Дарницьку ТЕЦ переводять на новий вид палива

Дарницьку ТЕЦ переводять на новий вид палива

ТОВ “Євро-реконструкція” замовило роботи з продовження переходу Дарницької теплоелектроцентралі в Києві з донецького антрациту, постачання якого стало неможливим через військові дії, на газове вугілля. Вимушене переведення ТЕЦ на непроєктне паливо обійдеться компанії майже у 274 млн гривень, наразі вона замовила перебудову четвертого котлоагрегату. Підряд вартістю в понад 53 млн гривень без конкурсу дістався кременчуцькому ТОВ “НВП “Енерго-плюс”, що належить депутату Полтавської облради Євгену Корфу, який був обраний туди від нині забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” (на колажі праворуч).


Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 19 червня 2023 року ТОВ “Євро-реконструкція” (*) уклало з ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Енерго-плюс” (**) договір на реконструкцію ТЕЦ компанії на вул. Гната Хоткевича, 20 з переведенням котлоагрегату ст. № 9 на спалювання непроєктного палива (вугілля газової групи).  Ціна договору склала 53,26 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Дарницьку ТЕЦ переводять на новий вид палива

За умовами договору, обраний підрядник повинен виконати реконструкцію теплоелектроцентралі до кінця 2024 року в два етапи.

Конкурентів на торгах у ТОВ “НВП “Енерго-плюс” не було. Він запропонував ціну за свою роботу на 16,74 млн гривень нижче оголошеної вартості реконструкції.

Проєкт реконструкції ТЕЦ з переведенням котлоагрегату ст. № 9 ТОВ “НВП “Енерго-плюс” замовляла у лютому поточного року за 2,16 млн гривень у СО ПАТ “Донбасенерго” ДПР НДІ “Теплоелектропроект”.

Навіщо реконструкція

Як вказано в тендерній документації, перехід запроєктованої на спалювання антрациту Дарницької ТЕЦ на вугілля газової групи зумовлений в першу чергу повномасштабним вторгенням рф на Україну. Після 24 лютого минулого року, як зазначається, постачання  донецького антрациту, а також антрациту і пісного вугілля з країни-агресора стало неможливим, а імпорт палива цих марок іншого походження – став вкрай ускладненим.

Після укладання нинішнього договору в ТОВ “Євро-реконструкція” на своєму сайті повідомили, що робота над проєктом реконструкції ТЕЦ для поетапного переведення всіх котлоагрегатів станції з антрацитової групи на вугілля газової групи (марка Г) компанія почала більше року тому. Відповідне рішення було прийнято 24 травня 2022 року на нараді під головуванням прем’єр-міністра України щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/23 років. В ТОВ зазначили, що минулоріч для роботи на газовому вугіллі вже було переведено три котлоагрегата (в системі ProZorro такі закупівлі відсутні, – KВ), наразі розпочато підготовчі роботи з переведення четвертого котлоагрегата ст. №9.

В ТОВ “Євро-реконструкція” назвали і загальну вартість вимушеної реконструкції – майже 274 млн гривень без ПДВ, які компанія інвестує самостійно без підтримки держави. 

Разом з цим, в “Євро-реконструкції” наголосили, що з 2017 року на ТЕЦ триває програма поступової реконструкції з встановлення сучасних електрофільтрів на котлоагрегатах станції. В рамках цієї реконструкції, як розповіли в ТОВ, на котлоагрегаті ст. №6 було збудовано перший із запланованих електрофільтрів з системою сухого золовидалення, в грудні 2020 року – закінчено будівництво електрофільтру котлоагрегату ст. №7, а в 2022 році –  котлоагрегату ст. №8. Також, як зазначили в ТОВ, в 2019 році було розроблено ТЕО на реконструкцію ТЕЦ із запланованими екологічними заходами по зменшенню викидів сірки та азоту.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Історії компаній

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “НВП “Енерго-плюс” було зареєстровано у 2013 році в місті Кременчук Полтавської області. Статутний фонд компанії – 200 тис. гривень. Основний вид діяльності – виробництво електророзподільної та контрольної апаратури. Засновник та керівник – Євген Корф, зареєстрований в Кременчуці.

Євген Корф – депутат Полтавської обласної ради поточного скликання, член депутатської групи “За Полтавщину”. Був обраний туди від нині забороненої політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”, але безуспішно. 

Читайте: Українці просять Зеленського та Верховну Раду позбавити мандатів депутатів від ОПЗЖ


Євген Корф також є засновником ТОВ “Група компаній “Високовольтні технології”, головою БО “Благодійний фонд “Довіра та допомога” та має 70% активів Науково-виробничого ТОВ “Преобразовательная техника”. 

Євген Корф також є директором польської “NPP Energo-Plus Europe”. За даними журналістського розслідування “Наші гроші”, у грудні минулого року через цю фірму ПАТ “Укргідроенерго” закупило електрощитові шафи і трансформатори на 500 мільйонів гривень. За даними розслідувачів, таким чином державні кошти відразу переводять у валюту та виводять за кордон, де складно проконтролювати справжню вартість, яку витратили на закупку товарів.

За даними Clarity Project, ТОВ “НВП “Енерго-плюс” бере участь у публічних закупівлях з 2016 року. За цей час підприємство уклало 74 договори на суму 1,15 млрд гривень (з урахуванням нинішнього). 

ТОВ “Євро-реконструкція”, яка контролює Дарницьку ТЕЦ, було зареєстровано у 2011 році в Києві. Статутний фонд компанії – 1,17 млрд гривень. Основний вид діяльності – виробництво електроенергії. Керівник компанії – Олексій Сидоренко.

Бенефіціаром ТОВ “Євро-Реконструкція” є народний депутат Верховної Ради V скликання Анатолій Шкрібляк (фракція “Наша Україна”, на колажі ліворуч) – через кіпрську офшорну компанію “Мерве Інвестментс Лімітед”. Наразі Анатолій Шкрібляк також є власником Чернігівської ТЕЦ, Сумської ТЕЦ, низки аграрних, хімічних, будівельних і інших підприємств.

Дарницька ТЕЦ ТОВ “Євро-Реконструкція” є одним з основних джерел електроенергії у столичному регіоні, а також забезпечує теплом та гарячою водою близько 300 тисяч мешканців Дніпровського та Дарницького районів Києва.

Дарницька ТЕЦ була введена в експлуатацію у 1954 році, для енергетичних котлів проєктним паливом було закладено донецький антрацит та природний газ. У 1988 році, згідно з рішенням Держплану СРСР, основним видом палива для ТЕЦ було встановлено природний газ, а вугілля було визначено як резервне паливо. Однак, через зміну цінової політики на природний газ, з 2013 року “Євро-реконструкція” почала розглядати вугілля, насамперед вітчизняного видобутку, як найбільш перспективне паливо на довгий термін.

Читайте: На початок наступного осінньо-зимового періоду запас газу в сховищах має складати понад 14 млрд кубічних метрів, – Антикризовий енергетичний штаб


Нагадаємо також, що столичні ТЕЦ №5 і ТЕЦ №6 перебувають у комунальній власності міста та управляються КП “Київтеплоенерго”. Вказане КП постійно отримує значні кошти “на свою діяльність” не тільки від оплати рахунків споживачами послуг централізованого постачання тепла та гарячої води, але й з бюджету Києва. При цьому,  столична влада нещодавно клопотала перед Верховною Радою та Кабміном стосовно виділення КП “Київтеплоенерго” 5,5 млрд гривень із держбюджету задля підготовки та сталого проходження в Києві опалювального сезону 2023/2024.

Читайте: Підсмоктування: столиця просить у держави 5,5 млрд гривень для “Київтеплоенерго”


* ТОВ “Євро-реконструкція” (Код ЄДРПОУ: 37739041)

** ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Енерго-плюс” (Код ЄДРПОУ: 38655518)

Фото: коллаж KВ

КиївВлада

Автор:
Валерія Бобровська
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4