КМДА надала 14 освітніх ліцензій комунальним та приватним закладам чотирьох районів столиці

КМДА надала 14 освітніх ліцензій комунальним та приватним закладам чотирьох районів столиці

Київська міськдержадміністрація (КМДА) продовжує оновлювати ліцензії на надання освітніх послуг своїм комунальним закладам. Жадані документи отримали сім спеціалізованих і загальноосвітніх навчальних закладів, що мають понад 30-річний досвід роботи з дітьми. Крім того, шість ліцензій КМДА схвалила ще чотирьом приватним школам та дитсадкам. Загалом це заклади Дарницького, Голосіївського, Оболонського та Святошинського районів.

Як стало відомо KV, наприкінці серпня на початку вересня Київська міська державна адміністрація видала 14 розпоряджень щодо здійснення освітньої діяльності в місті Києві.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Серед них у сфері загальної середньої освіти сім спеціалізованих і загальноосвітніх навчальних заклади та чотири приватні. Загалом школи та садочки розташовані в Оболонському, Дарницькому, Святошинському та Голосіївському районах.

Спеціалізовані

В Оболонському районі столиці без проходження процедури ліцензування одержали  три ліцензії спеціалізованим школам № 14 імені українського професора Сергія Грушевського та № 16 Київської міськради. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Школа № 14 зареєстрована по вулиці Макіївська, 5, і носить ім’я батька знаменитого історика Михайла Грушевського. Це – триповерхова будівля площею майже 8 тис кв. м, що введена в експлуатацію ще у 1988 році з проєктною потужністю на 1170 осіб. Утримання такої школи коштує місту цьогоріч понад 19 млн гривень. Школа – україномовна, але викладають тут ще англійською, польською і загалом спеціалізована на поглиблене вивчення німецької. Тож заклад один з небагатьох в Україні, що може готувати випускників до складання іспиту з німецької на “Sprachdiplom”. Тобто діти одержують диплом, який підтверджує, що вони володіють мовою на найвищому рівні (С2). 

Заклад одержав ліцензію з правом надавати освітні послуги 100 дітям за рівнем профільної середньої освіти. Загалом же тут навчається до тисячі учнів. Керує установою директор, за сумісництвом вчитель німецької, Ольга Лосенко. Крім того, спецшкола практикує методики НУШ та змішаного навчання (поєднання он-лайн навчання, традиційного та самостійного).

Спецшколі № 16 дісталися дві ліцензії – за рівнем початкової (310 осіб) та базової середньої освіти (460 осіб). Школа базується по вулиці Вишгородська, 42/1, і є асоційованим членом шкіл ЮНЕСКО. Крім української, тут також вивчають іноземні мови: англійську (спеціалізована), німецьку, французьку. Відкрився заклад у 1938 і востаннє капітальний ремонт триповерхової будівлі в понад 5 тис. кв. м здійснювався у 1993 році. Його проєктна потужністю розрахована загалом 750 місць і сьогодні тут у 27 класах навчається 714 учнів. Очолює школу більше 20 років Відмінник освіти Микола Король, а в установі працює 70 вчителів. Щороку на утримання закладу з бюджета Києва витрачається понад 20 млн гривень, у 2020-му ця сума склала понад 22,8 млн гривень. 

КМДА надала 14 освітніх ліцензій комунальним та приватним закладам чотирьох районів столиці

Спеціалізована школа № 16 у місті Київ

Три ліцензії, також одержані за спрощеною процедурою, відправились у Голосіївський район. Вони дісталися за рівнем профільної середньої освіти Спеціалізованій школі з поглибленим вивченням англійської мови № 15, Медичній гімназії № 33 та Ліцею податкової та рекламної справи № 21.

Спецшколі № 15, що розташована по вулиці Васильківська, 12-А, дозволили навчати 150 учнів. Уперше шкільні двері закладу відчинилися ще у 1974 році з розрахунком на 800 учнів. Сьогодні ж у школі навчається трохи більше тисячі учнів у 36 класах та працює 62 учителі. З минулого року заклад функціонує під керівництвом директора Валерія Литвина. Навчають тут українською, а також вивчають три іноземні мови. Кошторис закладу у 2020 році сягає понад 25 млн гривень.

Медична гімназія  охопить освітніми послугами 90 осіб за адресою: вулиця Володимирська, 79-Б. У 13 класах тут навчається понад 300 учнів під керівництвом кандидата педагогічних наук Лариси Переймибіда. Гімназія позиціонує себе, як установа ІІ-ІІІ ступенів і, зважаючи на медичний профіль, вивчає латинську та поглиблено профільні предмети – біологію та хімію. Розпочала вона роботу у 1938 році, як Єврейська школа, згодом як жіноча із російською мовою навчання та загальноосвітня школи. Цьогоріч мерія виділила на заклад 12,3 млн гривень.

Ліцей податкової та рекламної справи № 21 розташований по вулиці Саксаганського, 64, і йому затвердили ліцензію на 180 місць. Ліцей – це заклад освіти ІІІ ступеня з профільним навчанням та допрофесійною підготовкою. Станом на 15 вересня у закладі є вільних 50 місць з 3 по 11 класи. Завідує ліцеєм Ольга Пономарьова. Тут працює 28 вчителів, які навчають державною мовою загалом понад 250 учнів. Також тут викладається англійська, польська та російська мови. Загалом утримання такої установи вартує бюджету міста 9,5 млн гривень.

Загальноосвітні 

Без проходження процедури ліцензування ще дві ліцензії у сфері повної загальної середньої освіти в Оболонському районі дісталися комунальним школам № 8 та № 9

Школа № 8 забезпечуватиме профільною середньою освітою 200 киян за адресою:

Вулиця Вишгородська, 6, а школа № 9 – початковою з ліцензованим обсягом на 520 осіб по проспекту Маршала Рокоссовського, 5.

Про школу № 8 відомо, що заснована вона в 1937 році з проєктною потужністю на 1200 осіб. Сьогодні ж заклад переповнений на 113%, адже тут навчається 1353 учні. 

Це – триповерхова будівля площею понад 9 тис. кв. м. Тут навчають українською та вивчають англійську, починаючи з 1 класу, 85 вчителів. З 2015 року заклад очолює вчитель-методист Тетяна Осадча. У 2020 році на фінансове забезпечення закладу передбачено понад 34 млн гривень, минулого року ця сума сягала 29 млн гривень. 

КМДА надала 14 освітніх ліцензій комунальним та приватним закладам чотирьох районів столиці

Школа І-ІІІ ступенів № 8 Оболонського району

Школа № 9 відкрилась у 1972 році в чотириповерховій будівлі площею понад 6 тис. кв. м з розрахунком на 1,5 тис. дітей. Проте сьогодні навчається понад 800 учнів у 31 класі. Тож утримання закладу із такою потужністю коштує міському бюджету щороку понад 20 млн гривень. Опікується школою та 95 педагогічними працівниками вчитель біології вищої категорії, науковий кореспондент лабораторії хімічної та біологічної освіти Нацакадемії педагогічних наук Світлана Кучук. 

Приватні 

Шість ліцензій КМДА видала ще чотирьом приватним закладам Дарницького, Голосіївського та Святошинського районів. 

За рівнем початкової та базової загальної середньої освіти ліцензію загальним обсягом на 2 тис. осіб здобув заклад “Модерн Скул”********. Це – школа І-ІІІ ступенів, що базується в Дарницькому районі по вулиці Здолбунівська, 7-Д, корпус А, і яка розпочала свою діяльність нещодавно – з липня цього року. Зі статутним капіталом у розмірі 50 тис. гривень “Модерн Скул” належить киянинам Тимуру Іванову та Антону Леонову. Крім того, їм обом належить страхова компанія ТОВ “Арт-Страхування” та компанії з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів ТОВ “Арт Драйв” та ТОВ “Фрі Драв”.

За рівнем базової середньої освіти з ліцензованим обсягом 500 осіб ліцензію надали приватному закладу “Мірошкола”*********. Школа розташована у Голосіївському районі за адресою: Васильківська, 23-А, і займає площу в 300 кв. м. В освітній галузі заклад теж нещодавно. ТОВ зареєстроване в липні 2020 року зі статутним капіталом в 10 тис. гривень на жителів Фастівського району Анастасію та Євгена Мірошниченків та киянку Олену Снігур.

Очолює заклад Євген Мірошниченко – президент Асоціації практичних психологів, експерт-практик в області альтернативної освіти, а ще автор методичних розробок, освітніх програм, книг, тренінгів, який має 25 років досвіду роботи з дітьми. Крім того, він є співвласником ТОВ “Мірошкола Теам”, основною діяльністю якого є денний догляд за дітьми. А ще – харківського рекламного агентства ТОВ “РА “Фініст”.

На сайті ж закладу зауважено, що “Мірошкола” позиціонує себе авторською​ інноваційною школою, яка робить акцент на розкриття потенціалу і талантів дитини, використовуючи сучасні методики та практики. 

“Це початкова школа для 1-4 класів. Плюс є ще підготовча група. У перспективі, через два роки, ми збираємося відкривати середню школу, а потім і старшу, коли дітки підростуть”, – йдеться у відеосюжеті про заклад.

Дошкільною освітою планують охопити дітей Оболонського массиву дитсадок “Смартіс”**********, що розташований по вулиці Героїв Дніпра, 14-Г. Цей заклад надає свої послуги вже упродовж двох років. Статутний капітал закладу сягає понад 246 тис. гривень і належить бельгійцю Бутрі Мішель Крістіан та киянці Катерині Пархоменко. 

Це – приватний дитсадок,  унікальною авторською програмою, що спрямована на різносторонній розвиток дітей від 1,5 до 6 років. Тут використовують методики М. Зайцева, Г. Домана, М. Монтессори, ментальної арифметики та Вальфдорської системи. Загалом на освітніх форумах позитивно відгукуються про роботу цього  закладу. 

Ще дві ліцензії за дошкільним рівнем та профільною (обсяг 120 осіб) освітою для свого структурного підрозділу – ясла-садок“Євроленд”*********** – здобув приватний вищий навчальний заклад “Європейський університет”. Заклад працює в Святошинському районі за адресою: бульвар академіка Вернадського, 16-В.

На освітянській ниві “Європейський університет” існує вже понад 21 рік. Заснували його родина вчених Зоя та Іван Тимошенки разом зі своєю донькою Оленою. А в самому закладі працює понад 1,6 тис. науково-педагогічних фахівців. Окрім низки профільних факультетів та інститутів, при закладі діє бізнес-коледж, ліцей та ясла-садок. А філії закладу представлені в 14 областях України. Наразі в дитсадку навчається 100 дітей і залишилось ще 10 вільних місць. Приймають сюди, починаючи з 1,5-річного віку. Тут також діє державна програма “Гроші ходять за дитиною”, тож держава сплачує 3050 гривень від місячної оплати за дитину. Також наразі триває набір учнів до ліцею у 5-11 класи. 

Нагадаємо, у Києві триває процес видачі дозволів на навчання комунальним садочкам і школам за спрощеною процедурою у зв’язку з реформуванням закладів освіти. Раніше школи проходили атестацію й у вигляді ліцензії на здійснення освітньої діяльності установам видавалися Свідоцтва про атестацію й ліцензування навчальних закладів. Однак, після набрання сили нового Закону про освіту, виникла потреба в проведенні процедури ліцензування. 

Так, від КМДА ліцензії на здійснення освітньої діяльності нещодавно одержали 12 навчально-виховних комплексів Деснянського, Солом’янського та Дніпровського районів.

Читайте: Столична влада роздала ліцензії 12 початковим школам у трьох районах Києва

Право навчати дітей Солом’янського, Деснянського та Дніпровського району одержали й комунальні установи, спеціалізовані на поглибленому вивченню англійської мови.

Читайте: КГГА согласовала лицензии начальным школам трех районов столицы

Також КМДА оновила ліцензії на освітню діяльність ще трьом НВК, розташованим у Голосіївському районі. Зокрема, вони одержали право виховувати й навчати дітей віком від 2 до 10 років.

Читайте: Столичная власть выдала еще три лицензии коммунальным школам Голосеевского района

Крім того, здобувають освітні ліцензії не лише комунальні заклади, а й приватні. Деякі з них мають розгалужену мережу як у столиці, так і за її межами, й готові навчати більше тисячі дітей.

Читайте: КМДА роздала освітні ліцензії початковим та приватним закладам у п’ятьох районах столиці

У липні ж КМДА погодила ще 16 школам та садочкам 22 освітні ліцензії. Перевага у ліцензуванні цього разу дісталася приватним закладам. Більшість з них – новачки. Та є й заклади, що можуть похизуватися мільйонними статками та іменами відомих власників-бізнесменів. 

Читайте: КМДА видала 16 школам і дитсадкам освітні ліцензії в шести районах столиці

* Спеціалізована школа № 14 імені українського професора Грушевського Сергія Федоровича Оболонського району м. Києва (код ЄДРПОУ: 22877790).

** Спеціалізована школа № 16 Оболонського району м. Києва (код ЄДРПОУ: 22877809).

*** Спеціалізована школа  І-ІІІ Ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 15 міста Києва (код ЄДРПОУ: 22877005).

**** Медична гімназія № 33 міста Києва (код ЄДРПОУ: 22881455).

***** Ліцей податкової та рекламної справи № 21 міста Києва (код ЄДРПОУ: 22881449).

****** Школа І-ІІІ ступенів № 8 Оболонського району м. Києва (код ЄДРПОУ: 22877778).

******* Школа І-ІІІ ступенів № 9 Оболонського району м. Києва (код ЄДРПОУ: 22877784).

******** Приватна організація (установа, заклад) “Приватний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів “Модерн Скул” (ідентифікаційний код (код ЄДРПОУ: 43739490).

********* ТОВ “Приватний заклад загальної середньої освіти “Мірошкола” (код ЄДРПОУ: 43706396).

********** ТОВ “Заклад дошкільної освіти “Смартіс” (код ЄДРПОУ: 42297076).

**********  Приватний вищий навчальний заклад “Європейський університет” (код ЄДРПОУ: 24366800).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4