Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

“Слуга Народу” на парламентських виборах у 2019 взяла 8 із 9 мажоритарних округів Київщини. Проте з різних причин політсила втратила двох представників у столичному регіоні: в 2019 – Анну Скороход (93 округ), а в 2021 – Олександра Дубінського (94 округ). Цих парламентарів слуги виключили із своїх лав, тож інтереси партії вони більше не представляють. За логікою пропрезидентська сила мала б закріпити котрогось зі своїх чисельних членів за округами нардепів-вигнанців, але ніт! Підсилити списочниками вирішили чомусь округи, де до чинних мажоритарників офіційно претензій нема. Так слуги-дублери з’явилися на 98 окрузі слуги Сергія Буніна та на 95 окрузі слуги Олександра Горобця. Офіційно у партії цей крок називають “зміцненням зв’язків із виборцями”, неофіційно – втратою довіри до цих мажоритарників. 

Бунін VS Федієнко

Як стало відомо КВ, ще у березні 2021 року Олександр Федієнко (номер 92 у списку “Слуга народу”) почав активну діяльність на 98 окрузі Київщини (місто Бориспіль, Бориспільський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський райони, частина Броварського району), від якого обрався до парламенту нардеп Сергій Бунін.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

Рішенням фракції “Слуга народу” “Про організацію роботи народних депутатів України – членів депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” в областях на період дев’ятого скликання” було закріплено Олександра Федієнка за 98 округом. Метою такого рішення вказано “зміцнення зв’язків із виборцями, вивчення та вирішення їхніх проблем та проблем регіонів, роз’яснення позиції депутатської фракції “Слуга народу” у Верховній Раді дев’ятого скликання”.

За інформацією на публічній сторінці “Федієнко Олександр Київська область 98 округ”, з березня він відвідав декілька громад, неодноразово провів зустрічі із виборцями Яготина, Переяслава, Борисполя, селища Іванків, сіл Глибоке, Вороньків, Рогозів. У грудні в Борисполі відкрив громадську приймальню. Опікувався питаннями ремонту доріг, проблем із постачанням електроенергії у населених пунктах округу, медициною та іншим.

КВ запитала у Федієнка особисто про причини, через які його закріпили за округом колеги по фракції Буніна.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники“Свого часу фракція СН вирішила всіх списочників закріпити за округами. І це нормально. Оскільки я мешкаю в Борисполі, я одразу запропонував себе на цей округ. Тим паче, що питаннями міста я займався ще до депутатства, два рази поспіль входив до громади міста Бориспіль. Мої зустрічі публічні, на них багато приходить як депутатів місцевого рівня, так і обласного. Я взагалі активний. А ще я не вмію бути статистом і якщо я за щось берусь, то завжди працюю на результат. До того ж, багато хто мене знає і мені особисто було б соромно, якщо я б не працював на округ. Наприклад, моя мати з міста Переяслав, звідти мої хрещені батьки, там в мене повно родичів, тому все логічно.  Мені небайдужий цей округ”, – відповів він.

Також корреспондент КВ поцікавився, що ближче до правди: припущення, що депутат-мажоритарник Сергій Бунін не справляється на окрузі, чи, можливо, що вони мають домовленості щодо взаємовиручки.

“Я не можу оцінювати роботу свого колеги. Я на зустрічах завжди кажу, що ми команда СН і важливо, як нашу роботу будуть оцінювати люди. Ми не маємо жодних домовленостей, впевнений, що мій колега також працює”, – зазначив Федієнко.

Про Олександра Федієнка відомо, що у 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 92 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації. Голова правління “Інтернет Асоціації України”. Був членом Громадської ради у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Громадської ради при ГУМВС України у місті Києві, Громадської ради при Міністерстві оборони України, Громадської ради при Виконавчому комітеті Бориспільської міської ради.

Засновник журналу “Wireless Ukraine”. У 2005 році очолив компанію “ІМК”.

Раніше працював в ДП “Глобал Юкрейн” на посадах від інженера до директора структурного підрозділу “Глобал Юкрейн Радіо”.

Закінчив радіотехнічний факультет НТТУ “КПІ” за спеціальністю “конструювання і технологія радіоелектронних засобів”.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочникиНагадаємо, Сергій Бунін у 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №98 (Київська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань аграрної та земельної політики.

У першому турі президентських виборів 2019 Бунін був довіреною особою у 95-му окрузі (Приірпіння та частина Києво-Святошинського району) лідера “Самопомочі” Андрія Садового.

У 2015 році був обраний депутатом Київської обласної ради 7 скликання від партії “Самопоміч” за округом №35 (Києво-Святошинський район). У 2006 році балотувався до Київської міської ради 5 скликання від Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти (№12 у списку).

З 2001 року працює директором ТОВ “Грант”. Голова громадської благодійної організації “Ліга підтримки вітчизняного виробника”. З 1991 до 2002 року працював на посадах від водія до генерального директора у НВО “Укрпромбудсервіс”.

Закінчив Український транспортний університет за спеціальністю “Інженер-механік” і КНУ ім.Т.Шевченка за спеціальністю “Правознавство”.

Прохання КВ щодо коментарю про його ставлення до діяльності Федієнка, Бунін залишив без розгляду.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

Горобець VS Клочко

На 95 окрузі (місто Ірпінь та частина Києво-Святошинського району – населені пункти Боярка, Лука, Гореничі, Капітанівка, Михайлівка-Рубежівка), де перемогу здобув “слуга” Олександр Горобець парламентар-списочник Андрій Клочко. У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 83 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За даними інформаційного агентства ITV, ще у квітні Клочко із трибуни Ірпінської міської ради повідомив, що партія “Слуга народу” на своєму з’їзді ухвалила рішення закріпити його за Київською областю.

Він заявляв, що його мета – “подолати комунікаційний дисбаланс і налагодити нормальну конструктивну роботу”.

“У мене буде відкрита приймальня народного депутата, тому будь-який мешканець може звертатися до мене. Не треба буде їхати в Київ, до Верховної Ради – я буду особисто проводити прийоми, а там, де я не зможу, будуть проводити прийоми мої помічники. Я впевнений, що ми з вами зможемо вирішити ті нагальні проблеми, які відчуває сьогодні Ірпінь і не тільки Ірпінь”, – сказав нардеп.

Громадська приймальня Андрія Клочко запрацювала в Ірпені у червні . Влітку 2021 року він активно проявляв себе – був на прийомі громадян із мером Маркушиним та головою Бучанської райради Миколою Ляшенко та пізніше – із активістами міста.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

Мер Іреня Олександр Маркушин та нардеп Андрій Клочко

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочникиОстанній скандал за участю нардепа стався у вересні 2021 року, коли журналісти Bihus.info опублікували розслідування, згідно з яким мати народного депутата, 70-річна Наталія, протягом останніх двох років стала власницею двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і авто Tesla. Ринкова вартість цього майна зараз приблизно 14,5 млн гривень. Почала вона його купувати, коли син потрапив до Верховної Ради. До речі, розлідувачі  “спалили” незадеклароване авто Клочка саме в Ірпені.

Після появи приймальні Клочка в Ірпені, політик почав активно з’являтися на інформаційному ресурсі ITV, який місцеві пов’яують з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком.

До слова, мажоритарник 95 округу Олександр Горобець позивався на цей ресурс через “створення сюжету, який відверто псує репутацію народного обранця”. І саме Клочко був на лінійці першого вересня в Ірпені разом зі своїми колегами із “Слуги народу”.

Клочка в ірпінському регіоні знають, але частина місцевих активістів ставиться до нього критично. Перш за все через те, що він як голова комітету з питань місцевого самоврядування блокував рішення про приєднання Коцюбинського до Києва.

Клочко є членом Ради Будівельної палати України

У 2015 році Клочко балотувався до Київської міської ради від партії “Відродження” за 27 округом як безпартійний. У 2014 році балотувався до Верховної Ради за 217 округом (м.Київ) від “Блоку лівих сил” як безпартійний.

З 2018 року – помічник проректора Київського Національного університету будівництва та архітектури, раніше працював там само провідним спеціалістом відділу міжнародних відносин. З 2017 року – виконавчий директор компанії “Хлебарський”. Обіймав посаду заступника директора з продажів ТОВ “Агропродекспорт”. Керівник ГО “Коло”. Віце-президент Федерації петанку України.

Закінчив факультет електроніки НТУУ “Київський Політехнічний Інститут”, економічний факультет Української академії менеджменту і бізнесу. Випускник Міжнародного інституту менеджменту, магістр бізнес-адміністрування (МВА). Аспірант Національної академії державного управління при Президентові України.

Олександр Горобець у 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №95 (Київська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Був помічником депутата Верховної Ради 6 скликання Юрія Бута (НСНУ) на платній основі та депутата Верховної Ради 5 скликання Євгенія Суслова (“Батьківщина”) на громадських засадах.

Заступник генерального директора ТОВ “Сфера житлобуд”. Засновник МП “Перукар”. Волонтер БФ “Мистецька ініціатива”. Був заступником директора ДП “Укрспирт”.

Закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю “Фінанси” і Національну академію державного управління при Президентові України. Доктор філософії в галузі держуправління.

В 2019 році КВ писала, що Горобець спілкувався із виборцями через помічницю. Тоді він анонсував зустріч у Боярці, де про проблеми боярчан від його особи мала поговорити із електоратом Маріель Славська. Раніше помічниця зустрічалася із мешканцями Гостомеля.

На запитання журналіста КВ щодо ставлення до появи списочника на своєму мажоритарному окрузі Горобець відповів, що не бачить в цьому аж якоїсь проблеми. За його словами, пан Клочко опікується лише частиною округу. До того ж, Горобець стверджує, що активно використовує зусилля колеги для боротьби із недобудами в Ірпені і задоволений посиленням позицій партії в регіоні.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники“Хотілось би зазначити, що Андрій Клочко, мій колега по партії, зосередив свої зусилля не на всьому 95 окрузі, а лише в Ірпінській  територіальній громаді. Ірпінська  ОТГ – одна з  найбільших  у  Київській  області,  як територіально, так і за кількістю населення. Відповідно, існує більше моментів,  які потребують депутатського  втручання  та  допомоги у  вирішенні певних  проблемних  питань. Свого роду, така співпраця підсилює розвиток громади та дає можливість реалізувати  більше потрібних ініціатив. Крім того,  Андрій Клочко був задіяний мною, як Голова профільного комітету регіонального розвитку та містобудування задля вирішення кричущої проблеми Ірпеня з недобудовами. Нагадаю, тисячі інвесторів залишилися без житла, в яке вклали величезні кошти. Ця ситуація не вирішувалась роками, але зараз їй приділено максимально увагу і ми зацікавлені в тому, щоб якомога швидше люди отримали їхнє житло. На прикладі Ірпеня ми продемонструємо всій Україні, як боротися з недобросовісними забудовниками, та розробимо стратегію  виходу з таких  кризових ситуацій. Чим більше ми зможемо допомогти громаді, тим краще для кожного мешканця, краще для регіону. Я впевнений, що в 2022 році спільними зусиллями партії “Слуга народу” ми зможемо реалізувати більше необхідних та цікавих проєктів”, – відповів Горобець.

Причина дубля

У прямій мові нардепів-дублерів та витягах рішення фракції про кооптацію списочників на мажоритарні округи причина вказується така: “зміцнення зв’язків із виборцями, вивчення та вирішення їх проблем та проблем регіонів, роз’яснення позиції депутатської фракції “Слуга народу” у Верховній Раді дев’ятого скликання”.

Але чому цього не можна досягти через чинних нардепів-мажоритарників, обраних від тих саме “слуг” – незрозуміло.

Отримати на це питання бодай якусь офіційну відповідь від партії “Слуга народу” КВ, на жаль, не вдалося.

Наприклад, голова Київської обласної організації “Слуга народу” Андрій Мотовиловець відмовився говорити із журналістом телефоном, та взагалі заборонив йому дзвонити.

“Я забороняю телефонувати на особистий номер. Пишіть запит на партію”, – повідомив Мотовиловець журналісту КВ.

Однак, на запити, які КВ надіслала Андрію Мотовилівцю та в головний офіс політичної партії ще 30 листопада 2021 року, відповідей досі немає.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

В свою чергу, неофіційно “слуги” натякають, що в партії значно послабилася довіра до представників “групи Іллі Павлюка” всередині президентської фракції у парламенті.

Наприкінці 2020-го року журналісти Bihus.Info зафіксували, як Горобець та Бунін перед голосуванням за державний бюджет відвідували офіс бізнесмена Іллі Павлюка, в центрі Києва – на Шовковичній, в кількох десятках метрів від Офісу Президента.

Дублер-мажор: на виборчих округах Київщини почали працювати слуги-списочники

Парламентарі Бунін та Горобець біля офісу Іллі Павлюка 15 грудня 2020 року

Тоді, Сергій Бунін заявив журналістам Bihus.Info, що не пам’ятає своїх візитів до офісу Павлюка, а Олександр Горобець сказав, що приходив не до бізнесмена, а до юриста, що вирішує його особисті справи.

Як вже писала КВ, бізнесмен з Буковини Ілля Павлюк, колишній помічник екс-голови митниці Ігоря Калєтніка. За даними розслідувачів, умовна “група Павлюка” в ВРУ складається з близько 30 народних обранців, що доволі злагоджено голосують.

В штабі кандидата в президенти Володимира Зеленьского Павлюк очолював групу  “Регіони”. “Головна функція Павлюка в штабі “Зе” – координація і фінанси регіональних представників Зе-команди. Наприклад, пошук фізичних осіб-підприємців зі стабільним доходом та без боргів для поповнення через них виборчого фонду або ж контроль на місцях”, – йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

“Павлюківські” зараз не в фаворі на Банковій – це факт. Когось може й перекують і перевиховують, а когось точно вирішили втрачати. Нема довіри. На Київщині поки йде мова про два округи. 98 та 95. Але це не війна, це тактичні маневри, типу подивіться, ми можемо так і отак, робіть висновки, де ви, з ким і як далі… На 98 відправили працювати Федієнка. Він місцевий з Борисполя. Дуже давно займався тут інтернетом. Але об’єктивно рейтинги в нього поки слабенькі. Буніна давно знають і впізнаваність висока. Та це поки. Федієнко недавно почав і він дуже активний.

А на 95 окрузі мажоритарника Горобця з’явився Андрій Клочко. Він відкрив приймальню в Ірпені, та потроху почав працювати: піариться, позує із представниками місцевої влади. Тут цікавий нюанс – він кум Маркушина – мера Ірпеня, в якого зараз почався не дуже райдужний період із Володимиром Карплюком. Горобець його терпить спокійно. Вони навіть спільно з’являються на публічних заходах. Але всі, кому треба, вже в курсі, що на окрузі йому є альтернатива.

Більше жодного списочника на округах мажоритарників області поки нема. Навіть на округах Дубінського і Скороход, які вже не “слуги” навіть”, – розповіло КВ джерело в КОДА, яке воліло лишитись інкогніто.

Читайте: ТОП-5 подій на Київщині у 2021 році

Фото: колаж КВ

КиївВлада

 

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4