В Україні загострюється ситуація із кількістю хворих на Covid-19. Зростає кількість нових випадків захворювання і на Київщині. Лише за минулу добу захворіла майже тисяча жителів. В Київській ОДА закликають до вакцинації і роз’яснюють, як швидко зробити щеплення жителям найбільш віддалених громад.
Про це KV стало відомо із онлайн-брифінгу заступника голови Київської ОДА Олега Торкунова щодо ситуації з захворюваності на Covid-19 в Київській області.
“Ситуація загострюється. В Україні вже дві області знову потрапили в “червону” зону. Це – Івано-Франківська та Рівненська. У нашій області кількість випадків також почала швидко збільшуватися. Саме тому вкотре закликаю: потрібно берегтись та вакцинуватись. Це – надважливо. Тому окремо поясню, як зробити щеплення тим, хто проживає у віддалених населених пунктах і немає можливості приїхати для імунізації в громаду”, – розпочав брифінг Олег Торкунов.
Епідеміологічна ситуація
Зокрема, він повідомив, що на коронавірус за минулу добу захворіли 970 жителів Київщини, серед них 141 дитина. Одужало від ковіду 378 осіб, померло від ускладнень, на жаль, ще троє хворих.
За його словами, збільшується і кількість госпіталізованих. Наразі в профільних медичних закладах перебувають 715 пацієнтів, із них – 533 під киснем, a 16 – під апаратами ШВЛ.
Вакцинальна кампанія
Торкунов також детально зупинився на результатах вакцинальної кампанії в області. Так, по всій території області працюють 33 центри та 207 пунктів щеплення.
“Загалом щеплення одержали майже 862 тисячі людей, з них 824 вже пройшли повний курс вакцинації і одержали по дві дози вакцини. А ще 14 188 осіб вже встигли зробити третю бустерну дозу. Окремо зауважу, що всі українці, вакциновані бустерною дозою від коронавірусної хвороби і які мають завантажений в “Дії” Covid-сертифікат, зможуть одержати додатково 500 гривень у рамках програми “єПідтримка”, – додав він.
План дій
Крім того, замголови КОДА роз’яснив, яким чином зробити щеплення тим, хто проживає в сільській місцевості чи немає можливості самостійно дістатись до центру чи пункту вакцинації.
“Для цього в нас є мобільні бригади. Лише за минулий тиждень вони провакцинували дві з половиною тисячі людей в селах Київщини. Вони працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплення є ускладненим або неможливим. Також вони вакцинують громадян, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися”, – каже Торкунов.
За його словами, для цього достатньо викликати мобільну бригаду додому, якщо бажаючий вакцинуватися чи його близька людина не може самостійно пересуватися. Необхідно залишити заявку на приїзд мобільної бригади додому за телефоном контакт-центру Міністерства охорони здоров’я: 0-800-60-20-19 або звернутися за допомогою до свого сімейного лікаря.
“Вашу заявку зареєструють, та коли складуть графік виїзду мобільних бригад, вам зателефонують та повідомлять дату та час її приїзду. Регіональні координатори із вакцинації складають графіки виїздів мобільних бригад так, щоб за один виїзд вони могли вакцинувати декілька маломобільних осіб. Тому, можливо, вам треба буде зачекати її приїзду, коли збиреться достатня кількість охочих вакцинуватися удома у вашому районі чи населеному пункті”, – запевнив Торкунов.
Крім того, додав він, є можливість і викликати таку мобільну бригаду ціленаправлено і до окремої громади, де немає таких пунктів чи центрів вакцинації. А також цим можуть скористатися ті громадяни, де відсоток охоплення щепленнями серед людей віком понад 60 років, нижче на 30%.
“Для того, щоб вакцинальна бригада приїхала саме до вашої громади, необхідно зібрати список охочих вакцинуватися та подати відповідну заявку до обласного Департаменту охорони здоров’я. Ми створили всі умови для того, щоб абсолютно кожна людина мала можливість зробити щеплення. Тож закликаю не витрачати час і не наражати себе на на безпеку. Вакцинуйтесь, тільки так можливо вберегти своє здоров’я”, – резюмував він.
Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, жителів Київщини закликали зробити третє бустерне щеплення, наголосивши на важливості її введення у боротьбі з різними штамами коронавірусу.
В Україні дозволили бустерну дозу для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін вакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації, незалежно від того якою вакциною щепилась людина. Таке рішення було ухвалено наказом Міністра охорони здоров’я України від 6 січня 2022 року.
Читайте: Украинцы сгенерировали 10 миллионов “зеленых” СOVID-сертификатов в “Дії”
Крім того, Міністерство освіти і науки України надіслало засновникам та керівникам навчальних закладів рекомендаційні листи щодо організації освітнього процесу. У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в деяких регіонах країни міністерство рекомендує на два тижні перевести учнів 5-11 класів на дистанційну форму навчання.
Так, 25 січня учні шкіл Вишгородської міської територіальної громади тимчасово перевели на дистанційне навчання у зв’язку з різким зростанням захворюваності на грип, ГРВІ та Covid-19 серед дітей та дорослих.
Варто додати, що Верховна Рада (ВР) відхилила запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт, який встановлює кримінальну відповідальність за підробку документів про профілактичні щеплення. Штрафи та тюремне ув’язнення за фіктивні сертифікати могли загрожувати як виробникам підробок, так і їхнім спільникам-медикам та громадянам, що користуються підробками.
Читайте: Правительство предлагает уголовно наказывать за подделку ковид-сертификатов
Фото: колаж KV