Груднева позачергова сесія Київської обласної ради не відбулась

Груднева позачергова сесія Київської обласної ради не відбулась

Позачергова восьма сесія Київської обласної ради, що мала бути проведена сьогодні, 23 грудня, не відбулась. Депутати з двох спроб не набрали необхідної кількості голосів за прийняття порядку денного й, зрештою, виключили із нього усі питання, окрім відставки депутата Віталія Гудзенка (“За Майбутнє”). Проголосувавши лише це рішення, сесію оголосили закритою. Що думають обранці Київщини від усіх політичних сил Київоблради щодо провальної сесії, дізнавалася KV.

Як стало відомо KV, у порядку денному сьогоднішньої сесії було 32 питання, серед яких – підтримка депутатських звернень до державних структур, затвердження плану діяльності КОР з підготовки проєктів регуляторних актів на 2022 рік, внесення змін та затвердження статутів низки комунальних підприємств, зміни до програм з енергозбереження, охороні довкілля, нагородження відзнаками, розвитку автодоріг, будівництва та реконструкції, розвитку культури, підтримки театрального та музичного мистецтва, а також програм “Здоров’я Київщини”, “Київщина спортивна”, “Щаслива родина – успішна країна” та “Турбота”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Мали затвердити програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря зони “Київська” на 2021-2025 роки, змінити план заходів з реалізації Стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки, затвердити рішення щодо обрання голів та складу постійних комісій у новій редакції і погодити відставку депутата Віталія Гудзенка. І останнє – внести зміни до обласного бюджету на 2021 рік.

В результаті засідання сесії почалося рівно об 11 годині із новорічного привітання від дитячого гуртку з Макарівської громади. Після цього відбулась реєстрація присутніх депутатів у кількості 44 особи. На голосування поставили затвердження порядку денного, але він не набрав необхідної кількості голосів. Переголосування мало такий самий результат. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Після цього до депутатського корпусу звернувся очільник Київської обласної організації “За Майбутнє” Ярослав Москаленко із проханням виключити усі питання з порядку денного, залишивши лише “Про дострокове припинення повноважень депутата Київської обласної ради 8 скликання Гудзенка В.І.”. Таке рішення було підтримано.

Читайте: Киевоблсовет рассмотрит отставку депутата Гудзенко

Як дізналась KV, кожна політсила вбачає різні причини непроведення позачергової сесії. 

Наприклад, Ярослав Москаленко розповів, що позачергова сесія Київської облради не відбулася через відсутність депутатів від однієї з фракцій та свідому відмову схвалювати порядок денний від іншої фракції. І додав, що на цю сесію ще не планували розгляд програми обласного бюджету на 2022 рік, проте депутати мали розглянути важливі зміни до бюджету на 2021 рік.

Груднева позачергова сесія Київської обласної ради не відбулась“Ці зміни були досить важливі. Йшлося про виділення 10 млн гривень на зарплати медиків, 4 млн гривень – на погашення заборгованості перед працівниками Київського обласного театру, про низку дотацій і трансфертів місцевим бюджетам. Ми мали виділити громадам 9,6 млн гривень на покриття тарифної різниці з обласного бюджету і 19 млн гривень дотації з державного бюджету. І дуже важливо було ці питання проголосувати. Те, що представники “ЄС” були відсутніми сьогодні на сесії – це політичне рішення, яке пов’язане із ситуацією навколо їхнього лідера (експрезидента України Петра Порошенко – ред. KV). Це їхнє рішення, і я не можу його коментувати. Але, як всі бачили, деякі політичні сили цією ситуацією одразу скористалися і не дали своїх голосів для затвердження порядку денного”, – розповів Ярослав Москаленко. 

Депутат Київської обласної ради Олександр Скляров (“Слуга народу”) розповів, що саботували сесію депутати “Європейської солідарності”, які не прийшли на засідання. 

Груднева позачергова сесія Київської обласної ради не відбулась“Наша фракція сьогодні була майже в повному складі. Були відсутні Роман Буковський та Володимир Удовиченко за станом здоров’я. Щодо решти складно сказати, але візуально інші були присутні. Хто голосував за порядок денний, я не можу сказати. Це буде видно у роздруківці із системи голосування. Не набралось голосів, бо найбільша фракція умовної більшості “Європейська солідарність” в повному складі не прийшла на сесію. Вони планували сьогодні з трибуни оголосити звернення щодо підтримки Петра Порошенка. Воно мало потрапити у порядок денний, але оскільки вони зрозуміли, що від коллег-соратників із більшості голосів не буде, вирішили не прийти. Це не ствердження з мого боку, але в кулуарах про таке кажуть. Щодо бюджету на наступний рік – скоріш за все його голосуватимемо у січні. Якби це було можливо на наступному тижні, голова ради могла б не закривати сесію, а оголосити перерву. Однак сесія була закрита”, – стверджує депутат.

Депутат Київської обласної ради Олександр Колодій (ВО “Батьківщина”) вважає, що наразі для області найважливішим є затвердження бюджету на наступний рік, а не політичні питання.

Груднева позачергова сесія Київської обласної ради не відбулась“Ситуація в Київській області критична, оскільки станом на сьогодні крім змін до бюджету 2021 року, які є необхідними зараз, бо рік закінчується, не схвалено бюджет на наступний рік. Київщина разом із всіма установами, захищеними статтями увійде в новий рік без бюджету. Зібрати сесію для його затвердження вже фізично неможливо. Цього не вдасться зробити по термінам оприлюднення, термінам скликання сесії. Причини цього мабуть потрібно запитувати у обласної державної адміністрації, оскільки вони вносять проєкт бюджету на розгляд ради. Проєкт був внесений, але, за моєю інформацією, його декілька разів повертала рада, бо він був неякісно внесений, і декілька разів його відкликала сама адміністрація з якихось причин”, – каже Колодій. 

За словами депутата Київської обласної ради Олега Корбана (“Опозиційна платформа – За життя”), порядок денний не набрав необхідну кількість голосів саме через бюджетні питання.

Груднева позачергова сесія Київської обласної ради не відбулась“Сьогодні була відсутня ціла фракція “Європейської солідарності”. Із порядку денного виключили майже всі питання через недостатню кількість інформації щодо бюджетних питань. На мою думку саме це було причиною. Я сподіваюсь, що до кінця року бюджет буде затверджено. Але для цього потрібно працювати. Ми не впливаємо на більшість, але наша думка, що область не може існувати без бюджету, оскільки він – основа в системі управління у будь-якій сфері, тим паче у місцевому самоврядуванні. Якщо його немає, то в наступному році ми залишимось без реального управління. Гроші – це найголовніший інструмент у реалізації планів. Якщо ж до нового року бюджет не затвердять, у січні житимемо за 1/12 витрат за показниками минулого року по захищених статтях. В принципі люди зарплати будуть отримувати, комунальні послуги будуть сплачуватись. У бюджетному кодексі прописано ряд витрат, які в такому випадку будуть виконуватись. Все інше чекатиме затвердження нового бюджету”, – завершив він.

Груднева позачергова сесія Київської обласної ради не відбулась“Фракція “Європейської Солідарності” в Київській обласній раді серйозно занепокоєна ситуацією в країні, зокрема, політично вмотивованими переслідуваннями лідера опозиції та партії ЄС Петра Порошенка. Вчора ми провели засідання фракції, де обговорили всі ці факти і вважаємо, що Київська обласна рада має заявити позицію про неприпустимість таких дій з боку вищого керівництва держави – грубого порушення європейських принципів верховенства права та прав людини”. – повідомив керівник Київської територіальної організації партії “Європейська Солідарність”, депутат КОС Георгій Цагареішвілі у фейсбук.

 За його словами, саме тому депутати вирішили не брати участі в засіданні Київської обласної ради. 

“Ми вважаємо, що злочинні дії вищого керівництва держави серйозно дестабілізують ситуацію як в країні вцілому, так і в Київській області, і не дають можливості нормально працювати органам місцевого самоврядування та ухвалювати важливі для розвитку регіону рішення. Вимога депутатів – припинення політичних переслідувань та дотримання законів та Конституції України”, – додав він.

Окрім офіційних позицій, в кулуарах Київської обласної ради пролунало багато версій, припущень та взаємних звинувачень. Насамперед депутати кпинили одне одного за непослідовність. “Як піаритися і замовляти рекламу про свій потужний вклад у соціальну підтримку Київщини – так це можна. Кричати про те, що хтось щось невчасно подав – теж можна. А як взяти і голоснути за проєкти, які дозволяють дати гроші бюджетникам, яких вони на словах так люблять, так – х…р! Були ж голоси, нє, треба воду варить і в фейсбуках кричать, что всьо пропало і кругом зубожіння!”, – поділився із журналістом KV враженням від проваленої сесії депутат КОР, який захотів залишитися інкогніто.

Нагадаємо, як раніше писала KV, Київська обласна рада не змогла владнати конфлікт з містом Київ, влада якого вже більше місяця нервує через втрату контролю над Біличанським лісом. Проєкт рішення облради, за яким згадки про кордони населених пунктів Київщини взагалі видаляються зі схеми планування території регіону – провалено. 

Читайте: Киевоблсовет соберется на внеочередную сессию

КиевVласть


Автор:
Вікторія Білоус, Ксенія Нечипоренко
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4