КОДА візьме під особливий контроль навчальні заклади Київщини

КОДА візьме під особливий контроль навчальні заклади Київщини

Київська ОДА планує встановити держконтроль над ліцензіатами у сфері освіти. Починаючи з лютого 10 приватних шкіл та садочків Київщини перевірять на дотримання ліцензійних вимог щодо надання дошкільної та загальної середньої освіти. Контрольні перевірки пройдуть у Бучанському, Білоцерківському, Фастівському та Обухівському районах. 

Як стало відомо KV, наприкінці 2021 року голова Київської ОДА Василь Володін затвердив річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням ліцензійних вимог щодо провадження освітньої діяльності навчальними закладами у 2022 році.

Згідно з річним планом, КОДА має намір з лютого по грудень 2022 року здійснювати контроль за діяльністю десяти приватних установ, що працюють у сфері дошкільної освіти, а також надають початкову, базову та профільну середню освіту. Усі заклади мають незначний ступінь ризику. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Школа у Білогородській громаді

До цього списку потрапила приватна загальноосвітня школа І ступеня –гімназія – дитячий садок “Умка Гранд”, яка працює в селі Святопетрівське по бул. Тараса Шевченка, 12. Нині це територія Білогородської громади (Бучанський район). Заклад надає дошкільну та трирівневу середню освіту. За цими освітніми напрямами і буде здійснюватися контроль, починаючи вже з 8 лютого. 

Гімназія зареєстрована у 2016 році на ім’я Валентини Курінної зі статутним капіталом у розмірі 2 тис. гривень. Під її керівництвом працює ще два освітні заклади. Це ТОВ “Гімназія “Умка Смарт”, що розташоване в селі Софіївська Борщагівка по вулиці Щаслива, 7. Заклад працює з такими обсягами: початкова, базова та профільна освіти – по 80 осіб. Гімназія зареєстрована у липні 2020 року зі статутним капіталом у розмірі 2 тис. гривень. У Софіївській Борщагівці з 2012 року також працює дитсадок  “Умка”, ще два працюють у Києві. 

На сайті установи повідомляється, що мережа закладів “Умка” базується на території житлових комплексів. “Умка Гранд” – дитячий садок для дітей віком від 2 до 6 років, яких навчають за 12 предметами з вивченням англійської та французької мов та гутками, а також школа-гімназія (1-11 класи) з держпрограмою, з поглибленим вивченням іноземних мов та різноманітні позакласні заняття. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Християнські школи

З 15 березня Київська ОДА візьме під свій контроль діяльність Християнського  приватного закладу освіти “Алетея” у сфері надання початкової освіти. Заклад функціонує у місті Біла Церква за адресою: вул. Таращанська, 152. Ниці – це територія Білоцерківської громади

Так, у травні 2019 року КОДА надала цьому закладу ліцензію у сфері повної загальної середньої освіти початкового рівня на 65 школярів. За даними YouControl, “Алетея” з нульовим статутним капіталом зареєстрована 26 липня 2017 року. Серед уповноважених осіб вказані Оксана та Сергій Марчуки. Засновником же юрособи є Релігійне товариство євангельських християн-баптистів “Благодать”.

Згідно із інформацією на сайті закладу, в школі для учнів 1-4 класів викладають загальнодержавну програму на основі християнського світогляду. Вартість на навчання, запевняють, у межах доступних – 3 тис. гривень на місяць. Такий же розмір і одноразового вступного внеску.

Під прицілом опинився ще один приватний заклад освіти  – “Ірпінська християнська гімназія”, що функціонує в місті Ірпінь по вулиці Сім’ї Шкарівських, 11 (Ірпінська громада Бучанського району). Крім початкової освіти, тут встановлять держнагляд за наданням ще дошкільної та базової середньої освіти, але починаючи з 15 листопада. 

Право надавати освітні послуги гімназія здобула ще восени у 2020 році, коли КОДА надала закладу три ліцензії. А саме у сфері дошкільної освіти з розрахунком на 45 осіб, а також повної загальної середньої освіти: за рівнем початкової (120 учнів) та базової (140 учнів). 

За даними Youcontrol, Ірпінська християнська гімназія існує з 2016 року. Зі статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень, вона була зареєстрована на ірпенську релігійну громаду Євангельських християн-баптистів “Біблійна церква”. Очолює установу – Інна Зінченко.

На сайті ж гімназії зауважено, що заклад має дошкільне відділення та початкову школу повного дня. Своєю місією гімназія бачить створення необхідних умов та атмосфери для духовного, інтелектуального, емоційного, соціального та фізичного розвитку дитини у контексті біблійного світогляду.

Ліцей та дитсадок в Борщагівській громаді

У сфері початкової, базової та профільної освіти перевірки зачеплять з 19 квітня і ТОВ “Софіївсько-Борщагівський ліцей “Софія” та ТОВ “Софіївсько-Борщагівський заклад дошкільної освіти “Софія”. І Ліцей, і дитсадок розташовані в селі Софіївська Борщагівка по вулиці Сонячна, 10, територія – Борщагівської громади (Бучанський район).

КОДА візьме під особливий контроль навчальні заклади Київщини

На сайті школи повідомляється, що у 2016 році для комфорту мешканців ЖК “Софія” от Мартинова за кошти забудовника було збудовано школу та садок – навчально-виховний комплекс “Софія”, ниці – ліцей. Установа побудована за європейськими стандартами та поєднує у собі дошкільні (на 150 місць) та шкільні (на 660 учнів) корпуси. Вартість освітніх послуг тут коливається від 9,5 до 11 тис. гривень – для школярів на місяць без урахування щорічного разового платежу (8-9 тис. гривень). Вартість перебування у дитсадку обійдеться батькам в 8,5 тис. гривень щомісяця, плюс щорічний вступний внесок від 8,5 до 10 тис. гривень. 

Керує ліцеєм зі статутним капіталом у розмірі 700 тис. гривень Алла Кухарчук, дисадком із капіталом у розмірі 10 тис. гривень – Таїсія Хитрич. Належать же заклади двом власникам у рівних частинах – Олені Мартиновій та забудовнику компанії “Martynov Real Estate” Андрію Мартинову. Останньому належить ще декілька будівельних компаній (ТОВ “Інвікта Фасад Буд”, ТОВ “Будівельно-комерційна фірма “Інвікта”, девелоперська компанія “Софіябуд” тощо) закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Мейстер” та ТОВ “Софіївсько-Борщагівська початкова школа Софія“. Загалом в сфері будівництва Мартинов працює з 2008 року. 

Раніше KV повідомляла, що девелопер у жовтні 2020 року підтримав кандидатуру, нині депутата Борщагівської громади, Романа Гаха, якого партія “Слуга народу” висунула кандидатом на посаду голови цієї території. Обидва є парафіянами церкви Благодать, що входить до Братства громад християн віри євангельської – п’ятидесятників. Крім того, Мартинов є бізнес-партнером Віктора Вереса, якого вважають фактичним “хазяїном” фракції “Слуг Народу” у Борщагівській громаді. 

Читайте: Тишком-нишком: жителі Борщагівської громади обурені скандальними змінами до місцевих ДПТ


Дошкільні заклади

Також КОДА перевірить дотримання ліцензійних умов ще п’яти закладів, що надають дошкільні послуги. 

У Фастівському районі – це заклад дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) “Смайл Ап”. Дитсадок розташований у Бишівській громаді на території садового товариства “Діо Груп” (вул. Наливайка Северина, 2). Тут первірку пройдуть на початку травня. 

Сам дитсадок зі статутним капіталом зареєстрований у розмірі 10 тис. гривень понад три роки тому – у 2018-му. Головним уповноваженим є Андрій Підтопта, а власником – громадянка Росії та приватний підприємець Олена Підтопта. 

За даними ЄДР юридичних осіб, як ФОП Підтопта зареєстрована у червні 2014 року у селі Софіївська Борщагівка. Крім надання освітніх послуг, вона займається оптовою та роздрібною торгівлею годинниками та ювелірними виробами (ТОВ “Євроджувелері”).

На сайті закладу повідомляється, що заклад площею 1200 кв. м розташований на території закритого котеджного містечка. Працює тут не лише дитсадок для дітей віком від 1,2 до 6 років, а й початкова монтесорі-школа для дітей від 6 до 12 років.  Дітей же навчають за комплексною білінгвальною програмою, НУШ та програмою  повного циклу міжнародної бізнес-школи MiniBoss, діють гуртки та студії (LEGO– 500 гривень на місяць, танці – 1200 гривень, бассейн – 1500 гривень).

Загалом, аби дитина мала змогу виховуватися у такому закладі, батькам доведеться викладати орієнтовно від 11,5 до 14,5 тис. гривень щомісяця. Не враховуючи ще вступний одноразовий внесок у розмірі 10 тис. гривень. Вартість навчання в школі коштує 13-14 тис. гривень на місяць. 

КОДА встановить держнагляд з 16 серпня і за ліцензіатом ТОВ “Дошкільний навчальний заклад “Меланчин садочок”. Дитсадок розташований в Обухівському районі на території Козинської громади, а саме – в селі Підгірці по вулиці Лугова, 3-А. 

Упродвож п’яти років, від початку заснування закладу, тут пропонують послуги для дітей від 1,5 до 6 років. Обіцяють цікаву навчальну програму, чотириразове харчування, ігрове середовище, навчати англійській та читанню за методикою Л. Шелестової, надати супровід логопеда та психолога. Заклад працює під керівництвом директорки та жительки Київщини Оксани Власенко, якій він і належить із статутним фондом у розмірі всього 1 тис. гривень. За даними Youcontrol, у 2019 році заклад одержав виручку у розмірі понад 750 тис. гривень, але і мав зобов‘язання на суму понад 200 тис. гривень. 

З 20 вересня стартує контроль за діяльністю ТОВ “Дитячий центр “Моя Капітошка”, що розташований в селі Софіївська Борщагівка (вул. Боголюбова, 6, Борщагівська громада Бучанського району). Цей заклад належить Юлії Предоляк родом із Рівненської області, яка зареєструвала його ще у жовтні 2012 року зі статутним капіталом у розмірі 12 тис. гривень. 

“Центр розвитку дитини “Мері Поппінс”, що діє в місті Боярка по вулиці Богданівська, 14-А (Фастівський район) ліцензію з обсягом на 30 осіб від КОДА одержав ще в серпні 2018 року. І цей заклад також потрапив до річного плану перевірок. Тут ці процеси стартують з 11 жовтня. 

Належить дитсадок киянці Тетяні Коваленко та жителі Боярки Ганні Баластрік. Заклад вони заснували у травні 2018 році зі статутним капіталом у розмірі 2 тис. гривень. Баластрік з 2007 по 2018 роки займалася підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі на ринках. Нині вона ще й директорка цього дитсадка – вихователь вищої категорії, має педагогічні звання “вихователь методист” і “старший вихователь” У 2016 році одержала звання Людина року міста Боярки в номінації “Освіта”.

На сайті “Мері Поппінс” вказано, що тут набирають у три групи дітей віком від 1,5 до 6 років, яких навчають англійській, основам фінансової грамотності, хореографії та готують до школи.

І останній дитсадок також діє на території Бучанського району – ТОВ “Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) “Ігринка”. Він функціонує у місті Вишневе за адресою: вул. Івана Франка, 23 (Вишнева громада). Перевірятимуть цей заклад вже наприкінці року у грудні. Власниками дитсадка є родина Ірини та Ігоря Москаленків. Вони його зареєстрували у травні 2018 року. Статутний фонд – чотири тисячі гривень. 

Також Ігор Москаленко є засновником громадської організації “Громадський актив села “Іванковичі” з 2014 року. У 2018 році висував свою кандидатуру на посаду детектива відділу детективів підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України. А в 2020 році був обраний депутатом Феодосіївської громади від партії “Правий сектор”. 

У своїй щорічній декларації про майно та доходи за 2020 рік він задекларував земельну ділянку в Іванковичах на 2060 кв.м та будинок на 171,5 кв,м. Їздить депутат на Chevrolet captiva 2012 року випуску, дружина – на PEUGEOT 5008 2014  року випуску. Обидва автомобілі придбані у 2019 році. На посаді юрисконсульта дитсадка “Ігринка” за рік він заробив 48,9 тис. гривень. А його дружина, крім зарплати розміром в 53,5 тис. гривень, одержала ще й грошовий подарунок на суму 140 тис. гривень. Готівкою він зберігає 71 тис. гривень, 34 тис. доларів. У розпорядженні дружини також є готівка: 54,5 тис. гривень, 12 тис. доларів та 10 тис. доларів. 

Нагадаємо, Київоблдержадміністрація погодила дві ліцензії щодо постачання та виробництва теплової енергії приватним підприємствам, що нещодавно з’явилися на ринку теплових послуг. Це – ТОВ “Інвест Макс-Буд ЛТД” та ТОВ “Генеруюча компанія Теплоінвест-Ч”.

Читайте: Теплое место: Киевская ОГА раздала лицензии детсадам пяти районов Киевщины

*ТОВ “Навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І ступеня –

гімназія – дитячий садок “Умка Гранд” (код ЄДРПОУ: 40671544).

** Християнська приватна установа освіти “Алетея” (код ЄДРПОУ: 41479962)

*** Релігійна організація “Релігійна громада євангельських християн-баптистів “Благодать” м. Біла Церква Київської області” (ЄДРПОУ: 23567063).

*** ТОВ “Софіївсько-Борщагівський ліцей “Софія” (код ЄДРПОУ: 40415910).

**** ТОВ “Софіївсько-Борщагівський заклад дошкільної освіти “Софія” (код ЄДРПОУ: 43694758)

***** ПЗ “Заклад  дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) “Смайл Ап” (код ЄДРПОУ: 42373030).

****** ТОВ “Дошкільний навчальний заклад “Меланчин садок” (код ЄДРПОУ: 41027935). ******* ТОВ “Дитячий центр “Моя Капітошка” (код ЄДРПОУ: 38443729).

******* ТОВ “Центр розвитку дитини “Мері Поппінс” (код ЄДРПОУ: 42159488).

******* Приватний навчальний заклад “Ірпінська християнська гімназія” (код ЄДРПОУ: 40832509).

******** ТОВ “Установа дошкільної освіти (ясла-садок) “Ігринка” (код ЄДРПОУ: 42146458).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4