV, 29 вересня у центрі надання адміністративних послуг “Готово!” відбулася прес-конференція голови Київської ОДА Василя Володіна з нагоди 100 днів його перебування на посаді.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Говорячи про розвиток Київщини, Володін назвав головні здобутки як регіону, так і адміністрації.

Економіка

З початку року Київська область збільшила обсяг промислової продукції, в тому числі – видобувної (в 1,5 рази), машинобудування (на 15,5%), металургійного виробництва та готових медвиробів (на 6%). При цьому наслідки карантинних обмежень негативно позначились на попиті та виробництві металевої мінеральної продукції (знизились на 13%), текстилю, одягу зі шкіри та інших матеріалів (на 18%), харчових продуктів, напоїв, тютюнових виробів (на 13,2%). 

Сьогодні Київська область посідає сьоме місце в країні за обсягами реалізації промислової продукції, шосте місце за обсягами продукції сільського господарства, четверте – за обсягами виконання будівельних робіт (індекс будівельної продукції становить майже 124%). 

Якщо порівнювати із минулорічними показниками за період січень-липень, зросли обсяги будівництва інженерних споруд на 63,5%, а житлових – на 2,5%. 

Київська область тримає третю позицію за розміром середньої заробітної плати – 11 тисяч 338 гривень на місяць. Київщина спрямувала на експорт товарів майже на 884 млн доларів і посіла сьоме місце в Україні. 

Область має третє місце із капітальних інвестицій (майже 11 млрд гривень) та є лідером у країні з будівництва житла (з початку року побудовано 695 тисяч квадратних метрів). 

Таким чином, навіть незважаючи на пандемію, Київщина зберегла, а подекуди і посилила свої позиції за багатьма напрямками та виконує відповідні цільові програми. 

“Визнаний факт, що Київська область – це вітрина України. Саме тут зосереджується економічна, наукова, інтелектуальна міць нашої держави. Це впливає в першу чергу на наші економічні показники. Ми продовжуємо рухатись до своєї мети – комфорту та безпеки жителів області. Серед пріоритетних напрямів – модернізація медицини, будівництво соціальних об’єктів, модернізація дорожньої інфраструктури, забезпечення комфортних умов життя та розвитку мешканців, зниження екологічного забруднення, нові робочі місця і залучення інвестицій, діджиталізація та цифровізація, розвиток туризму”, – зазначив Володін. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

“Велике будівництво”

За словами Володіна, “Велике будівництво” – один з найбільших проєктів, які наразі реалізуються. На Київщині будівельні роботи вартістю 314 млн гривень стартували 1 березня на 20 об’єктах соціальної інфраструктури та 13 реконструкцій приймальних відділень. На сьогодні ступінь готовності по соцоб’єктам становить 77%, з них – загальноосвітні навчальні заклади – 83%, дошкільні навчальні заклади – 86%, стадіони – 62%. 

Завершені роботи на трьох об’єктах загальної середньої освіти. Це будівництво другої черги школи у місті Вишневе, будівництво гімназії на 14 класів у місті Буча та добудова до загальноосвітньої школи №1 у місті Українка. 

“Перші два об’єкти введені в експлуатацію, там вже навчаються діти. Добудова школи в Українці була розпочата у 2016 році і наразі деякі технічно-будівельні норми були змінені. Зокрема, опорні сходові клітини, які вже неможливо переробити. Тому КОДА подала пакет документів в Міністерство розвитку громад і територій на розгляд науково-технічної ради”, – розповів губернатор. 

Читайте: Нам удалось закончить долгострои Киевщины, – Валерий Кравчук

Ще на чотирьох об’єктах роботи продовжуються згідно з графіком. Це реконструкція школи та майстерні Київської школи у місті Ржищів (завершення робіт планується до кінця листопада цього року), реконструкція НВК в селищі Гребінки Васильківського району (87% готовності), капітальний ремонт школи у селі Пашківка Макарівського району (70%), реконструкція школі у місті Славутич (78%). 

Завершені роботи на двох об’єктах дошкільної освіти – це реконструкція дитсадка “Яблунька” у місті Вишневе та реконструкція будівлі з перепрофілюванням під дошкільний навчальний заклад у місті Ірпінь. Реконструкція садочка “Чебурашка” у місті Вишгород знаходиться на стадії завершення. Ще на чотирьох об’єктах готовність складає 75%. Це будівництво садка у місті Вишгород, також будівництво садка на 230 місць у селі Нові Петрівці та ще одного на 75 місць у селі Козаровичі Вишгородського району, у селі Солтанівка Васильківського району. Роботи продовжуються у садку в селі Синяк Вишгородського району. 

Завершені роботи на двох спортивних об’єктах. Це капітальний ремонт майданчиків на території спортивної школи “Сузір’я” у Вишневому, будівництво футбольного поля в селі Петропавлівська Борщагівка. На фінальній стадії знаходиться реконструкція трибун з облаштуванням універсального ігрового майданчику на території стадіону “Колос” у місті Тетіїв. 

Паралельно тривають роботи з облаштування футбольного поля у селищі Бородянка і капітального ремонту футбольного поля “Колос” у місті Сквира. 

Володін зазначив, що переважна більшість об’єктів програми буде запущена у найближчі півтора місяці. 

“Президент заявив, що програму буде продовжено у наступному році. Програма має три напрямки: школи, садочки, спортивні об’єкти. Перші два є вкрай актуальними для Київської області, і у нас найбільша в Україні кількість шкіл та садочків, які ми будуємо і в цьому році завершуємо. Всього за планом 7 шкіл, 8 садочків і 5 стадіонів. Але це не остаточна цифра: усі навчальні заклади у тій чи іншій мірі потребують термомодернізації. В обласних школах подекуди немає утеплення яй такого, на стінах штукатурки навіть не буває. Провести термомодернізацію у нас попередньо заплановано для ще 10 шкіл. Вона дасть змогу зменшити обсяги споживання енергоресурсів на майже 80%, а також дасть змогу зробити капремонт стін, покрівель, підлоги з урахуванням енергоефективності. 

З наступного року стартує Програма реконструкції об’єктів культурної спадщини та культури. Боляче спостерігати, як, наприклад, у Білій Церкві занепадає та розвалюється пам’ятка, що стоїть вже 4-5 століть. Показувати таке умовному туристу буде не по-господарськи. Ми звернемо також увагу на театри, релігійні споруди, тощо”, – заявив Володін. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Читайте: Зампред КОГА Лесовик: “Мы хотим оптимизировать количество проектов, но увеличить масштаб и повысить их качество”

Дороги

Роботи з будівництва тривають і на 29 об’єктах дорожнього господарства. Практично завершені роботи на семи об’єктах. Це дороги Київ-Ревне-Рогозів-село Гора, Бузова-Неграшків, Боярка-Київ-Чоп, Обухів-Українка-Трипілля, під’їзд до міста Обухів, Іванівка-станція Таганча, Васильків-Велика Бугаївка-Залізне. На інших об’єктах роботи тривають і будуть завершені згідно з графіком. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

ВКАД

Як повідомив Володін, ДП “Укравтодор” оголосило тендер на відбір підрядника для будівництва І черги ВКАД – ділянки довжиною 32 км*. Завдання КОДА полягатиме у проведенні міні-переговорів, вирішенні питань стосовно земельних ділянок – що є найважливішим. Але це питання на певному етапі потребуватиме залучення Верховної Ради, оскільки потрібно буде визначати вартість викупу земельних ділянок, якими будуть прокладати цю дорогу, додає Володін. 

“Цілий ряд питань. Але ми однозначно готові працювати та співпрацювати з органами місцевого самоврядування. Ми найперші зацікавлені у будівництві цієї дороги. Окрім проїзду, це сотні та тисячі робочих місць у супутній інфраструктурі – заправки, готелі, магазини, тощо, а це означатиме генерацію коштів і можливість залучення інвесторів. Цей проєкт точно буде реалізований, це питання часу і масштабів. Кілька місяців тому я був на презентації “Київської обхідної дороги”. Це – І черга ВКАДу. Це масштабний проєкт, який потребує вирішень питань стосовно земель, доріг, інфраструктури. Потрібна взаємодія і співпраця багатьох державних органів. Це загальнодержавний проєкт, а не обласного рівня”, – вважає губернатор. 

Інвестиції

В грудні планується презентація інвестиційного порталу Київщини. Шість інвестиційних проєктів є наразі активними. Це розширення логістичного промислового комплексу в селі Калинівка Васильківського району, інвестор – “Епіцентр-К”, йдеться про інвестиції у розмірі 102 млн євро, передбачається створення 1600 нових робочих місць; будівництво логістично-промислового парку в селі Колонщина Макарівського району, інвестор – “Драгон-Капітал”, в очікуванні інвестицій 200 млн євро та 2000 робочих місць; будівництво складського комплексу в Обухівському та Васильківському районах, інвестор – “Європейська логістична компанія”, інвестиції 6 млн євро та 30-50 робочих місць; будівництво складського комплексу у Макарівському та Києво-Святошинському районах на вибір інвестора “Логістик-Плюс”, інвестиції – 25 млн доларів, 1000 робочих місць; будівництво логістичного комплексу за межами села Гурівщина Києво-Святошинського району, інвестор – американська компанія, інвестиції – 170 млн євро, до 1000 нових робочих місць. 

Також продовжується робота з інвестором щодо будівництва другого в області оптового сільськогосподарського ринку.

Активно реалізуються три інвестпроєкти. По-перше, триває завершення робіт з будування І черги заводу з виробництва мехатронних виробів (автомобільна електроніка) KOSTAL. Завод працюватиме на території Дударківської сільської ради у Бориспільському районі, всього буде створено 900 робочих місць. Дата завершення будівництва – квітень 2021 року. Наразі вже залучено 39 млн євро інвестицій, наголошує Володін.

“Це підприємство є дуже серйозним: воно працює в багатьох країнах світу, причому в деяких з них підприємства скорочують свої виробництва. Тут вони у період пандемії вони були готові погодитися вкласти 39 млн євро для створення 900 робочих місць. Для них відповідно створили зелений коридор в усіх державних органах та багатьох структурах. Підприємство, зважаючи на злагоджену роботу усіх органів області, згодилося вкласти ці кошти у будівництво. Зараз будівництво активно триває. 

За останні три місяці KOSTAL вклав сюди 154 млн євро, і це значний обсяг залучених інвестицій”, – додає очільник КОДА.

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Другий інвестпроєкт – складський комплекс “ФМ Ложістік” у Бориспільському районі (на будівництво першої черги залучено 15 млн євро). Третій – новий завод з виробництва крохмалю дочірньої компанії ТОВ “Укрстарч” – “Ерідот” на 330 робочих місць, залучено 100 млн доларів. 

Крім того, КОДА підписала меморандум про співпрацю з Українською Асоціацією Меблевиків для створення меблевого кластеру. Було також залучено австрійську компанію, відомого виробника меблів. Продовжується пошук земельної ділянки для створення виробництва. 

Укладено також угоду із Українським союзом промисловців і підприємців та підписано меморандум із Центрально-чеським краєм. Ще Володін уклав Угоду про співробітництво з Головою Земельного уряду Федеральної землі Нижня Австрія. 

Ведеться робота зі створення аеро кластеру. Агенція регіонального розвитку, яка працює при КОДА, уклала меморандум про співпрацю з Дніпровським космічним кластером. Серед перспективних інвестиційних проєктів – створення необхідних умов функціонування міжнародного аеропорту “Біла Церква”. Було багато спроб розвивати цей аеропорт. Наразі залишається єдине питання – врегулювання земельних відносин між Білою Церквою та Фурсами. Є також Міністерство оборони, яке має певні документи на ці землі. Врегулювання цього питання на завершальній стадії.

Ще один перспективний проєкт – будівництво сміттєпереробного заводу. Проводиться робота із французькими інвесторами та іншими іноземними партнерами, які добре знаються у сфері поводження з відходами. 

Продовжується робота над створенням та розвитком Інноваційного кластеру геномних технологій в біомедицині та сільському господарстві. Орієнтовна вартість проєкту – 53 млн гривень. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Децентралізація

У Київській області вже створено 25 об’єднаних територіальних громад. Після оголошення результатів виборів, які відбудуться 25 жовтня, таких ОТГ в області буде 69 – 24 міських, 17 селищних та 28 сільських. 

Також 17 липня на Київщині затверджено сім районів – Білоцерківський, Бучанський, Бориспільський, Броварський, Вишгородський, Фастівський, Обухівський. 

До створення спроможних ОТГ значну частину послуг люди отримували в райцентрах. Після створення ОТГ послуги надаватимуться в громадах. Райцентри виконуватимуть роль представництва центральної влади. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Володін зазначає, що у КОДА практично завершили зміну політичної команди райдержадміністрацій. 

“Лишилося тільки кілька районів, де це питання буде закрите вже найближчим часом. Це був пріоритетний напрямок моєї роботи після обіймання посади голови КОДА. Коли я питав в.о. голів РДА, коли вони оновлять свої політичні команди, вони розводили руками, мовляв, вони лише виконуючі обов’язки і нічого робити до моменту призначення головою не наважуються. 

Оцінку я виставляю, грунтуючись на трьох критеріях. По-перше – відкритість: чи відкритий голова райдержадміністрації для людей, чи він закрився у себе в кабінеті. По-друге – законність: чи не панує в районі беззаконня, чи дотримуються законів, чи не відбуваються рейдерські захоплення та перекриття доріг. І по-третє – це питання інвестицій: чи залучаєш ти інвестора, а не чекаєш нагоди чи жалієшся на умови та обставини. Утім, реальний стан краще видно безпосередньо на місцях”, – сказав очільник КОДА.

ЦНАПи

Розпочали роботу 5 нових центрів надання адміністративних послуг в Узинській міській ОТГ, Баришівській селищній ОТГ, Крюківщинській, Шкарівській та Калинівській селищних радах. До кінця поточного року планується відкриття ЦНАПів у Дівичківській, Студениківській, Фурсівській ОТГ. Їх плановий запуск було відтерміновано, але їх запуск на часі, зазначає Володін.

Туризм

Для розвитку туризму було започатковано серію промо-турів “Туристичними магнітами Київської області” такими як “Ключі від Вишгорода”, “Незвідана Богуславщина”. Планується збільшення туристичних потоків у Чорнобильську зону. Підписано відповідний меморандум з Асоціацією чорнобильських туроператорів. Промо-тур було запущено минулого тижня. 

Крім того, повідомив очільник КОДА, спільно з представниками компанії Vodafone у адміністрації розробляють туристичні маршрути сільською місцевістю. Один з них представлений серією промотурів проєкту “Мандруй Київщиною”. 

“Без сміття”

На ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ спеціальною програмою передбачено понад 26 млн гривень. Уже проведені відповідні тендери і з наступного тижня розпочнуться роботи з ліквідації. 

“Кожен з іноземних інвесторів, з якими ми зустрічаємося, каже одне: потрібні гарантований тариф і гарантований обсяг. Обсяги ми здатні відпрацювати, але гарантувати тариф ми не можемо – це компетенція Верховної Ради. Наразі у першому читанні прийнято законопроєкт “Про управління відходами”, він готується до повторного розгляду і прийняття у другому читанні. У разі його прийняття реальність будівництва сміттєпереробного заводу на Київщині стає 100%. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Де він буде розташований, залежатиме від того, де ми зможемо забезпечити гарантовані об’єми сміття. Наразі проводиться відповідний аналіз, у адміністрації готується план управління відходами до 2030 року. Ми даємо підприємству інформацію, де ми готові забезпечити гарантовані об’єми сміття, і підприємство саме буде обирати, де краще базувати свої потужності. Можна і в столиці, але я не буду вирішувати її проблеми. У нас є великі міста в області – Бориспіль, Біла Церква, яка за кількістю населення взагалі тягне на обласний центр. Але у першу чергу ми дивимося, де ми зможемо забезпечити гарантовані обсяги. 

Що стосується напрямів програми “Київщина без сміття”, то у першу чергу мова йде про ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. Якщо ми говоримо про залучення інвесторів та туристів на Київщину, ми повинні забрати ці звалища”, – підкреслив Василь Володін. 

Енергоефективність

Продовжується термомодернізація закладів бюджетної сфери, 10 об’єктів. Розроблено техніко-економічне обґрунтування та проведено комплексну термомодернізацію будівель Київської обласної клінічної лікарні та інших комунальних закладів Київоблради. Обсяг інвестицій – до 14 млн євро. Виготовлено проєктно-кошторисну документацію для термомодернізації 8 опорних закладів освіти. Реконструйовано мережі вуличного освітлення у 16 населених пунктах Фастівського, Рокитнянського, Володарського, Макарівського, Ставищенського районів.

До кінця року буде встановлено на 36 об’єктах бюджетної сфери теплові пункти з погодним регулюванням. 

Екологія

В Київській області одна з найкращих в країні система цілодобового моніторингу та інформування населення про стан атмосферного повітря. Запущено чат-бот “Єнотік” – офіційний інформаційний канал Департаменту екології та природних ресурсів, який також надає інформацію щодо процедур отримання дозволів та оперативного реагування на звернення громадян. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Створено п’ять нових природно-заповідних об’єктів в області. Це ландшафтні заказники місцевого значення “Грабовий ліс”, “Андріївський” та “Гора Педина”, заповідне урочище “Коблинський ліс”, парк-пам’ятка садового мистецтва “Зелена брама”.

ЦСВЯП

За словами Володіна, ряд об’єктів, які у КОДА планували побудувати за рахунок коштів від будівництва централізованого сховища відпрацьованих ядерних відходів (ЦСВЯП) – 10% – не були профінансовані цього року. 

“У нас є частина об’єктів, що реалізується; водночас ми розраховували на близько 100 млн гривень, які ми мали отримати від ДП “Енергоатом”. Я особисто спілкуюся з керівництвом підприємства, але отримати нам вдалося лише 5 млн гривень. На сьогодні у “Енергоатома” є проблеми по частині розрахунків. Тільки-но покращиться їх фінансовий стан, кошти відразу надійдуть. Вже проведені тендери, визначені підрядники, є програма і визначено перелік об’єктів – діло лише за грошима. Ми стоїмо на низькому старті”, – каже голова Київської ОДА.

Спорт 

За 100 днів збудований і офіційно відкритий 51 спортивний об’єкт – 7 міні-футбольних полів, 8 мультифункціональних майданчиків, 36 воркаут-майданчиків з тренажерним обладнанням. До кінця 2020 року заплановано відкриття ще 30 об’єктів. 

За підсумками участі спортсменів Київщини у міжнародних змаганнях найкращим спортсменам та тренерам призначена стипендія від 5 до 30 тисяч гривень. 

Соцдопомога

Є рішення про допомогу 1193 особам з інвалідністю на загальну суму 3,9 млн гривень. Розмір виплати збільшено на 3276 гривень. На реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю виділено 3,3 млн гривень. Соціальною турботою охоплено 43 тисячі 280 осіб похилого віку та людей з інвалідністю. 

У Білоцерківському районі створено притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, на 12 ліжок. 

Освіта

Додатково було створено 1880 місць для дошкільнят. Ще 360 місць з’явиться до кінця року в рамках “Великого будівництва”. Також було створено 6 опорних закладів та реорганізовано у філії 7 закладів освіти. 

Продовжено реорганізацію дитячого харчування у закладах освіти. Збільшено мережу закладів з інклюзивною освітою. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Якісний доступ до мобільного зв’язку

Для цього КОДА підписали меморандум про співробітництво з операторами мобільного зв’язку, вже є перші результати. Після підписання Меморандуму у 65 населених пунктах значно поліпшено зв’язок. Київська область – єдина, яка підписала такий документ, додає голова Київської ОДА.

“Меморандум як такий зазвичай має на думці загальні моменти. У нас же є конкретна домовленість про співпрацю, який полягає у наступному: КОДА зі свого боку спільно з усіма органами місцевого самоврядування створює максимально комфортні умови для операторів, аби вони отримували земельні ділянки під будівництво базових станцій. Ми співпрацюємо з Національною поліцією на випадок пошкодження мереж. Мобільні оператори, у свою чергу, гарантують нам, що до кінця цього року 98-100% усіх населених пунктів області матимуть покриття мобільним зв’язком стандарту LTE-900. Ми дали гарантію, ми допомагаємо операторам і натомість отримуємо якісну послугу для наших мешканців.

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Кількість базових станцій на сьогодні складає 65 (по 1 на населений пункт), але точного графіку, скільки саме має бути встановлено, ми не складали. У нас є взаємна звітність: ми звітуємо, де і як саме ми допомогли операторам, натомість ми отримуємо інформацію стосовно покриття населених пунктів. Я би назвав це взаємним юридичним зобов’язанням. Мобільні оператори також зацікавлені у поширенні свого покриття для залучення більшої кількості абонентів. 

Що стосується Броварів, де був спротив встановленню базових станцій: там виникли проблеми з тим, що населення та місцева влада не сприяли доступу до окремих земельних ділянок для розміщення базових станцій. Спротив був через інформацію про нібито шкідливість їх роботи. Утім уся інформація про шкоду роботи станцій для здоров’я є вигадкою, що може підтвердити кожен досвідчений фахівець”, – зазначив Володін. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Читайте: КОДА підписала меморандум про співпрацю з провідними українськими мобільними операторами

COVID-19 та медзаклади

Для надання стаціонарної меддопомоги в Київській області перепрофільовано 11 закладів на 1085 місць. Проліковано 1655 пацієнтів. Забір матеріалу на ПЛР-тестування здійснює 37 бригад, в середньому кожна з них провела 365 тестувань. За кошти обласного бюджету здійснено закупівлю 26 апаратів ШВЛ середнього класу, 3 пересувних рентген-діагностичні комплексів, 13 аналізаторів газів та електролітів крові, 3 системи ПЛР-тестування, а також лікарські засоби, респіратори, шприцеві насоси, електровідсмоктувачі, монітори пацієнтів. 

Удесятеро збільшено кількість точок доступу кисню, 548 ліжкомісць повністю забезпечені киснем – більше за середню кількість пацієнтів, що перебувають у закладах охорони здоров’я. 

В області наразі нараховується 122 заклади ОЗ, 37 центрів первинної меддопомоги, 4 самостійні юридичні особи – амбулаторії загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ), 51 лікарняний заклад. Діють 335 амбулаторій ЗПСМ, 617 ФАПів. 87% мешканців Київської області уклали декларації на медичне обслуговування – це найбільший показник в Україні.

Показник щеплення проти кору, краснухи, дифтерії, кашлюку, зовнішнього отиту, поліомієліту, гепатиту “Б” – 56,1%. Показник відповідає національному календарю щеплень і також є найвищим в Україні. 

До січня 2021 року у КОДА планують відремонтувати 12 медзакладів, на даний момент зроблено капітальний ремонт приймального відділення Бориспільської БПЛІЛ. Тривають ремонтні роботи у Вишгородській ЦРЛ, йде підготовка до початку робіт у Білоцерківській ЦРЛ №2. Реалізація ще 9 об’єктів на стадії публічної процедури торгів: Миронівська, Макарівська, Обухівська, Броварська, Фастівська, Переяславська, Іванківська, Тетіївська, Ірпінська центральні районні лікарні. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Читайте: Коронавірус на Київщині: після карантину повернулися до навчання 19 обласних шкіл

Забезпечення апаратами ШВЛ

На 1085 ліжкомісць наявні більше 200 апаратів ШВЛ. Щоденно на них перебуває в середньому не більше 10% – 6-10 осіб на ліжках із ШВЛ. Як зазначає Володін, апарати ШВЛ використовуються не тільки для боротьби із COVID-19. Але апаратів більш ніж достатньо, вони у тому числі використовуються для пацієнтів без ковід-інфекції, каже очільник КОДА.

Брифінги open-air

Голова КОДА поділився планами проводити щомісячний брифінг для ЗМІ у локаціях на теренах Київської області. За його словами, такий формат зустрічі розглядали і для цієї пресконференції. 

“Сьогоднішній захід проводити планували в області. Постала проблема вибору місця його проведення: спочатку розглядали варіант із шатром, підходив заміський комплекс. Колеги відповіли, що це не дуже гарна ідея з точки зору іміджу голови КОДА. Наступний варіант – парк “Київська русь”. Знову постало питання, що робити на випадок дощу. Тому зупинилися на тому, щоб проводити цю прес-конференцію тут, у “Готово”. Але на майбутнє я планую прикласти максимум зусиль, аби організувати проїзд областю або обрати локацію десь на Київщині для проведення таких заходів, аби результати роботи адміністрації була змога демонструвати більш наочно. 

100 днів Володіна: темпи будівництва, масштабні проєкти та плани

Для мене поїздки областю взагалі багато нового відкрили, і не завжди з гарного боку. Зокрема, не найкращі враження залишили по собі відвідування Поліського та Іванківського районів. Там все треба будувати з нуля. В моїх планах – щомісяця влаштовувати такі відкриті заходи із можливістю обговорювати проблеми області спільно з пресою”, – сказав Володін.

Читайте: Голова КОДА продовжує робочі поїздки до районів області

Аграрний сектор

Володін вказує, що у КОДА передбачали можливість засухи цього року, і вжили відповідних заходів для мінімізації шкоди. Утім, якщо зайнятися річками областями, що міліють, КОДА має повноваження, то повноцінно допомогти аграріям, що втрачають чималі кошти через засуху, здатен лише Мінрегіон.

“Ми передбачали таку ситуацію і закладали в обласному бюджеті гроші на днопоглиблювальні роботи, і відповідна структура, що займається водним господарством, розпочала проведення цих робіт і завершить їх до кінця цього року. Русла річок, які забезпечують водою багато населених пунктів і мають велике значення для сільського господарства, пересихають. Якщо подивитися зараз на річку Рось, від неї лишився струмок. 

Читайте: В реке Рось на Киевщине уровень воды опустился ниже критерия маловодья

Для с/г цей рік не найкращий, і уряд зараз готує ряд заходів, аби підтримати наших аграріїв – у першу чергу, зниження ставки податку на додану вартість. Я зі свого боку, за результатами поїздок звертався до Мінекономіки і сподіваюся, що ці заходи будуть впроваджені”, – каже Володін.

“Команда КОДА сумлінно дотримується визначених для себе принципів та курсів роботи: відкритість, справедливість та створення комфортних умов для мешканців Київщини”, – завершив зустріч голова Київської облдержадміністрації.

Читайте: Кабмин согласовал назначение Василия Володина на пост главы Киевской ОГА

* – Наразі на майданчику публічних закупівель Prozorro вдається знайти два тендери на розробку проектно-кошторисної документації (ПКД), оголошені Службою автомобільних доріг у Київській області:

  • ПКД на будівництво з’єднувальної ділянки ВКАД навколо Києва від автомобільної дороги Київ-Чоп (М-06) до автомобільної дороги Київ-Одеса (М-05) за 33,3 млн гривень, оголошений у серпні;

  • на розробку ПКД будівництва ВКАД ділянці від автомобільної дороги Київ – Ковель – Ягодин (М-07) до автомобільної дороги Київ – Чоп (М-06) за 19,! млн гривень, оголошений у вересні. По обох тендерах наразі йде визначення переможця.

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус, Владислав Григорьев
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4