170 млн гривень на два роки: Київрада затвердила нову програму поводження з тваринами

170 млн гривень на два роки: Київрада затвердила нову програму поводження з тваринами

Столична міськрада затвердила нову програму поводження з тваринами, яка буде розрахована на 2024-2025 роки. Усього на реалізацію її заходів керівництво міста має намір витратити 169,9 млн гривень, з яких 166,2 млн гривень – з бюджету Києва. Як і в попередній програмі, яка діє до кінця поточного року, найбільше коштів – 76,2 млн гривень – Київрада і КМДА вирішила направити на створення Центру захисту тварин на вул. Автопарковій, будівництво якого було заморожене через воєнний стан. Такі витрати, до речі, викликали деякі запитання в депутатському корпусі міськради – окремі народні обранці висловлювали думку, що схожі проєкти в умовах війни можна реалізовувати лише за рахунок грантових коштів. Серед іншого, столична влада планує виділити 6,1 млн гривень на фінансування громадських організацій (ГО), які утримують притулки для тварин – ці кошти вони нарешті почнуть отримувати з початку 2024-го. 

Як стало відомо KВ, під час вчорашнього засідання Київради депутатський корпус затвердив Міську цільову програму поводження з тваринами в Києві на 2024-2025 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-1149/ПР від 20 листопада 2023 року виступив Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міськдержадміністрації (КМДА). У сесійній залі за погодження цього документу проголосував 71 депутат.

Згідно із затвердженим проєктом, протягом наступних двох років столична влада має намір витратити на реалізацію вказаної програми 169,9 млн гривень (2024 рік – 80,7 млн гривень, 2025 рік – 85,4 млн гривень). Із них 166,2 млн гривень планується виділити з міського бюджету, ще 3,6 млн гривень керівництво Києва обіцяє залучити з інших джерел. Найбільш дороговартісним заходом цієї програми має стати будівництво Центру захисту тварин на вул. Автопарковій у Дарницькому районі, на яке протягом 2024-2025 років планується направити 76,2 млн гривень. 

Читайте: Центр защиты животных в Киеве будут строить за 131 млн гривен

Також столична влада має намір освоїти 30,6 млн гривень на проведенні стерилізації, вакцинації та післяопераційному утриманні тварин тощо; 20,3 млн гривень – на утриманні, ветеринарній допомозі, реєстрації та підготовці до прилаштування безпритульних тварин; 17 млн гривень – на модернізації та переоснащенні матеріально-технічної бази КП “Київська міська лікарня ветеринарної  медицини”; 10,3 млн гривень – на вилові безпритульних тварин на території Києва бригадами з відлову, транспортуванні тварин до притулків, збиранні трупів тварин тощо; 6,1 млн гривень – на наданні фінансової допомоги ГО, які утримують безпритульних тварин і т.д.

Відповідальним виконавцем цієї програми було визначено вищезгаданий Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, співвиконавцями – КП “Київська міська лікарня ветеринарної  медицини” та ГОшки, які утримують притулки.

Як зазначено в пояснювальній записці до затвердженого проєкту рішення, метою цієї програми є створення безпечного публічного простору в Києві шляхом посилення контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, формування відповідального та гуманного ставлення до них. Також в документі вказано, що прийняття цього рішення сприятиме мінімізації нападів на людей чи інших тварин у столиці, зменшенню рівня захворювань через контакти та укуси, мінімізації забруднення публічних просторів через сміття та відходи від безпритульних тварин, зменшенню випадків дорожньо-транспортних пригод тощо.

Під час обговорення цього проєкту рішення в сесійній залі низка депутатів висловила претензії до КМДА стосовно намірів в умовах повномасштабної війни витратити десятки мільйонів бюджетних гривень на будівництво Центру захисту тварин. На думку окремих народних обранців, такі проєкти керівництво Києва має реалізовувати за рахунок, наприклад, грантових коштів, із залученням яких столична мерії очевидно має проблеми. Втім, дискусія з цього приводу ні до чого не призвела.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також на цьому ж пленарному засіданні Київрада погодила внесення змін до Порядку відбору громадських організацій, на утриманні яких знаходяться притулки для безпритульних тварин (котів, собак), що виловлені/знайдені на території Києва, для надання фінансової підтримки з міського бюджету. 

Відповідним проєктом рішення №08/231-1410/ПР від 7 листопада 2023 року (суб’єкт подання – депутатка Київради від “Європейської солідарності” Ольга Чайка) передбачено, зокрема, змінену організатора відповідних конкурсних відборів – замість Департаменту територіального контролю ним став вищезгаданий Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. Серед іншого, затвердженим документом було передбачено, що вказаний Порядок починає діяти з 1 січня 2024 року (початково було встановлено, що він діє з моменту публікації рішення про його затвердження).

Поточний стан справ

Як повідомляла KВ, до кінця 2023 року в Києві діє аналогічна програма, але з трохи більш довгою назвою – “контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами”. Вона була затверджена рішенням Київради №20/20 від 24 грудня 2020 року (зі змінами). Загальний кошторис цієї програми на чотири роки складає 219,8 млн гривень. Ще під час обговорення цього документу столичні зоозахисники та власники приватних притулків для тварин висловлювали чимало претензій до нього, але керівництву міста все ж вдалося “закрити їм рот”, пообіцявши вищезгадані компенсації. 

Читайте: Как столичным чиновникам позволили “освоить на животных” 183,7 млн бюджетных гривен

Одним із головних проєктів цієї програми мало стати все те ж будівництво Центру захисту тварин на вул. Автопарковій. На його реалізацію протягом чотирьох років планувалося витратити 83,3 млн гривень. Головною метою створення такого закладу столична влада називала необхідність “оперативно реагувати на проблеми, що виникають через жорстоке поводження з тваринами”. Серед іншого, керівництво Києва планувало направити 9 млн гривень на надання фінансової допомоги тим ГО, що утримують притулки для тварин. 

Через те, що ця програми де-юре ще триває, наразі відсутній повний звіт про стан її виконання протягом чотирьох років. Разом з тим, відомо, що в 2022 році столична влада освоїла на реалізації її заходів усього 24,9 млн гривень (відповідно до програми планувалося витратити 61,3 млн), а в першому кварталі 2023-го – 5,6 млн гривень (план – 45,1 млн гривень). Зокрема, впродовж цього періоду з бюджету Києва не було витрачено жодної копійки на будівництво Центру захисту тварин (роботи були призупинені в лютому 2022 року через воєнний стан. – KВ) і на підтримку вищезгаданих ГО.

Що стосується Порядку, який дозволяє виділяти кошти з бюджету міста на фінансову підтримку ГО, що утримують притулки для тварин, то він був затверджений рішенням Київради №7116/7157 від 5 жовтня 2023 року. На погодження цього документу столичній владі знадобився майже рік. Згідно з прийнятим рішенням, обирати отримувачів фінансової допомоги буде спеціальна конкурсна комісія при КМДА. Також Порядком було передбачено, шо перед проведенням конкурсів такі притулки, можливо, будуть перевіряти фахівці муніципальної ветеринарної лікарні. Скільки саме коштів зможуть отримувати організатори притулків, поки що невідомо. За задумом керівництва міста, отримані з міської скарбниці кошти ГОшки зможуть витрачати на харчування тварин, їхнє лікування, стерилізацію тощо. 

Читайте: Київрада затвердила Порядок надання допомоги притулкам для котів та собак

Нагадаємо, Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА (до червня 2023 року – Управління екології та природних ресурсів) з 11 січня 2021 року очолює Олександр Возний (на колажі праворуч). Сферу екології столиці вже не перший рік контролює згаданий вище заступник голови КМДА Петро Пантелеєв (на колажі ліворуч).

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4