У новоствореної Бучанської райдержадміністрації з’явився очільник – колишній голова Києво-Святошинської РДА Микола Ляшенко (на фото праворуч). Призначений розпорядженням президента Зеленського ще на минулому тижні, вчора він офіційно був представлений громаді губернатором Київщини Василем Володіним (на фото ліворуч). Володін вирішив цим не обмежуватися: також завітав до місцевого великого підприємства та відкрив побудовану нещодавно амбулаторію сімейної медицини. Деталі – у репортажі КиевVласть.
Як передає кореспондент KV, 30 березня 2021 року голова КОДА Василь Володін офіційно представив нового очільника Бучанської РДА Миколу Ляшенка. Нагадаємо, про його призначення стало відомо з розпорядження президента України Володимира Зеленського від 25 березня 2021 року № 252/2021-рп.
Читайте: Экс-председатель Киево-Святошинской РГА Ляшенко возглавит администрацию Бучанского района
Новий голова РДА
Захід, на якому були присутні народні депутати від “Слуги народу” Олег Дунда (91 округ) та Ольга Василевська-Смаглюк (96 округ), голова Бучанської громади Анатолій Федорук, та заступники губернатора, відбувався о 10 ранку у будівлі Головного навчального центру “Зелена Буча”. У ході урочистого зібрання Володін у своїй промові висловив сподівання, що новопризначений керівник району, маючи успішний досвід роботи на посаді голови Києво-Святошинського району, зможе організувати роботу РДА на високому рівні та забезпечити законність та економічний розвиток на території Бучанського району. Слово після нього взяла народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, сказавши, що Ляшенко “витяг лотерейний білет” – у тому сенсі, що йому пощастило мати підтримку з усіх боків.
“Вам у поміч – народні депутати, голова Київської області, усі присутні тут. Це люди прогресивні, амбітні. Ви прийшли на підготовлений плацдарм. Бучанський район доволі багатий і розбудований: ми повністю укомплектовані медичним обладнанням, маємо багато планів з капітального будівництва. Сподіваємося, що ваша праця буде чесною та відданою і служитиме на благо району”, – заявила нардеп.
Голова Київської ОДА Василь Володін (зліва) та новопризначений голова Бучанської РДА Микола Ляшенко (справа)
“Нічого дивного у тому, що Бучанський район першим отримав свого голову. Без перебільшення, серед новостворених районів Бучанський – серце області, до якого увійшли 12 ОТГ: 3 міських, 6 селищних та 3 сільських громади. Тут є потужний промисловий комплекс, підприємства, сільське господарство. Якщо раніше Микола Ляшенко на посаді голови Києво-Святошинської РДА керував територією у 726 кв. км, то зараз – площею в три рази більшою, де проживає 350 тис. людей. Ми стоїмо на початку нового етапу історії нашої області, на порозі нового принципу функціонування органів державного самоврядування. Але наразі ми залишаємося на етапі, коли у районних держадміністрацій залишаються ті функції, які існували до об’єднання районів, і зараз іде плідна законотворча робота у напрямку змін цих функцій. І очікуємо переходу до завершення реформи та впровадження інститутів префектів”, – наголосив Володін у своїй промові. І додав, що наразі вирішується питання розміщення Бучанської райдержадміністрації: на його переконання, офіс голови РДА має знаходитися в райцентрі, тобто Бучі, а не в Києві.
Після зачитування керівником апарату РДА Олександром Горіним тексту розпорядження про призначення Ляшенка та урочистостей, слово узяв сам Ляшенко і звернувся до присутніх, а також до голови Бучанської райради Андрія Нагребельного, голів ОТГ та інших. У промові він подякував Зеленському за довіру, пообіцяв дотримуватися законності та працювати на благо жителів району, тощо.
Зліва направо: Ольга Василевська-Смаглюк, Олег Дунда, Василь Володін, Микола Ляшенко, Андрій Нагребельний. Фото: KV
“Першочергове питання – терміново запустити соціальні послуги, роботу служби захисту дітей та сім’ї, запустити життя в новостворений район у межах повноважень райдержадміністрації. Оскільки зараз відбулося злиття трьох районів, ми зараз маємо організуватися, перегрупуватися, зібрати штат, прийняти програму соціально-економічного розвитку, запускаємо бюджет району і налагоджуємо співпрацю з ОТГ для подальшого виготовлення схеми планування території району та розробки його інвестиційного паспорту. Це потрібно нам для того, аби ми могли співпрацювати з бізнесом, завозити сюди інвестиції, створити для підприємців комфортний клімат”.
Микола Ляшенко, фото: KV
“Ставка буде робитися на розвиток громади, а для цього нам потрібно, аби сюди зайшов бізнес та платив податки, і з цих коштів ми могли розбудовувати умови. Велику увагу приділимо розбудові інфраструктури, мереж водопостачання та водовідведення, комунікації, наразі плануємо підготовку до будівництва Великої обхідної. Великий блок питань – екологія: їх ми будемо розвивати, залучати до виконання державних програм та програми президента”, – розповів Ляшенко KV.
“Завдання, які стоять перед головою РДА – координація діяльності територіальних органів центральної влади. Роль голови – координуюча, він є представником президента. Наступним його завданням є забезпечення взаємодії ОТГ та їх голів. Микола Ляшенко добре знайомий з цим районом, багато років у ньому працював. Саме я пропонував його кандидатуру на посаду голови Бучанської РДА, тому можу запевнити, що із завданнями на посаді голови Києво-Святошинської він впорався: щодо реалізації проєктів, соціальній інфраструктурі, розбудові доріг, медицині – він виконував все це належним чином”, – розповів Володін про нового очільника району.
ЮТЕМ
По завершенні офіційної частини із представленням Ляшенка у ролі голови РДА Володін вирішив відвідати ще пару локацій у районі. Почав із екскурсії до місцевого металовиробника “ЮТЕМ” (“Южтеплоэнергомонтаж”), де подивився на нові потужності та роботу, поспілкувався із представником підприємства – власником ТОВ “ЮТЕМ-Інжиніринг” Андрієм Стальним.
Слід додати, що ТОВ “ЮТЕМ-Інжиніринг” (інжинірингові послуги, енергоаудит) – одне з бюджетоутворюючих підприємств Бучанської ОТГ і одне з найбільших платників податків у громаді.
Читайте: Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури
Очільник КОДА Василь Володін (справа) та власник ТОВ “ЮТЕМ Інжиніринг” Андрій Стальний
“Ми побудували нове виробництво, воно майже збудоване і зараз знаходиться у стані налагодження та дослідно-промислової експлуатації. Завод унікальним для України методом виготовляє фасон та деталі трубопроводів – трійники, відводи, перехідники. Ми використовуємо у виробництві нове для України, сучасне обладнання, яке виготовляє деталі методом гідроформування”, – прокоментував Андрій Стальний.
“Бачимо, що створюються нові робочі місця, є чіткі плани розвитку. Це радує, особливо у часи кризових викликів та пандемії – підприємство розвивається. Також намітили деякі напрямки співпраці, зокрема, з залучення до співпраці у рамках фахової підготовки студентів обласних профтехучилищ. Я бачу, що тут потужний менеджмент, на підприємстві порядок – і в цехах, і на території”, – підсумував очільник ОДА свою екскурсію підприємством.
Амбулаторія
Наступним пунктом відвідин стало відкриття новозбудованої амбулаторії загальної практики – сімейної медицини в селі Мироцьке Бучанського району. Новий медзаклад очільник ОДА оглянув разом з тепер вже головою Бучанської РДА Миколою Ляшенком та головою Бучанської громади Анатолієм Федоруком, а також старостою села Мироцьке Олександром Деревянським. Супроводжував гостей завідуючий амбулаторією Віктор Брунарський.
Перед урочистим відкриттям Анатолій Федорук привітав місцевих жителів, нагородив голову регіонального розвитку Аллу Бондар відзнакою за співпрацю з органами місцевого самоврядування (зізнавшись, що він таке робить вперше), нагородив двох жителів села, які разом із старостою села минулого тижня врятували 10-річного хлопчика, що провалився під кригу на водоймі неподалік.
Вадим Шаяхметов та Петро Бондар – жителі села, що допомогли врятувати хлопчика, який провалився під кригу, із подяками від Бучанської ОТГ. Фото: KV
Завідуючий медичної амбулаторії сімейної медицини села Мироцьке Бучанської ОТГ Віктор Брунарський із символічним ключем від будівлі. Фото: KV
“Був певний острах стосовно того, як розв’язувати цілий шар питань, який десятиліттями не розв’язувався у кожному населеному пункті, у короткостроковій перспективі. Дивлячись на минулий рік, ми бачимо відчутний поступ – 4,5 км дороги, до якої ми самостійно не знали, як підійти. Завдяки обласній та державній програмам ми змогли реалізувати намічене. Те, що ми сьогодні вводимо до експлуатації медичну амбулаторію, пересвідчує нас у цьому – коли державна, обласна та місцева влада об’єднують свої зусилля, нам ніщо не перешкоджає знайти фінансування і реалізувати плани. Я тішуся, що ми відкриваємо амбулаторію, що новоутворений район отримав керівника – це налагоджує співпрацю ланок влади і є запорукою нашого успіху”, – підкреслив у своїй промові голова Бучанської громади Анатолій Федорук.
Завідуючому амбулаторією Віктору Брунарському передали символічний ключ, після чого подякував “усім, хто брав участь у тому, щоб сьогодні ми мали сучасну амбулаторію”, і привітав свій колектив.
Як нагадав очільник ОДА, ця медична установа була збудована на замовлення Департаменту регіонального розвитку Київської ОДА протягом 2020 року за кошти державного та місцевих бюджетів – 7,75 млн гривень. В ході робочого візиту Василь Володін ознайомився з роботою амбулаторії, оглянув робочий кабінет лікаря, оглядовий та маніпуляційний кабінети, кабінет щеплень та службове житло для лікаря. Він відзначив, що всі будівельні роботи виконані на відмінному рівні і зауважень до будівництва немає.
“Відкриття амбулаторії сімейної медицини у Мироцькому дає можливість підняти якість надання медичної допомоги в селі на більш високий рівень, що є надзвичайно важливим в ситуації, коли вся країна протистоїть пандемії коронавірусу. Для цього медзаклад забезпечений необхідним обладнанням та устаткуванням. Сподіваюся, що люди, отримавши умови для лікування та обстеження, не будуть запускати свої хвороби і таким чином їм не доведеться шукати допомоги десь далі, на вторинному рівні. Сучасна амбулаторія забезпечить новий формат надання медичних послуг в сільській місцевості – комфортний як для медичних працівників, так і для пацієнтів”, – зазначив очільник Київщини. І на цьому поїздка Володіна до Бучанського району завершилася: трохи поспілкувавшись ще з головою ОТГ Федоруком та головою Бучанської РДА Ляшенком, він поїхав.
Як писала KV, столичний регіон, що раніше традиційно посідав перші місця у рейтингах фінансової спроможності, за минулий рік дещо втратив позиції. За результатами аналізу бюджетних показників тергромад України, з 18 громад Київської області гарні фінансово-бюджетні показники демонструють лише одиниці. До фінансово спроможних потрапили Миронівська, Студениківська, Великодимерська та Обухівська громади.
Читайте: Проєкт “Децентралізація”: Київщина втрачає першість у рейтингу заможності громад
Фото: KV