Київська ОДА видала 83 ліцензії комунальним школам та дитсадкам трьох громад на Київщині. Серед ліцензіатів – чотири приватні дитсадки, які обслуговуватимуть громади в Фастівському, Бучанському та Броварському районах. Не оминуло ліцензування і позашкільний розвиток дітей Фастівської тергромади.
Як стало відомо KV, у січні-лютому, ще займаючи посаду голови Київської ОДА, Василь Володін підписав низку розпоряджень щодо впровадження загальної середньої освіти на Київщині комунальним та приватним навчальним закладам, у тому числі і без проходження процедури ліцензування.
Комунальні
У Білоцерківському районі 28 ліцензій одержали сім навчальних та чотири дошкільних заклади Маловільшанської громади без проходження процедури ліцензування.
Опорний навчальний заклад “Озернянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” одержав чотири ліцензії. А саме – за рівнем дошкільної освіти для 40 осіб, а виховуватимуть дітей у дитсадках трьох сіл – Тадіївка (вул. Шевченка, 66), Фастівка, (вул. Центральна, 1) та Бикова Гребля (вул. Т. Шевченка, 5). За цими ж адресами, та ще в селі Озерна по вулиці Шкільна, 17, школа надаватиме і початкову освіту для 180 осіб. Крім того, по вул. Шкільна діти зможуть продовжити навчання і згодом ще одержати базову (150 осіб) і профільну (40 осіб) освіти.
Три базові ліцензії має Маловільшанська школа І-ІІІ ступенів № 2 для 300 учнів загалом. Вона одержала ліцензію на початкову освіту обсягом 100 осіб, базову – 150 осіб та профільну – 50 осіб. Заклад базується в селі Мала Вільшанка (відділок “Селекційний”, вулиця Молодіжна, 16-А).
Ще три ліцензії, але вже на дошкільну, початкову та базову освіту одержали ще три школи громади. Це – Чупирянське НВО “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок” загальним обсягом на 160 учнів, що розташоване у селі Чупира по вулиці Шевченка, 22, та Маловільшанська гімназія І-ІІ ступенів, що діє в селі Мала Вільшанка по вулиця Шкільна, 1, – на 20 дошкільнят та 150 учнів. І остання – Сорокотязьке НВО “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок” для 20 дошкільнят та 140 учнів. Школу можна знайти в селі Сорокотяги за адресою: вулиця Центральна, 1-А.
Чотири ліцензії, які включають три базові та одну на дошкілля, видано двом закладам – Поправському НВО “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок” – на 220 місць (село Поправка, вулиця Прозорівська, 4), Потіївському НВО “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок” – на 245 місць (село Потіївка, вулиця Центральна, 8).
У чотирьох дитсадках громади зможуть виховуватися із загальним ліцензованим обсягом 170 дітей. До мережі увійшли дитсадки “Барвінок” (обсяг 15 осіб) у селі Коженики (вул. Новосельська, 49-А) і “Ясочка” (70 осіб) у селі Мала Вільшанка ( “Селекційний” відділок, вулиця Молодіжна, 15-А). Та ще два в селі Озерна – “Малятко” на 35 осіб (вул. Хмельницького Богдана, 35) і “Ромашка” на 50 осіб (вул. Перковського, 9-А).
Крім того, у Білоцерківському районі одержали ліцензії ще вісім комунальних шкіл та чотири дитсадки Білоцерківської громади. Загалом це сільські території, які були приєднані до громади.
Так, серед ліцензіатів опинилася Глушківська гімназія-початкова школа. Вона має три базові ліцензії на надання освіти загальним обсягом для 210 осіб. Заклад планує охопити початковою освітою 80 дітей, базовою – 100 та дошкільною – 30 учнів. Розташований він по вулиці Центральна 42.
Скребішівська гімназія-початкова школа (вул. Шкільна, 1) також одержала три ліцензії, але тут навчатиметься всього 140 дітей. З них 40 учням надаватимуть початкову освіту, 80 – базову і ще 20 – дошкільну. Ще одна Дроздівська гімназія-початкова школа, що базується у Дроздах по вулиці Шкільна, 1-А, надаватиме 240 дітям базову середню освіту і 120 – початкову освіту.
Ще три ліцензії відійшло до Піщанської гімназії-початкової школи, в якій охоплять навчанням загалом 340 осіб, 120 з яких зможуть навчатися у початковій школі, а решта 220 – одержувати базові знання. Розташований заклад по вулиці Замковій, 74. У селі Пилипче гімназія-початкова школа також здобула три ліцензії на надання освіти 270 особам. Ліцензії було надано на початкову освіту з обсягом в 80 осіб, базову – 160 та дошкільну – 30 осіб. Адреса гімназії: вул. Соборна, 1. Аналогічні ліцензії і в Томилівської гімназії-початкової школи. Так, 150 осіб одружуватимуть базову освіту, ще 100 початкову і 30 – дошкільну. Заклад працює по вулиці Центральна, 95.
Терезинська гімназія-початкова школа по вулиці Шкільній 20 загалом вивчить 325 юних жителів громади. Ліцензіями передбачено надання базової (200 учням), початкової (100) та дошкільної (25) освіти. Опорний ліцей-гімназія у Шкарівці також у переліку ліцензованих. Тут загалом зможуть одержати освіту 720 осіб: 240 – початкову, 300 – базову і 180 – профільну.
Сільські дитсадки громади загалом можуть виховувати 170 дітей. Ліцензії надано дитсадку “Пролісок” на 20 осіб (с. Вільна Тарасівка, вул. Перемоги, 2), “Веселка” – на 85 дошкільнят (с. Шкарівка, вул. Весняна, 5-А), “Буратіно” – на 20 дітей (с. Сидори, вул.Шкільна,1) та “Калинка” – на 45 осіб (с. Дрозди, вул. Молодіжна, 4).
Ще 28 ліцензій відійшло до закладів Фастівського району, а саме десятьом школам Боярської громади (без проходження процедури ліцензування). Вони зможуть загалом охопити навчанням понад 9 тис. учнів.
По три базові ліцензії було видано восьми навчальним закладам. Серед них є три академліцеї, що розташовані у Боярці. Це – “Престиж”, що розташований по вулиці Б. Хмельницького, 57-А. Тут охоплять початковою освітою 520 учнів, базовою – 590 та профільною – 110 осіб. “Лідер” надаватиме початкову 470 діятм, базову – 570 та профільну – 140 учням. Ліцей діє по вулиці П. Сагайдачного, 62. І найбільша кількість дітей зможе навчатися в “Гармонії” по вулиці Сєдова, 7. Тут обсяг початкової освіти сягає 1100 осіб, базової – 1200 та профільної – 550 осіб.
Аналогічні ліцензії мають ще п’ять шкіл. Це три школи у Боярці – школа № 4, яка зможе прийняти загалом 745 учнів, школа № 1 – 800 учнів, школа № 2 – 520 учнів. Та ще дві у Тарасівці та Забір’ї: Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів загальним обсягом на 900 учнів та Забірський опорний заклад – на 505 учнів.
Ще дві ліцензії у Малютянської школи І-ІІ ступенів на початкову (110 осіб) та базову (150 осіб) освіти. Школа знаходиться у селі Малютянка по вулиці Перемоги, 34. Та
Боярське НВО “Загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок” одержали ліцензії на початкову та дошкільну освіти.
Приватні заклади
У селі Гатне Фастівського району (нині територія Гатнеської громади) одержав ліцензію приватний заклад дошкільної освіти з обсягом на 55 вихованців “Вальдорфський садок “Сонях”.
Садочок існує вже 10 років по вулиці Абрикосовій, 12, але, згідно із даними на YouControl, зареєстрований лише п’ять місяців тому із статутним капіталом у розмірі 1 тис. гривень. Належить дитсадок Андрію Горському, який за сумісництвом є керівником ще двох благодійних організацій. У закладі практикують музичну і арт-терапію. Актуальна вартість перебування дитини складає 12,5 тис. гривень на місяць.
У Бучанському районі на території Борщагівської громади за виховання 40 осіб візьметься ще один приватний дитсадочок “Бейбі Хаус”, що розташований у селі Чайка по вулиці Печерська, 2.
За даними YouControl, керівником закладу є Ольга Сенченко й обімає вона свою посаду лише 28 днів. Сам садочок також зареєстрований нещодавно – 2 місяці тому. Розмір його капіталу трохи вище за попередніх колег – 10 тис. гривень, а власником закладу є Павло Ареф’єв. Заклад приймає дітей віком від 1,8 до 6 років, пропонуючи власну програму розвитку для дошкільнят, підготовку з англійської мови і різні активності для дітей. Вартість перебування дитини у садочку упродовж дня складає 12 тис. гривень на місяць.
Ліцензію, і також на дошкілля з обсягом на 100 осіб, КОДА надала ТОВ “Талантіка”. Цей заклад розташований в селі Софіївська Борщагівка по вулиці Райдужна, 53/1 (Борщагівська громада, територія ЖК “Уютний”).
Про це ТОВ відомо, що він існує вже 4,5 років. А заснувала його киянка Віра Суська із статутним капіталом у розмірі 500 гривень у вересні 2017 року. Позиціонував від початку заклад себе як дитячий центр, де забезпечували ранній розвиток, надвали майстер-класи, діяв ляльковий театр для малят та надавалися послуги няні на годину. Вартість перебування дитини тут коштує майже 4 тис. гривень. Та на його офіційній сторінці Facebook зауважено, що дитсадок тимчасово зачинено.
Ще один новачок у наданні дошкільної освіти ТОВ “Початкова школа “Ля Малюк Бровари”. Заклад одержав ліцензію від КОДА за рівнем дошкільної та початкової освіти без зазначення ліцензійних обсягів. Заклад має намір працювати у Броварському районі, а точніше у Броварах по вулиці Київська, 177. Це – нині територія Броварської міської громади.
Хоча відомо, що фактично заклад зареєстрований у Києві на проспекті Героїв Сталінграда, 10-Б. А реєстрація відбулася нещодавно – у січні цього року. Тут аналогічний статутний внесок – 10 тис. гривень. Серед бенефіціарів вказано киян – подружжя Олександру Романик-Одєгову і Кирила Одєгова, та заклад загальної середньої освіти І ступеня – заклад дошкільної освіти “Ля Малюк”. Останній також належить їм, як і ТОВ із 2,6 млн капіталом “ОК Гастро”, що спеціалізується у сфері ресторанної діяльності та наданні послуг з доставки продуктів харчування.
На сайті ж закладу зауважують, що офіційно вони планують відкритися вже у березні. Створення закладу має і свою історії. Засновники закладу розпочинали свою діяльність ще см років із заснування мережі дитячих центрів під брендом “Башмачки”. У 2019-му, після ребрендингу, було створено перший заклад “Ля Малюк”. Напевно мова йде про столичний дитсадок та школу, що розташований на Оболоні по вулиці Героїв Сталінграда, 10-Б.
Про засновницю Олександру Одєгову відомо, що за першою освітою вона є журналістом і 10 років пропрацювала на телебаченні та радіо. Також вона – психолог, психотерапевт і коуч. І саме вона бере безпосередню участь в управлінні закладу.
“Сьогодні Ля Малюк – сучасний дитячий садочок з початковою школою Ля School, що розраховані на 200 дітей”, – зауважують на сайті.
Тут батькам обіцяють авторську програму виховання та навчання. І такий дитсадок неповного дня обійдеться їм у 8 тис. гривень. Та, щоб залишити дитину на цілий день варто необхідно буду вже сплатити 11,5 тис. гривень. І це не враховуючи 6 тис. гривень щорічного внеску. Початкова школа із п’ятьма уроками коштуватиме також 11,5 тис. гривень.
Позашкілля
А ось Фастівській громаді надали низку ліцензій для її позашкільних закладів. Так, ліцензію одержав Фастівський НВК “Загальноосвітня школа I-III ступенів №7 – центр військово-патріотичного виховання “Гарт”. Школа була заснована у 1957 році. Крім класичної освіти, школа надає допризовну підготовку юнаків. Також заклад пропонує широкий перелік гуртків: від стрільби з лука до хору. Нині директором є Майя Науменко, а сам заклад базується по вулиці Гетьманська, 79-А.
Серед ліцензіатів Фастівська школа народної майстерності. Заснована вона у 1993 році і є осередком зосередження народного мистецтва. Школа має ять дев’ять майстерень, в який навчать від гончарства до петриківського розпису. Для найстарших вихованців передбачені заняття з комп’ютерної графіки. Директором школи є Анатолій Деревицький. Заклад розташований за адресою вулиця Соборна, 19.
Фастівський центр позашкільної роботи також одержав ліцензію і є багатопрофільним закладом. Вихованці можуть вступити у гуртки за гуманітарним соціально-реабілітаційним, науково-технічним та художньо-естетичним, туристсько-краєзнавчим напрямами. У центра є власне учнівське самоврядування та проводиться низка заходів з патріотичного виховання. Ще однією ланкою діяльності закладу є надання дошкільної освіти для дітей віком від 4 до 6 років. Заклад є результатом злиття станції юних техніків і будинку творчості дітей та юнацтва у Фастові. Директором центру нині є Галина Майданюк, а сама будівля розташована на вулиці Миру, 10.
Нагадаємо, що з початку року Київська ОДА продовжила надавати навчальним закладам Київщини освітні ліцензії.
Так, наприкінці 2021 та на початку 2022 року Київська ОДА видала ліцензії восьми комунальним та двом приватним закладам у сфері освіти у Бориспільському, Фастівському, Броварському й Обухівському районах. Ліцензували діяльність не лише загальноосвітнім школам за трирівневою системою освіти, а й закладам позашкільної освіти та спортивного виховання.
Читайте: КОДА надала освітні ліцензії комунальним та приватним закладам Київщини
*ФНВК “ЗОШ І-ІІІ СТ. №7-ЦВПВ “ГАРТ” (код ЄДРПОУ: 25299299).
** Фастівська школа народної майстерності ФМР Київської області (код ЄДРПОУ: 22200703).
*** КЗ ФМР “ФЦПР” (код ЄДРПОУ: 38797366).
**** ЗДО “Вальдорфський садок “Сонях” (код ЄДРПОУ: 44623850).
***** ПЗДО “Бебі Хауз Чайка” села Чайка Киїської області (код ЄДРПОУ: 44531147).
****** ТОВ “Початкова школа “Ля Малюк Бровари” (код ЄДРПОУ: 44457121).
******* ТОВ “Талантіка” (код ЄДРПОУ: 41581698).
Фото: колаж KV