Київрада вимагає від керівництва міста докорінної реформи сфери поводження з тваринами

Київрада вимагає від керівництва міста докорінної реформи сфери поводження з тваринами

Столичні депутати мінімальною кількістю необхідних голосів підтримали звіт тимчасової контрольної (ТКК) Київради, яка протягом десяти місяців вивчала діяльність КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” (КП “КМЛВМ”). Основним предметом дослідження комісії була масова загибель тварин у підпорядкованому цьому КП т. зв. “бородянському притулку” (розташований в селі Нове Залісся на Бучанщині) в перші тижні повномасштабного вторгнення росії на Україну. Однак звіт містить значно ширші рекомендації, які зводяться до одного – вказане КП після аудиту та звільнення керівництва потрібно ліквідувати, а в структурі КМДА створити департамент гуманного існування людей та тварин. Зрештою депутати просять відродити сам “бородянський притулок”, а також відновити будівництво Центру захисту тварин на вулиці Автопарковій.

Як стало відомо KВ, 13 липня 2023 року у ході засідання Київради 67 депутатів затвердили звіт ТКК Київради з питань перевірки діяльності КП “КМЛВМ”* (проєкт рішення від 28.06.2023 року №08/231-806/ПР).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Звіт роботи ТКК в сесійній залі презентувала її голова Євгенія Кулеба (фракція “Слуга народу”), яка озвучила його основні висновки, що базуються на нищівній критиці роботи комунального підприємства.

“Ми вважаємо діяльність КП нефективною, непрозорою і незадовільною. Можна навести лише один факт – 90% бюджету КП витрачається на зарплату абсолютно роздутого штату із 150 працівників, а не на засоби для лікування та догляду за тваринами. Практично не здійснюється прилаштування в сім’ї, відсутнє інформування жителів Києва щодо цієї сфери, роботи притулку і щодо утримання домашніх тварин в столиці”, – перерахувала Євгенія Кулеба кілька висновків, до яких дійшла ТКК за час перевірки підприємства.

Депутатка наголосила, що ТКК так і не з’ясувала причин, чому керівництво КП в особі його керівниці Наталії Мазур (на колажі ліворуч) не змогло евакуювати з притулку тварин або забезпечити їх їжею в період з 24 лютого по 4 березня 2022 року, коли село Нове Залісся ще не було окуповане. Після деокупації села, як зазначається у звіті, до притулку першими потрапили та надавали допомогу тваринам волонтери, а не підлеглі Наталії Мазур чи вона сама. Більше того, за даними Євгенії Кулеби, план по евакуації з притулку був затверджений тільки в серпні 2022 року після рекомендацій перевіряючих органів. У зв’язку з цим депутати спільно із зоозахисниками у звіті рекомендують звільнити Наталію Мазур з посади директора КП “КМЛВМ”.

Разом з цим, як наголосила Євгенія Кулеба, комісія пропонує провести незалежний аудит КП “КМЛВМ”, після чого ліквідувати його та створити департамент гуманного існування людей та тварин КМДА із проведенням конкурсу на заміщення посади директора. Також серед глобальних пропозицій комісії – розробити та прийняти стратегію поводження з домашніми тваринами на найближчі 10 років.

Водночас звіт ТКК містить рекомендацію відновити роботу Служби утримання безпритульних тварин у селі Нове Залісся (“бородянський притулок”), що входить до складу КП, тварини з якого наразі розміщені у тимчасовому притулку для тварин “Виставковий центр” під опікою волонтерів (вул. Академіка Глушкова, 1 в Києві).

Наостанок депутати у своєму звіті не оминули увагою “Центр захисту тварин” на вулиці Автопарковій, будівництво якого призупинено у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Зокрема, ТКК рекомендує закласти в проєкті бюджету на 2024 рік фінансування на продовження його будівництва: на сьогодні на об’єкті виконано робіт на 59,48 млн гривень, а для завершення з урахуванням коригування проєкту необхідно ще 273,71 млн гривень. Зазначимо, що ціна договору від 2019 року на будівництво центру становить 131,1 млн гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляла KВ, після звільнення Бучанського району від російських окупантів стало відомо, що в притулку в селі Нове Засілля від голоду та спраги загинули 222 собаки із 485, які знаходились там станом на лютий 2022 року. Цей інцидент викликав значний суспільний резонанс – громадськість та зоозахисники повідомляли, що собак там покинули закритими у вольєрах ще на початку березня. Захисники тварин стверджували, що причиною цієї трагічної історії послугувала бездіяльність керівниці вказаного підприємства Наталії Мазур, яка могла врятувати тварин ще в перші дні активної фази війни, але не зробила цього.

Читайте: Від Кличка вимагають покарати Наталю Мазур за масову загибель собак у Бородянці

У травні 2022 року столичний міський голова підписав розпорядження про проведення службового розслідування з цього питання. Займатися ним мала спеціально створена комісія, яку очолив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв (на колажі праворуч). 20 червня минулого року комісія підготувала та підписала акт службового розслідування, який, на думку зоозахисників, свідчив про те, що чиновники мали намір не розібратися у цій трагічній історії, а лише захистити в.о.директора КП “КМЛВМ” Наталію Мазур від критики.

Читайте: КМДА створило комісію по розслідуванню масової загибелі собак в притулку для тварин в Бородянці

У серпні 2022 року Київрада створила ТКК з питань перевірки діяльності КП “КМЛВМ” (рішення Київради від 25.08.2022 року №5025/5066), завданням якої було в перш чергу дослідити обставини масової загибелі тварин в “бородянському притулку”.

Читайте: У Київраді зацікавилися масовою загибеллю тварин в бородянському притулку

На початку поточного року зоозахисники публічно вимагали від мера Києва Віталія Кличка негайно звільнити з займаної посади Наталію Мазур за її бездіяльність, яка призвела до масової загибелі собак. Активісти запідозрили, що вище столичне керівництво в особі заступника голови КМДА Петра Пантелеєва та інших чиновників “покриває” свою підлеглу.

Читайте: Зоозахисники вимагають від Кличка звільнити директорку КВ “КМЛВМ” Мазур за масову загибель собак в бородянському притулку

Також нагадаємо, що будівництво Центру захисту тварин на вул. Автопарковій керівництво КП “КМЛВМ” замовило в жовтні 2019 року за 131,3 млн гривень. Відповідний тендер провели незважаючи на критику з боку зоозахисників, які стверджували, що місту набагато більше потрібне не будівництво нового притулку для тварин, а реальне КП, яке б здійснювало масовий вилов, стерилізацію та вакцинацію бездомних тварин по всьому місту. По договору підрядник – ТОВ “Промін Буд Сервіс” – повинен був збудувати центр протягом 2019-2022 років, але терміни завершення робіт постійно зміщували. На сьогодні чинною є додаткова угода, згідно з якою будівництво центру триватиме до кінця 2025 року.

Читайте: Центр защиты животных в Киеве будут строить за 131 млн гривен

Про рівень опіки в столиці над тваринами видно також через призму виконання Міської програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності бездомних тварин гуманними методами, яка була прийнята наприкінці 2020 року. Загальний кошторис цієї програми, відповідальними за виконання якої є Департамент міського благоустрою КМДА та КП “КМЛВМ”, складає 219,8 млн гривень, з яких 9 млн гривень протягом 2020-2023 років планувалося витратити саме на надання фінансової допомоги тим громадським організаціям (ГО), що утримують притулки для тварин. Однак, як з’ясувалося, у минулому році та в першому кварталі поточного року через війну міська влада не виділила на цей захід жодної копійки.

Читайте: Как столичным чиновникам позволили “освоить на животных” 183,7 млн бюджетных гривен

Наприкінці травня 2023 року Київрада не змогла затвердити спеціальний Порядок, який дозволить виділяти кошти з бюджету міста на фінансову підтримку ГО, що за власний кошт утримують притулки для тварин. Головною причиною стала байдужість депутатського корпусу Київради до цього питання – жоден з народних обранців не подав свої правки, зауваження та пропозиції до відповідного проєкту рішення, який у березні 2023 року було прийнято у першому читанні. Разом з тим, голосувати за документ у тому вигляді, який пропонувала КМДА, міськрада також не могла – він був відверто “сирим” та неготовим, на що звертали увагу зоозахисники.

Читайте: Без грошей та без порядку: Київрада залишила безпритульних котів та собак голодними

Наталія Мазур є виконуючою обов’язків керівника КП “КМЛВМ” із січня 2019 року. Ця установа знаходиться в підпорядкуванні Департаменту міського благоустрою КМДА, яким з травня 2023 року керує Михайло Буділов, більш відомий як депутат минулого VIII скликання Київради від “ВО “Свобода”. До нього з 1 січня 2021 року департаментом тимчасово керував Тимур Ткаченко.

Читайте: Депутат Киевсовета обратилась к главе СБУ по поводу возможных связей с ГРУ РФ отца первого замдиректора Департамента городского благоустройства КГГА

Роботу Департаменту міського благоустрою КМДА за розподілом обов’язків серед заступників голови столичної міськдержадміністрації контролює Петро Пантелеєв.

Службу утримання безпритульних тварин, що знаходиться в селі Нове Залісся по вул. Студентська, 24 (Бучанський район Київщини) та є структурним підрозділом КП, очолює Ігор Лісновський.

*  КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” (Код ЄДРПОУ: 32828319)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4