Кандидат до облради від Зе-команди по округу №6 Олена Ругаль: “Бажаю кожному виборцю проявити себе як господар на власній землі!”

Кандидат до облради від Зе-команди по округу №6 Олена Ругаль: “Бажаю кожному виборцю проявити себе як господар на власній землі!”

Олена Ругаль балотується до Київської обласної ради від партії “Слуга Народу” – №9 списка по територіальному виборчому округу №6 (Ірпінська, Вишнева, Борщагівська, Білогородська, Коцюбинська та Дмитрівська громади). КиевVласть знайомить вас з кандидатом та його планами щодо розбудови якісного життя кожного мешканця Бучі, Ірпіня, Вишневого, Борщагівки, Білогородки, Коцюбинського та Дмитрівки.

– Олено В`ячеславівно, Ви успішний підприємець, громадський діяч, дружина і мати. Чому Ви вирішили балотуватись у депутати обласної ради від Бучанського району? Що спонукало Вас до цього відповідального кроку і чому саме від Зе-команди?

– Всі ми знаємо, що, згідно з політикою децентралізації країни, сьогодні відбувається зміна адміністративних одиниць, створюються нові громади, і тепер вони будуть мати зовсім інші повноваження та можливості на місцях ніж це було раніше. І цей процес так чи інакше торкається всіх людей, спонукає на більш активну участь в житті свого району. До сьогодні я не мала ніякого відношення до політики, хоча, як підприємець, активно займалася громадською та благодійною діяльністю.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тут живуть мої батьки, моя родина, тут я зростала, закінчила школу, отримала дві вищі освіти, стала професіоналом своєї справи. Закінчила Національний транспортний університет та Державну академію управління при Президентові України з відзнаками.

За період роботи у бізнесі на території нашого району, в мене накопичився чималий багаж знань, що називається зсередини, про життя та потреби людей нашого району, які хотілося б застосувати на практиці та проявити себе як політик.

Я проживаю в нашому районі, щоденно по роботі спілкуюсь із десятками людей, як член громади – знаю та на собі відчуваю всі найгостріші та найболючіші питання і проблеми місцевих жителів. Немає такої галузі, яка б не потребувала змін, вдосконалення, а то й, взагалі, порятунку. І я розумію, що будучи депутатом обласної ради, працюючи в дружній, цілеспрямованій команді нової політичної сили, я зможу зробити набагато більше для добробуту та розвитку нашого району, а відтак, і України в цілому. Сьогодні в мене є велике бажання докласти зусиль та прийняти участь у більш глобальних змінах на краще. Тому, у разі мого обрання, по максимуму буду робити все можливе, щоб життя нашої громади стало кращим, комфортнішим та достойним.

– На усіх виборах всі кандидати завіряють людей, що будуть не їсти, не спати, а лише боротися за права та добробут людей і втілювати в життя пункти своєї програми. Але зазвичай все відбувається інакше. Чому люди повинні вірити саме Вам, де гарантія, що Ви не забудете усі свої обіцянки, як це роблять 95% народних обранців?

– Раніше я не була в політиці і тільки роблю перші кроки у цій сфері. Іти на вибори – це було дуже зважене, відповідальне рішення, до якого я йшла кілька років. Це рішення, скажімо так, визріло і підштовхнуло мене зсередини, бо я не в силах більше стояти осторонь. Мій бізнес знаходиться у цій країні, в цьому районі, податки я сплачую теж тут. Але я бачу, як весь час занепадає рівень життя людей.

Але, розуміючи природу популізму, я рішуче і свідомо відмовляюсь у своїй програмі обіцяти всім золоті гори та нездійсненні, безвідповідальні прожекти. Усі мої наміри – це конкретне розуміння що треба робити і як цього досягти.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як підприємець та член громади, я, у першу чергу, зацікавлена у створенні нових робочих місць саме тут, у нашому районі. Щоб люди не витрачали кілька годин на дорогу в інший кінець столиці. Щоб податкові кошти залишались на місцях, щоб наповнювався бюджет наших громад і за ці кошти ми могли розвивати інфраструктуру, вирішувати соціальні питання. Щоб громада максимально долучалася до прийняття важливих для неї рішень.

Саме тому я балотуюся від президентської партії “Слуга Народу”, бо це дає великий ресурс і можливість втілити в життя всі наші плани по вертикалі на різних рівнях. А після місцевих виборів ініціативи, проєкти та пропозиції депутатів від партії “Слуга Народу”, які будуть обрані та отримають мандати, обов’язково будуть мати підтримку на всіх рівнях влади. Починаючи з місцевого, районного потім на обласному рівні і, якщо це буде потрібно, то і на рівні державному. Знаю, що від нашої партії по інших районах йдуть активні, розумні, успішні кандидати, які вже довели своє вміння працювати і досягати мети. Тому я бачу себе в команді професіоналів, однодумців, патріотів, і хочу докласти всіх зусиль, щоб наші громади були заможні та могли стрімко розвиватись. І, насамперед, ефективно використовували той величезний людський і матеріальний потенціал, що в нас є, та знаходили підтримку на всіх рівнях управління і в усіх інституціях.

– Просвітіть своїх виборців: що реально залежить від повноважень обласного депутата, а що з того, що пропонують кандидати – чистої води популізм, який неможливо виконати?

Повноваження обласного депутата дають багато можливостей. В першу чергу, це створення умов та можливість залучення інвестицій на місцях в інтересах громад, які утворилися у межах Київської області. Крім того, до повноважень обласного депутата відноситься контроль за використанням бюджетних коштів та за їх чесним розподілом між громадами та проєктами. Як відомо, з 25 жовтня громад, як адміністративних одиниць, в нас буде значно менша кількість, ніж було до цього. Раніше були міські та сільські ради. Тепер у нас будуть об’єднані територіальні громади (ОТГ), які включають в себе і міста, і села, і селища. Тобто бюджети і можливості стануть значно більші, бо з’явиться перспектива залишати та розподіляти більше коштів на місцях. Дуже важливо те, що ОТГ матимуть можливість самі приймати рішення, як саме вони будуть освоювати місцеві бюджети для своїх потреб, для вирішення нагальних проблем та покращення життя. Згадайте, як раніше податки потрапляли спочатку на область, а потім розподілялись по районах і тільки в останню чергу потрапляли на місця. На всіх цих етапах кошти і ресурси часто прилипали до рук нечесних чиновників. Зараз, згідно нового законодавства, ОТГ мають набагато більші повноваження та можливості розпоряджатись бюджетом. Громада сама бачить що першочергово треба робити на місці, куди саме треба скерувати кошти. Зараз буде усунена стара бюрократична модель, що давно зжила себе.

– Бучанський район, що включає більшість території колишнього Києво-Святошинського району, це жваве та густо населене передмістя столиці, яке має проблеми, схожі із Києвом. Питання вільної землі і житлової забудови, проблеми екології та розвитку інфраструктури, створення зон комфортного середовища для мешканців стоїть дуже гостро. Які рішення та пропозиції Ви маєте для вирішення цих питань?

– Давайте розпочнемо з питання житлової забудови. Не секрет, що оскільки наші ОТГ знаходяться безпосередньо біля Києва, вони мають велику популярність у забудовників. Але в цьому питанні є дуже багато гострих проблем, які потребують розумного підходу та комплексного вирішення. Бо існує ризик перетворення наших територій на кам’яні гетто, без належних умов для безпечного та комфортного життя.

На сьогодні ми бачимо, що багато населених пунктів Київщини не мають затвердженого генерального плану розвитку. Тому немає єдиного бачення, як будуть виглядати зони комфорту для жителів. В багатьох випадках невідомо, де будуть розбудовані парки і зони відпочинку, де стоятимуть школи і садочки, де потрібно виділити землю під забудову, де потрібно залишити місце для доріг, розв’язок, спортивних майданчиків і велодоріжок тощо. І це велика проблематика для усіх ОТГ Бучанського району. Тому, в першу чергу, у разі обрання до обласної ради, ми розпочнемо з комплексного аудиту місцевих територій. Проінспектуємо всі забудови, всі інфраструктурні плани та проєкти, перевіримо законність всіх, виділених під різне призначення, земель. Надалі будемо невпинно моніторити – на якому етапі втілення сьогодні знаходяться усі розпочаті та заплановані проєкти, які існують порушення, що треба виправити. Та ще раз акцентую, всі ці питання буде вирішувати громада, будуть відкриті слухання, круглі столи – мешканці самі визначатимуть і погоджуватимуть, де будуть розміщені зони комфорту, об’єкти інфраструктури. Отже, першочергове наше завдання – розробити і затвердити чіткі і прозорі правила та затвердити розумний, людиноцентричний алгоритм забудови територій ОТГ Київської області. І надалі, через жорсткі штрафи і санкції для порушників, контролювати його виконання.

– Зараз усі жаліються на медичну реформу, яку розпочали за попередньої влади. Скорочується кількість медичних закладів на місцях, ускладнюється отримання медичної допомоги, відвідування лікаря. А тут ще проблема з коронавірусом. Що в силах місцевої влади для того, щоб покращити ситуацію в медичній галузі, і що Ви пропонуєте для цього?

– Зараз усі спекулюють на медичній темі, бо це хвилює всіх. Проблем дуже багато, але їх можна і треба вирішувати. На моєму окрузі я знаю проблематику з приводу впровадження сімейної медицини. При зустрічах з громадою, люди жаліються що в них виникає багато складнощів при зверненні за медичною допомогою. Наприклад, дуже часто для прийому у лікаря, чи отримання першої медичної допомоги, людям доводиться їхати із Софіївської Борщагівки до міста Вишневе, що наразі дуже незручно. Причини полягають у проблемах з транспортною інфраструктурою, сполученням між населеними пунктами ОТГ та, власне, проблемах з дорогами. Наразі майже немає громадського транспорту, який міг би без пересадки довезти з одного населеного пункту у другий. Та ці проблеми можна вирішити. Завдяки децентралізації більшість ОТГ зможуть на власному балансі мати лікарню чи поліклініку. Обласна влада має пропонувати розширення можливостей амбулаторій за рахунок надлишків бюджетів. Тобто новоутворені ОТГ зможуть вже самі будувати та утримувати амбулаторії чи поліклініки, чого вони не мали можливості робити раніше. А завдяки новим правилам для забудовників, які будуть передбачати відрахування на медичні потреби ОТГ, і виконання яких ми проконтролюємо, громади зможуть отримувати додаткові кошти на розвиток саме медицини, на залучення фахових лікарів. Так само, завдяки коштам з податків, які будуть надходити від підприємств напряму до місцевого бюджету, громада може запланувати на яку кількість людей буде побудована амбулаторія. Це нові можливості, які дає децентралізація. Це та сфера, у якій я, як депутат, зможу приймати безпосередню участь!

Щодо коронавірусу, звісно, ми будемо підтримувати всі ініціативи Кабміну та МОЗ, будемо дотримуватися усіх правил – масочного режиму та використання антисептиків. Для нас безпека людей найважливіше питання.

– Ви згадали про відсутність пасажирського транспорту між багатьма населеними пунктами Бучанського району. Взагалі, транспортне питання, сполучення між населеними пунктами Бучанського району та містом Київ – одне з найгостріших питань для усіх мешканців. Як керівник одного з підприємств-перевізників, як Ви бачите розвиток місцевого транспорту у найближчі роки, що треба змінити, що запровадити?

– Так, як фахівець в цих питаннях, я розумію всі проблеми і в мене є чітке бачення розвитку транспортної інфраструктури. Зокрема, я цілковито підтримую ініціативу президента щодо активації будівництва великої київської обхідної дороги. Ця магістраль, яка поєднає між собою міста київської агломерації – Вишгород, Ірпінь, Ворзель, Васильків, Обухів, Бориспіль та Бровари, дасть нове дихання усьому регіону. В першу чергу, це розвантажить дороги, розвантажить передмістя, спростить пересування між містами. Її побудова вирішить проблему транспортного колапсу. У корках, що трапляються щоденно, застигає громадський пасажирський транспорт, а мешканці втрачають багато часу, коли їдуть на роботу до Києва та потім з роботи. А після побудови нової магістралі люди зможуть більш вільно та скоріше доїжджати до Києва та звідти, ніж це відбувається сьогодні.

Як професіонал в організації транспортних перевезень, я маю досвід, який надам нашим ОТГ. Кожна громада матиме повноваження створювати нові маршрути для потреб саме цієї ОТГ. Коли об’єднуються декілька сіл або міст, то між собою у своїй громаді вони можуть вирішити, який саме маршрут потрібен для з’єднання яких соціально важливих об’єктів. У них буде можливість самостійно провести конкурс і визначити перевізника переможця конкурсу, і самостійно виставити вимоги, які хоче бачити ця громада. Я хочу, щоб мій досвід, підкріплений повноваженнями депутата, слугував для потреб та інтересів територіальних громад і допомагав їм вирішити більшість існуючих транспортних питань!

– Ви казали, що у Ваших намірах – залучення інвестицій та створення нових робочих місць. Але для цього треба пробивати міцну бюрократичну і корупційну стіну та вирішувати багато супутніх проблем. Що реально можна зробити для покращення ситуації?

– Звичайно, проблем такого характеру ще багато. Рішення цих проблем, на моє переконання, полягає у злагодженій командній роботі однодумців. Коли діє підзвітність і повна прозорість, кожен відповідає як за себе, так і за дії колеги. Коли на різних рівнях від провладної партії є і можливість, і прагнення зробити нове комфортне життя для громад, бо всі живуть поруч, і всі знають один одного. Коли не буде можливості звалити невдачі на когось, коли доведеться відповідати за свої слова! Тобто, запорука успіху втілення реформ і покращення життя – у командній роботі, злагодженій та чіткій. Ми маємо всі підстави, щоб наші ОТГ отримали потужний поштовх для розвитку.

– Створення робочих місць – який потенціал в цьому напрямку мають на Ваш погляд Бучанські ОТГ?

– Є дуже багато сфер, де можливе залучення людського ресурсу. Якщо говорити про комунальну сферу, то це питання створення нових комунальних підприємств в рамках ОТГ. Там, де потрібні свої працівники, інженери, керівники, обслуговуючий персонал. Якщо дивитися по новобудовам, там є теж умови для створення нових робочих місць – це управлінський персонал ОСББ. Є і працівники, які обслуговують цей будинок. Якщо взяти загалом, то я особисто декларую, що буду сама залучати інвестиції в ОТГ незалежно, чи потраплю до обласної ради. І я вже це роблю, вкладаючи кошти у розвиток пасажирського транспорту. Якраз це і буде створювати нові робочі місця. Також, як я вже зазначала, необхідно запланувати будівництво об’єктів соціальної інфраструктури – амбулаторії, поліклініки, дитячі садочки, школи, які на сьогоднішній день вкрай необхідні, і поставити це в обов’язок тим, хто хоче вкладати кошти у житлову забудову. Це новий етап розвитку населених пунктів та їх ОТГ і нові надходження до місцевих бюджетів, тому що ці підприємства будуть сплачувати податки саме на цій території, де вони знаходяться.

– Більшість кандидатів пропонують варіанти розвитку та покращення рівня місцевої освіти – шкільної, професійної, Чи є у Вас якісь пропозиції у цій сфері?

З тими можливостями, які отримають ОТГ, громада матиме всі важелі впливу для розвитку закладів освіти. ОТГ матимуть всі ресурси для своєчасних ремонтів закладів, для закупівлі необхідного обладнання, організації належного дитячого харчування, залучення професійних фахівців. Треба не заважати, а сприяти цим ініціативам, освітнім та культурним проєктам. Та слідкувати, щоб не було зловживань або розкрадань коштів. Це ми готові забезпечити! В нашій команді є фахівці з питань освіти, які готові долучитися до вирішення цих питань.

– Людей зазвичай хвилює питання особистої безпеки та охорони громадського порядку. Чи маєте якісь пропозиції з цього приводу?

– Безлад починається там, де немає уваги і контролю – чули про теорію розбитих вікон. Подивіться, скільки випадків хуліганства та вандалізму, знищення суспільного майна ми регулярно спостерігаємо у Києві та містах області. Як цьому запобігти? Організація цілодобового спостереження за допомогою камер і мобільних груп охорони на вулицях, у парках та у більшості громадських місць – за цим майбутнє безпеки у наших містах! Таких безпечних зон з тривожними кнопками та камерами, вже чимало в Києві та передмістях, і це одразу, як видно, дає позитивний результат. Все це можна зробити на рівні місцевих громад, і тоді отримаємо спокійні, безпечні вулиці в будь-яку годину. Щодо безпеки загалом, даними питаннями мають займатися правоохоронні органи. Зі своєї сторони, як депутат, якщо люди довірять мені представництво у обласній раді, буду здійснювати особистий депутатський контроль за вирішенням цих проблем у межах наданих мені повноважень.

– Виборців завжди цікавить момент контакту, можливості вільного спілкування з місцевим депутатом, щоб можна було без перепон задавати питання та отримувати відповіді та реакції на актуальні проблеми. Як Ви збираєтесь працювати з простими людьми – Вашими виборцями?

– Наразі у Вишневому вже розпочала працювати моя громадська приймальня, як кандидата у депутати. Люди можуть приходити, звертатися, розповідати про проблеми, і ми будемо разом шукати шляхи їх вирішення. Що стосується інших можливостей, існуюче законодавство про вибори говорить про те, що депутат будь-якого рівня повинен працювати на місці і спілкуватися з людьми. Тому, у разі перемоги, на своїй території, у кожному центрі ОТГ, ми відкриємо громадські приймальні, де будуть працювати помічники депутата. Будемо спільно опрацьовувати всі нагальні питання та вирішувати їх по суті. Також плануємо відкрити колл-центр за аналогією з запровадженим мною у себе на підприємстві, який буде приймати пропозиції, зауваження від місцевих жителів для оперативного реагування, щоб літні люди не були змушені їхати далеко. Вони можуть вільно зателефонувати, розказати про свою проблему і через певний час поцікавитись, чи була вона вирішена. Свою роботу, так само, як роботу наших приймалень, звернень громадян, ми будемо висвітлювати у соцмережах. Саме через соціальні мережі мешканці зможуть в будь-який момент вільно написати, чи поставити мені будь-які запитання, або внести свої пропозиції. Таким чином всі зможуть побачити мою реакцію та дізнатися, що я зробила. Крім того, буде працювати мій особистий сайт, який буде напряму пов’язаний з мережами Фейсбук, Інстаграм та Вайбер. Формується заява до депутата згідно загальної форми, а потім заяви сортують по напрямкам. Далі людина отримує повідомлення про те, що її заява обробляється. Через деякий час вона може зателефонувати та поцікавитися, на якому етапі розгляду чи вирішення знаходиться її питання. Таким чином, буде існувати зворотній зв’язок між депутатом та виборцями. Виходячи з питань та пропозицій людей, ми будемо формувати свої заяви, звернення, запити та інші інструменти впливу. Згідно законодавства у депутата більше повноважень. І, якщо звичайну людину можуть проігнорувати, то депутата проігнорувати досить важко. Тому я хочу, щоб люди були активнішими, щоб вони також відчували свою владу, свою відповідальність за позитивні перетворення у громадах!

– Соціально незахищені верстви: пенсіонери, багатодітні родини, інваліди – дуже вразливі і майже беззахисні. Що Ви плануєте робити для покращення їхнього життя та захисту їхніх прав?

– Перш за все, коли стану депутатом, у мене з’явиться можливість приймати участь у розробці і впровадженні соціальних програм, які будуть захищати ці верстви населення.

Я буду робити все можливе, щоб на Київщині, зокрема у нашому окрузі, соціально незахищеним верствам населення жилось краще, ніж сьогодні. Щоб програми, які зараз існують тільки на папері були втілені в життя – щоб виділялись кошти на забезпечення багатодітних родин, а інваліди мали пільги і вміли ними користуватися. А пенсіонери не були зубожілими і мали більш комфортне життя.

-Олено, з відкритих джерел відомо, що Ви багато років приділяєте значну увагу благодійним проєктам. Можете розказати про деякі з них?

– Взагалі то не люблю хвалитися, але зазначу, що займаюсь благодійною діяльністю вже не один рік і знаю про всі негаразди та потреби вразливих груп населення в нашому районі. Нашому підприємству “Надія 2000” більше 20 років і за ці роки ми приймали участь у багатьох соціальних програмах та вирішенні низки соціальних питань. До нас часто звертаються і ми допомагаємо коштами, а також транспортом інвалідам та ветеранам, допомагаємо пільгами на перевезення, які дає наше підприємство. Також ми допомагаємо медикам, освітянам, які працюють у сільській місцевості, добиратись до роботи безкоштовно, допомагали в організації спортивних змагань. Окрім того, наше підприємство “Надія 2000” підписувало меморандум про співпрацю з комплексом “Доброволець” щодо безкоштовного проїзду усіх бажаючих діточок на заняття у будь-яких спортивних секціях.

Тут слід згадати, що наша компанія була створена за ініціативи Фонду інвалідів Чорнобильської катастрофи і багато років ми всіляко допомагаємо інвалідам Чорнобиля. Як безкоштовним проїздом, так і коштами, особистою турботою і підтримкою. Багато хто може згадати нашу організацію фестивалів у сільській місцевості, коли ми привозили фольклорні колективи для участі у виступах, щоб розвивати культуру на місцях. Також останнім часом я приймаю участь у будівництві сучасного дитячого будинку в Київській області. У проекті передбачені сучасні технології, сучасні методи виховання дітей, сучасне обладнання будинку, яким він буде забезпечуватись за рахунок благодійників. Я один з інвесторів, попечителів, цей проект мене дуже захопив, хочеться створити сучасні, комфортні умови для життя і навчання, щоб дати цим діткам старт по життю. Всього нас майже триста інвесторів, які піклуються будівництвом цього будинку, а потім і його утриманням.

– Що б Ви побажали напередодні виборів українцям, своїм виборцям, зокрема мешканцям Бучанського району?

– Хочу закликати всіх українців не бути байдужими, а прийти на вибори 25 жовтня та зробити свій відповідальний, свідомий вибір! А далі приймати активну участь у діяльності нових громад у співпраці та контролі за владою! Бажаю кожному виборцю проявити себе як господаря на власній землі, бо влада потребує активного поштовху, контролю і участі громад в управлінні своїми ресурсами. Потрібно, щоб люди поділилися своїм баченням розвитку міст і селищ та яким вони уявляють комфортне життя на своїх вулицях та подвір’ях.

Необхідно, щоб люди не чекали “манни небесної”, а активно приймали участь у розробці проектів з благоустрою своїх населених пунктів. Я хочу, щоб громада не була пасивна, а мала власну думку, власну ініціативу та щоб кожен в повній мірі мав змогу проявити свої знання та навички. А я готова всіляко сприяти та підтримувати народні ініціативи. Пасивність призводить до розчарування, а потім до зневіри. Щоб цього не було, треба бути активними, відповідальними та ініціативними. Бо, дійсно, Україна – це Я, це ТИ, Україна – це Ми – одна дружня родина й громада. І я думаю все в нас вийде!

Читайте: Выборы в Киевоблсовет: список “Слуги народа”

 КиевVласть

Автор:
Розмову вів Олексій Гусак
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4