Білохалатність: профспілка лікарів Білої Церкви вимагає звільнити керівницю обласного центру екстреної меддопомоги

Білохалатність: профспілка лікарів Білої Церкви вимагає звільнити керівницю обласного центру екстреної меддопомоги

На Київщині розгорівся новий конфлікт навколо білоцерківської станції екстреної меддопомоги. Лідер профспілки її працівників Віктор Євтушенко (на фото зліва) заявляє про непрофесіоналізм, корупцію і недбале ставлення до роботи керівництва Служби екстреної медичної допомоги в Київській області. Нібито, покривають керівників служби аж з Київської обласної ради. В дирекції служби звинувачення відкидають. Кажуть, представники профспілки поширюють неправдиву інформацію, переслідуючи особисту вигоду й інтерес. 


Про конфлікт KВ стало відомо з листа-звернення голови незалежної профспілки працівників Білоцерківської станції СЕМД Віктора Євтушенка до Уряду України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У документі  Віктор Євтушенко вказує на трирічний занепад Служби екстреної медичної допомоги в Київській області (КНП КОР “КОЦЕМД МК”). 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Серед індикаторів занепаду вказується скорочення чергових бригад ЕМД, незадовільне забезпечення працівників під час коронавірусної епідемії, перешкоджання діяльності профспілок і навіть відмивання коштів під час закупки карет швидкої допомоги. 

Окремо у листі зазначається, що дирекція КНП КОР “КОЦЕМД МК” ніби-то керує з численними порушеннями. 

“За час так званого “керування” на Київщині і зокрема на Білоцерківській станції екстреної медичної допомоги (далі –БСЕМД) відбуваються незліченні правопорушення та значні кошторисні збитки гендиректоркою та її командою, котрі в підсумку й призвели не лише до втрати авторитету медичної служби, а й мають місце колосальні негативні наслідки для хворих і потерпілих”, – пишуть в зверненні. 

Окрема увага приділяється ролі Київської обласної ради в цій справі, зокрема, заступниці голови Київської облради, депутатці (“Європейська Солідарність”) Тетяні Семеновій. 

“Три роки тому, завдяки протекторату чиновниці Київської обласної ради пані Семенової Т.М. та після сумнівно проведеного конкурсу, на посаду гендиректорки установи була призначена Шарко Оксана Миколаївна. І саме з того часу численні дії безвідповідальної керівниці цинічно й зухвало покриваються власниками – Київською обласною радою і надалі залишаються безкарними завдяки патронату чиновників цієї державної структури”, – йдеться в листі.

Позиція влади

Депутат Київоблради Тетяна Семенова прокоментувала КВ стан медицини на Київщині й зокрема питання керування підопічним КОР КП.

Білохалатність: профспілка лікарів Білої Церкви вимагає звільнити керівницю обласного центру екстреної меддопомоги“Наскільки я знаю, справа в особистій неприязні Віктора Євтушенка до керівництва КП. Якщо справді є порушення, нехай це досліджує ДБР, а якщо ні, то Євтушенко має вибачитись за свої звинувачення. Особисто я не помітила якоїсь халатності чи зловживання владою з боку Оксани Шарко. Це я вам кажу відповідально, бо останній рік показав, що нам є кому довіряти. Саме білоцерківські лікарі мали їхати забирати наших азовців, яких вивезли до росії, і серед них, хоч було зазначено, що очікують участі лише чоловіків, була й Оксана Миколаївна. Я оцінила цей вчинок. Вони перебували в Запоріжжі 3 доби, щоб евакуювати наших хлопців. Гадаю, якщо на підприємстві є одяг, швидкі машини, ліки, відбуваються закупівлі, тощо, значить керівник на своєму місці. З проблем минулого року можу назвати час, коли через війну не було пального і ми шукали шляхів поповнення запасів.

Цікаво, що нинішній скандал – вже не перший випадок, коли лунають скарги на нашу адресу, але досі я не бачила жодної судової справи, яка б підтвердила ці звинувачення. Також відмічу, що сьогодні, на жаль, законом не передбачено відповідальності за безпідставні звинувачення, і це — проблема. З Віктором Євтушенко ми маємо постійні  непорозуміння. Коли ми об’єднали два онкодиспансери, один з яких білоцерківський, завдяки чому тепер медики цієї установи мають вищу зарплату, так само був галас: приїжджали телеканали і все це лунало на весь регіон. Важаю, сьогодні ці закиди мають перевіряти відповідні органи, адже ми живемо не в росії, кожен має право бути почутим”, – прокоментувала Семенова.

Камені спотикання


Окремим пунктом у цій справі, а за сумісництвом, однією з точок кипіння, стало призупинення діяльності обідньої кімнати на території білоцерківської станції. 

Кімнатою опікувалась профспілка і вона була місцем харчування і перепочинку медиків. Нове керівництво запланувало перетворити приміщення на склад, на що профспілка відреагувала жорстко. 

Конфлікт завершився майже нічим – приміщення пустує, а в медзакладу тепер немає ані складу, ані місця для обідів та вечерь. 

“Кімната прийому їжі яка була і має бути по закону в усіх підприємствах, існувала з 1986 року. Ми від адміністрації нічого не чекали, самі організували простір, як профспілка, практично з нуля. Коли прийшла нова влада, вони хотіли узурпувати цю кімнату і зробити там свій склад. Вони міряли це приміщення кроками, хотіли викинути і знищити все, що там було, але колектив і профспілка не дали їм можливості це зробити. Вони надумали, що нібито я маю якийсь зиск з цієї кімнати, називаючи її чи то, рестораном чи то буфетом, хоча ніякого заробітку з цього ніхто не мав, навіть ФОП не було. Обіди і вечері вартували в нас по 15-20 гривень, хоча послуги сторонньої столової обійшлися б робітнику на рівні 50-ти гривень. Профспілка допомогла, коли ціни на продукти зростали, щоб люди не платили більше за харчування. Тепер це – просто порожня кімната, де навіть не дозволено нагріти їжу. Але це далеко не єдина і не найбільша проблема, за цю вчепились для того, щоб таким чином відвернути увагу від інших”, – коментує Віктор Євтушенко.

Голова профспілки акцентує увагу на тому, що заклад нібито має великі проблеми зі скороченнями штату працівників та звільненнями через низьку заробітну платню. 

Окремо порушує питання закупівлі карет екстреної медичної допомоги, яка, на думку Євтушенка, відбулась по завищеній ціні. 

“Я пережив 10 керівників, але такого ще не бачив. Непрофесіоналізм видно неозброєним оком. Коли людина жодного разу не приїхала до нашого колективу поцікавитись потребами, коли ніхто не влаштовував комунікації з профспілками, це свідчить про незацікавленість керівництва. Я розумію, що профспілки завжди будуть опозиційні до керівництва, але ця опозиція може бути конструктивною, тоді виграють всі – і пацієнти, і керівництво, і колектив. Нині щодня відбуваються скорочення штату, людей не влаштовують зарплати, вони прийняли колективний договір всупереч усім. Один лише приклад: Кабмін рекомендує зробити зарплату фельдшеру 1 розряду 2893 гривні, директор вирішує, що буде 2800 грн. Складається ситуація, що я, фельдшер вищої категорії, працюю з фельдшером 2 розряду, коли в мене стаж 40 років, а в нього 5. І зарплата в нас копійка в копійку однакова. Люди звільняються щодня, селекторний зв’язок знищений. Не допускають профспілку й до комісії по преміях, і не тільки нашу, а й броварську, бо знають, що ми не дозволимо виписувати собі премії по 300%, коли звичайному медику нема за що купити хліб, а у дирекції закладу зарплати на рівні 1700-1400 доларів на місяць. Показовим є й випадок, коли вони закуповували машини швидкої допомоги на 400 тисяч більше за ринкову вартість. По 400 тисяч с кожної машини – ви уявляєте, скільки це грошей? Обласна рада у цьому зацікавлена, тому вони й не реагують на наші скарги”, – доповнив голова профспілки.

Крім цього, керівництво звинувачують у недбалому ставленні до пацієнтів і завищенні цін на послуги. Голова профспілки описує випадок, що стався 28 лютого: немов обурені родичі пацієнтів жалілися працівникам ЕМД на космічні ціни, які з них вимагали за перевезення хворих до іншої лікарні. Так, нібито за перевезення пацієнтки від Білої Церкви до Києва її родина заплатила майже 8000 гривень. Пересічні робітники за словами Євтушенка були шоковані і не знали про такі “тарифи” станції, а за підрахунками самого голови профспілки, перевезення мало вартувати 2200 грн.

Позиція дирекції

Власне генеральна директорка Київського обласного центру ЕМД Оксана Шарко запевняє, що усі “гріхи” навішувані на неї профспілкою – стовідсоткова брехня, мотивована лише особистою неприязнью. Самого Євтушенка гендиректорка вважає “людиною судів” і підкреслює, що усі звинувачення проти неї нібито не мають доказів. 

“Я прийшла керувати цим підприємством у 2020 році на посаду гендиректора. Ми мали 6 відокремлених структурних підрозділів. Ці станції до того, як ми стали комунальним некомерційним підприємством, мали свій код ЄДРПОУ і працювали самостійно, серед них й білоцерківська станція, де функціонувала так звана кімната прийому їжі, організована саме головою незалежної профспілки паном Євтушенком. Для станції закуповувались продукти, працювали чотири санітарки, які були у штаті, отримували заробітну плату від центру, готували й продавали їжу. Звичайно, постало питання про призупинення такої діяльності, оскільки це не врегульовано законом. Коли ми зіткнулись з протестом з боку профспілки, було запропоновано узагальнити діяльність кімнати, взяти дозвіл у власника, у Київської обласної ради, оформити оренду приміщення, найняти співробітників, які будуть готувати тощо. На це керівник профспілки не погодився. Зрештою санітарки були переведені назад для виконання своїх безпосередніх обов’язків, з того часу почалась опозиційна діяльність голови профспілки проти мене. Віктор Євтушенко привертав увагу преси, колишнього міністра охорони здоров’я, але всі нібито факти зловживання владою, які він озвучував, не підтвердились. Пан Євтушенко неодноразово звертався до прокуратури, поліції, робив звернення до прем’єр-міністра. Не вперше ми це проходимо. У листі, який спрямований зараз до уряду, згадують закупівлі машин швидкої допомоги, нібито по завищеній ціні. Однак, по-перше, по такій ціні закупила їх вся Україна, по-друге, перевірка закупівлі вже відбулася і жодних доказів корупції не виявила”, – розповіла Оксана Шарко.

Зрештою, тепер білоцерківським медичним скандалом опікуватимуться правоохоронні органи: 23 лютого у ЗМІ повідомили, що Державне бюро розслідувань та Київська обласна прокуратура розпочали досудове розслідування на підставі звернення Віктора Євтушенка. 

Перевірка покаже, чи справді керівництво обласного центру “душить” заклад та встановить, хто зі сторін конфлікту виправдано бореться за власні права. 

Білохалатність: профспілка лікарів Білої Церкви вимагає звільнити керівницю обласного центру екстреної меддопомогиФото: ТК Еспресо 


Нагадаємо, як раніше писала КВ, протестують фельдшери білоцерківської СЕМД вже не перший рік. Яскрава хвиля невдоволення спалахнула ще у 2020 році, під час гострої фази коронавірусної епідемії. Тоді медики страйкували через дефіцит палива для швидких, захисних костюмів та ліків. Тоді було поставлено й питання низької зарплатні.

Фото: колаж КВ


КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4