Капремонт шляхопроводу в Оболонському районі столиці довірили фірмі з орбіти донецького бізнесмена

Капремонт шляхопроводу в Оболонському районі столиці довірили фірмі з орбіти донецького бізнесмена

Незважаючи на те, що кияни вимагають від міської влади не зловживати коштовними дорожніми ремонтами під час війни, керівництво столиці, схоже, зменшувати обороти не збирається. Так, протягом цього і наступного року “Київавтодор” вирішив витратити майже 285 млн бюджетних гривень на капремонт чергового транспортного вузла столичної Оболоні – цього разу шляхопроводу на перетині вулиць Лугової та Богатирської. Проєкт цих робіт замовили за кілька днів до початку повномасштабної війни з рф, однак відмовлятися від своїх планів в корпорації не стали. Перемогу в тендері здобуло ТОВ «Укртрансміст» з орбіти донецького бізнесмена Олександра Тісленка. Ця компанія раніше займалася капремонтами шляхопроводів Києва сумарною вартістю майже 2 млрд гривень, освоєння яких тепер вивчають правоохоронці в рамках кримінальних розслідувань.

Як стало відомо КВ з оголошення електронної системи ProZorro, 10 липня 2024 року КК “Київавтодор” (*) уклала з ТОВ “Укртрансміст” (**) договір на виконання капітального ремонту шляхопроводу на перетині вулиць Лугової та Богатирської в Оболонському району Києва. Ціна договору склала 284,88 млн гривень.

За вказані кошти підрядник повинен виконати на шляхопроводі демонтажні роботи, відремонтувати опори, прогонову будову, мостове полотно, деформаційні шви, підпірні стінки та сходи, замінити асфальтобетонне покриття, влаштувати тротуари, пішохідні та велодоріжки, встановити огорожу та дорожні знаки, нанести розмітку. Також в переліку робіт облаштування відеоспостереження та зовнішнього освітлення (в тому числі декоративного), перекладка ліній звʼязку декількох мобільних операторів та інтернет-провайдерів.

Терміни виконання капремонту угодою чітко не встановлені. За умовами договору, строк виконання робіт визначається календарним планом, при цьому не може становити більше їх нормативної тривалості (15 місяців). Однак календарний план ніяких термінів не містить. Разом з тим термін дії договору обмежили 31 грудня 2025 року.

Капремонт шляхопроводу в Оболонському районі столиці довірили фірмі з орбіти донецького бізнесмена

Конкуренцію ТОВ “Укртрансміст” склало ТОВ “Ростдорстрой”, цінова пропозиція якого була на 148 тис. гривень дорожчою. Нагадаємо, що ТОВ “Ростдорстрой” повʼязують з оточенням мера Одеси Геннадія Труханова. В Києві ця фірма відома, зокрема, реконструкцією Пейзажної алеї та Дехтярівського шляхопроводу, який у вересні минулого року обвалився в розпал ремонту.

Читайте: Достроково втомився: чому обвалився Дегтярівський шляхопровід та що з ним буде далі

Зазначимо, що проєкт та кошторис капремонту шляхопроводу на перетині вулиць Лугової та Богатирської КК “Київавтодор” замовила акурат напередодні повномасштабного вторгнення росії на Україну – 21 лютого 2022 року. Підрядником було обрано ТОВ “Інновейшн Проджект Груп”, ціна договору склала 4,47 млн гривень. У вересні минулого року корпорація спрямувала 1,27 млн гривень на додаткові роботи з розробки проєктно-кошторисної документації, підрядника не змінювали.

На початку червня поточного року в Київській міськдержадміністрації (КМДА) розповіли, що шляхопровід на перетині вулиць Лугової та Богатирської був введений в експлуатацію у 1986 році і з того часу на споруді капітальних ремонтів чи реконструкцій не проводили. Тоді ж в адміністрації зазначили, що капремонт шляхопроводу є продовженням капітального ремонту вулиці Богатирської.

Читайте: У Києві зібрались ремонтувати ще одну розв’язку на Оболоні

Проєкт капремонту вул. Богатирської КМДА затвердила 16 квітня 2024 року своїм розпорядженням № 327. Згідно з документом, загальна кошторисна вартість робіт складає 1,36 млрд гривень. На початку травня на сайті електронних петицій Київради була зареєстрована петиція із закликом переспрямувати кошти з капремонту вул. Богатирської на заходи з безбар’єрності транспортної інфраструктури столиці. Петиція набрала необхідну кількість голосів та станом на 12 липня перебуває на розгляді.

Читайте: Петиція про переспрямування коштів з ремонту вулиці Богатирської на заходи з безбар’єрності у Києві набрала необхідну кількість голосів

Нагадаємо, що на Оболоні триває масштабна реконструкція за 1,29 млрд гривень розв’язки на перетині вулиць Богатирської і Полярної, замовити яку петиція киян “Київавтодору” не завадила. Жителі столиці, зазначимо, просили столичну владу заборонити будівництво нових розв’язок до закінчення інших транспортних довгобудів, вартість яких з роками зростає в рази. 

Читайте: “Київавтодор” вкладе перші 1,3 млрд гривень у реконструкцію розв’язки на Оболоні

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Укртрансміст» зареєстровано в 2006 році в Києві. Статутний фонд – 8,9 млн гривень. Засновниця – Ірина Карнакова, директором значиться Ірина Філяєва. Раніше компанія належала Миколі Карнакову, а очолював її Ігор Карнаков, які до переїзду в столицю були прописані за однією адресою в Донецьку.

Ігор Карнаков в 2018 році був підписантом ТОВ “Шляхове будівництво «Альтком», яке входить в бізнес-групу «Альтком» донецького бізнесмена Олександра Тісленко. Під час президентства Віктора Януковича та підготовки до Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році ТОВ “Шляхове будівництво «Альтком» найбільш активно освоювало бюджетні кошти.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ «Укртрансміст» уклало 66 договорів на понад 8,23 млрд гривень. КК “Київавтодор” та підпорядковане їй КП “Київавтошляхміст” – серед найбільших замовників компанії. Зокрема, у 2018 році “Київавтодор” замовляв у «Укртрансмосту» капремонт шляхопроводу на перетині вул. Богатирської та Московського проспекту (ціна договору – 120 млн гривень), в 2019-2020 роках – шляхопроводу на перетині проспектів Комарова та Леся Курбаса із залізницею Київ-Волинський-Святошино (два договори загальною ціною понад півмільярда гривень), у 2021 році – шляхопроводу на перетині вул. Новокостянтинівської з вул. Олени Теліги та просп. Степана Бандери (ціна договору – 146 млн гривень).

Читайте: Ремонтировать путепровод на Новоконстантиновской будет фирма, близкая к донецкому бизнесмену Тисленко

Раніше КВ повідомляла, що договори між ТОВ «Укртрансміст» і КК «Київавтодор» стали предметом кримінального розслідування (№42019100000000650) столичної поліції. Сторони підозрювали у присвоєнні бюджетних коштів при проведенні капремонтів столичних шляхопроводів, на які було витрачено близько 650 млн гривень. Мова про шляхопроводи на перетині вул. Богатирської та Московського проспекту, а також на перетині проспектів Комарова та Леся Курбаса із залізницею Київ-Волинський-Святошино. Останній договір також вивчається прокурорами Київської місцевої прокуратури №8 в рамках провадження №42019100080000141 по факту можливої ​​витрати бюджетних коштів при виконанні різного робіт у Святошинському районі.

Читайте: Присвоение бюджетных средств и ненужные покупки: “Киевавтодор” снова заинтересовал полицию та Накануне грандиозного “шухера”: прокуратура расследует возможные “распилы” при ремонтах в Святошинском районе

КК “Київавтодор” заснована Київрадою у 2002 році. Генеральним директором корпорації з 5 липня 2022 року є Олександр Федоренко (на колажі ліворуч). Він же з 19 травня 2020 року очолював цю комунальну корпорацію на правах виконувача обов’язків керівника.

КК “Київавтодор” підпорядковується Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор (на колажі праворуч). Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року спрямовує особисто голова КМДА Віталій Кличко.

* КК “Київавтодор” (код ЄДРПОУ: 03359026) 

** ТОВ “Укртрансміст” (код ЄДРПОУ: 33778270)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4