Дійшло до збройного: громада Крюківщини зчепилась із забудовником через прибережну смугу

Дійшло до збройного: громада Крюківщини зчепилась із забудовником через прибережну смугу

Черговий будівельний скандал спалахнув на Київщині: активісти села Крюківщина борються за збереження вікових дубів на прибережній захисній смузі річки. Вони наполягають, що забудовник, не маючи жодних дозволів, зазіхнув на територію, де вони відпочивають. Тим часом сам забудовник пояснює, що землю придбав і має затверджений проєкт будівництва таунхаусів. Більш того – із активістами уклав меморандум та зобов’язався облаштувати їм сквер. Однак, бійки та стрілянина на “полі” будівництва продовжуються. Поки влада відмовчується, місцева прокуратура – пішла до суду.

Протистояння та зламані ребра

Як стало відомо KV, 15 червня сталась бійка між активістами села Крюківщина та забудовником ТОВ “С Девелопмент”, який почав вирубку вікових дубів на прибережній захисній смузі річки Сіверка.

Як написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київської обласної ради Володимир Тимофійчук (“Слуга народу”), представники забудовника вчинили бійку з місцевими жителями, які стали на захист дубів. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“За моєю інформацією одному з протестувальників зламали ребро. В результаті його забрала швидка, а бізнесмени продовжили вирізати дерева”, – написав він.

Варто зазначити, що протистояння між забудовником та громадою розпочалось на початку березня. Як розповіла у коментарі KV місцева активістка Лілія Котирло, рішенням Крюківщинської сільської ради у 2017 році було затверджено проєкт землеустрою та передано Семенюті Миколі Петровичу у власність земельну ділянку площею 0, 2101 га (кадастровий номер 3222484001:01:018:5011) для ведення особистого селянського господарства. 

Дійшло до збройного: громада Крюківщини зчепилась із забудовником через прибережну смугу“На тій ділянці було 62 дуба та акації, не знаю, яким чином, але оціночну вартістю затвердили 11 тисяч гривень. У 2019 році Семенюта зареєстрував право власності на ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У серпні минулого року він продав ділянку забудовнику Трухану Віктору Володимировичу, яким вказану земельну ділянку було поділено на 17 окремих земельних ділянок. Це була остання ділянка, де місцеві жителі могли відпочити, посмажити шашлик, взимку дітям було де покататись на санчатах. У березні вже цього року забудовник активізувався. Хотів огородити ділянку кілками, громада не дала. Вони привезли близько 30 осіб “тітушок”. Вже на початку квітня знов приїхали з “тітушками” і встановили паркан. Жодних погоджувальних документів вони не мали, це зафіксовано головою земельної комісії, старостою, але вони чомусь не зупинили забудовника”, – каже вона. 

За її словами, будівництво є доволі проблемним, оскільки у селі відсутня централізована каналізація, тому невідомо, яким чином забудовник буде проводити її до будинків. До того ж, місця для паркування автомобілів там немає. 

“Громада зібрала 182 підписи і подала до Вишневої міської ради звернення для створення робочої комісії щодо ситуації. Жодної реакції. Ми були в обласній адміністрації, за місяць нічого не змінилось. Лише депутати облради прийняли рішення звернутись до прокуратури щодо ситуації, яка склалася. Тим часом періодично наскакують “тітушки”, продовжуються бійки, стрілянина. Одному з наших активістів зламали ребро. Поліція бездіє, забезпечення позову на арешт ділянки відхилено. Екологів у межах кримінального провадження не залучили”, – додала вона. 

Варто зазначити, що ще у травні мешканці Крюківщини намагалась відстояти цінні дерева, отримавши підтримку місцевих депутатів. Так, поки вони виступали на сесії Вишневої громади, забудовник вже почав вирубку.   

Як зазначила Лілія Котирло, спочатку було вирубано 5 дубів, потім – 10, а станом на зараз забудовник знищив 26 дубів, вік яких перевищує 100 років. 

Позиція забудовника

За даними YouControl, ТОВ “С Девелопмент” було зареєстровано у листопаді 2017 року в селі Софіївська Борщагівка на вулиці Соборна. Основний вид діяльності – організація будівництва будівель. Керівником, засновником та бенефіціаром компанії є одна особа – Андрій Вікторович Трухан. 

Як розповів він у коментарі KV, компанія має усі необхідні дозволи для будівництва. 

Дійшло до збройного: громада Крюківщини зчепилась із забудовником через прибережну смугу“У жителів до нас немає жодних претензій, у них є претензії до влади, ніби вони з порушеннями видали землю. Але ми цього не знаємо, ділянку ми придбали, точніше придбав мій батько. Знайшли оголошення, зв’язалися з людиною, все оплатили, отримали дозволи і почали будувати. Раптом така ситуація з активістами. Як з’ясувалося, головна активістка сама хотіла придбати цю землю. Але продавець не погодився на її вартість, як він нам розповів, ми запропонували більше. Проєкт будівництва погоджений. Плануємо будувати таунхауси. На 16 ділянках по одному будинку – два поверхи і мансарда. Хочемо, щоб там жили люди, в тому числі й ми самі, мені дуже подобається та місцевість. Щодо дубів – коли ділянка виділялась колишньому власнику, головний еколог області тоді підписав акт зелених насаджень. Їхня вартість була відшкодована. Більш того, було відшкодовано за 60 дубів. А наразі ж йдеться лише про 13 дубів від вирубку. Вже з них зрублено шість. Активісти підняли такий “кіпіш”, кажуть, що там величезна кількість дубів. Вони побили мого прораба, повністю зламали паркан, нанесли матеріальні збитки. Я планую подавати до суду”, – каже він. 

За його словами, вони планують рухатись виключно у юридичному полі і жодним чином не ведуться на провокації. 

“Наша мета – не воювати. Ми просто хочемо побудувати комплекс. Пропонували активістам зустрітись у сільській раді, поїхали на зустріч. Вони просто нас покрили матюками. Призначили знову зустріч, вони не приїхали, а влаштували у цей час мітинг.  Я не розумію їхню позицію. Та одного разу із частиною активістів ми таки зустрілись і в сільській раді підписали меморандум, який став гарантійним листом про те, що ми на кожне зрубане дерево висадимо чотири нових у тому місці, де вони скажуть. І на ділянці, де ми будуємо, залишається загальна зона з дубами, ми її облаштуємо, зробимо освітлення, поставимо лавочки і передамо на баланс громади. Частину активістів це влаштували. Інші, які мають “шкурний” інтерес, не погодились”, – закінчив він.

Мовчання влади 

Як стало відомо KV, 10 червня депутати Київської обласної ради підтримали колективне звернення представників територіальної громади Крюківщини до Прокуратури Київської області, Головного Управління Національної поліції України в Київській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Держекоінспекції Столичного округу.

Там йдеться про порушення водного законодавства, невизначеність правового статусу земель водного фонду в селі Крюківщина, передачу в оренду водних об’єктів з порушеннями чинного законодавства, забруднення нечистотами невідомого походження водних об’єктів, незаконні будівельні роботи в руслі річки, порушення природоохоронного законодавства на території діючих заказників місцевого значення, незаконні вирубки лісових насаджень, численні порушення забудовниками. А також – невиконання своїх функцій органами місцевого самоврядування та бездіяльність правоохоронних органів та органів прокуратури.

Староста Крюківщини Євген Ломінський відповів KV, що не готовий спілкуватись, оскільки знаходиться у тижневому відрядженні. 

Голова Вишневої громади Ілля Діков також відмовився коментувати ситуацію KV, зіславшись на відпустку. 

Кримінальні провадження та суд 

Ще наприкінці травня Київська обласна прокуратура у відповіді на запит активістів повідомляла, що Києво-Святошинською окружною прокуратурою було підготовлено позов до суду щодо визнання недійсним та скасування рішення Крюківщинської сільської ради про відведення землі у приватну власність Семенюті М.П., рішень державного реєстратора та повернення у власність територіальної громади земельних ділянок водного фонду загальною площею 0,2101 га, які утворились внаслідок поділу спірної ділянки. 

Дійшло до збройного: громада Крюківщини зчепилась із забудовником через прибережну смугу

1 липня заступник керівника Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Вишневої міської територіальної громади Бучанського району Київської області подав позов до Києво-Святошинського районного суду. Відповідачами виступають Трухан Віктор Володимирович, Семенюта Микола Петрович та Вишнева міська рада. 

За даними KV, розгляд справи у суді призначено на 15 липня. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, з початку літа не вщухають пристрасті навколо можливої забудови Чернечого лісу. Тут планують звести базу відпочинку з котеджами. Жителі Феодосіївської громади, яка вісім років тому уклала договір оренди із забудовником, всіляко намагаються відстояти заповідну зону: мітингували, проводили слухання. Наразі домоглися створення робочої групи, яка розгляне можливість розірвання договору. Тим часом активісти підготували позов до суду для зміни цільового призначення землі і у подальшому – створення там Національного парку. Але йти до суду планує і забудовник – він вимагатиме компенсації. 

Читайте: Пустили з молотка: дитячий табір “Святошин” приватизувала компанія з кіпрським засновником

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4