У Бородянці на Київщині розпочинається відродження місцевої дитячої школи мистецтв, яку окупанти спалили під час окупації селища. Будівлю навчального закладу будуватимуть “з нуля”, її запроєктували триповерховою з великою концертною залою, студією звукозапису та численними класами. Зведення школи, яка повинна бути готова за рік, без конкурсу довірили броварському ТОВ “Інвестиційно-будівельна компанія “Білд Лайф”. Власники ТОВки мають історичний зв’язок з партією “Нові обличчя”, а сама партія має фракцію в Бородянській раді громади. До речі, фірма існує майже сім років, але всі свої бюджетні замовлення (на понад півмільярда гривень) вона отримала з початку “повномасштабки”. Область та громади активно залучають її до відбудови, зокрема у Бучі, ретельно приховуючи частину адрес виконання робіт.
Як стало відомо КВ з оголошення системи ProZorro, 26 грудня 2024 року Департамент регіонального розвитку Київщини уклав з ТОВ “ІБК “Білд Лайф” (*) договір на будівництво Бородянської дитячої школи мистецтв імені Макса Левіна на вул. Центральна, 230 в селищі Бородянка Бучанського району. Ціна договору склала 184,48 млн гривень.
Згідно з договором, підрядник повинен буде збудувати школу до кінця 2025 року. До переліку його робіт входять підготовчі, загальнобудівельні і внутрішні оздоблювальні роботи, влаштування комунікацій, а також постачання меблів.
Вказане замовлення дісталося ТОВ “ІБК “Білд Лайф” без конкуренції, оскільки в тендері більше ніхто участі не взяв.
Школа з півстолітньою історією
Бородянська дитяча школа мистецтв була заснована понад 50 років тому та знаходилася по вул. Центральна, 226. Під час бойових дій у селищі 27 лютого 2022 року приміщення школи з усією матеріальною базою було повністю знищене. Завдані пошкодження не дозволили відновити її будівлю, тому було вирішено побудувати нову. Місцем обрали ділянку, де до війни розташовувалася адмінбудівля Бородянської селищної ради, яка також була зруйнована внаслідок воєнних дій.
Після знищення будівлі школа відновила свою роботу в орендованому приміщенні. За даними Dream, в ній функціонують фортепіанний, струнно-смичковий, струнно-щипковий, теоретичний, хоровий відділи, а також класи бандури та ударних інструментів. В цьому закладі здобувають початкову мистецьку освіту діти Бородянської громади, а також проводиться психологічна реабілітація за допомогою мистецтва дітей з постраждалих від війни громад.
Проєкт нової будівлі школи розробило компанія UVT Group. Згідно з планами, вона буде триповерховою. На першому поверсі запроєктовано концертний зал з амфітеатром на 150 місць та студія звукозапису, а на другому та третьому – класи для групових та індивідуальних занять. У перспективі заявлено відкриття хореографічного, художнього, декоративно-прикладного та театрального відділень. Загалом школа повинна забезпечити навчання орієнтовно 400 учнів.
Макс Левін
У лютому 2024 року за рішенням Бородянської селищної ради місцевій дитячій школі мистецтв присвої назву імені українського документаліста та фотографа Макса Левіна, якого російські військові розстріляли під час окупації Київщини.
В.о. Бородянського селищного голови Ірина Захарченко пояснювала таке рішення зокрема тим, що завдяки відео та фотографіям Макса Левіна про звірства, які вчинили російські окупанти у Бородянці, дізнався весь світ. Тоді ж вона анонсувала відкриття у школі класу художньої фотографії.
Нагадаємо, що Макс Левін народився 7 липня 1981 року на Київщині. Після школи здобув освіту за фахом “інженер компʼютерних систем” у Київському політехнічному інституті. Працював фотокореспондентом, документальним фотографом та оператором у багатьох українських і міжнародних виданнях. Понад 10 років Максим працював у редакції LB.ua, співпрацював з агентствами Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, Hromadske.
Фото Макса Левіна публікували Wall Street Journal, TIME, Breaking news Poland, EU AGENDA, World news, The Moscow Time, Кореспондент.net, ELLE, TV-24, Radio Bulgaria, Ukraine Crisis Media center, Vatican news, Радіо Свобода (RFE/RL). Більшість його документальних проєктів пов’язані з війною в Україні.
Макс Левін посмертно нагороджений званням “Герой України”, а також орденом “За мужність”.
Досьє на підрядника
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “ІБК “Білд Лайф” зареєстровано в 2018 році в Броварах Київської області. Статутний капітал – 1 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновники та кінцеві бенефіціари – Роман Снігур та Володимир П’ятенко (директор).
Володимир П’ятенко в 2015 році очолював структурне утворення Миронівської міської філії партії “Нові обличчя”. Сама ж партія дуже широко представлена на Київщині. Вона має депутатів в Бородянській, Коцюбинській та Гостомельській селищних радах, Бучанській районній раді, а також Вишневій, Бучанській та Ірпінській міських радах столичного регіогу.
Роман Снігур і Володимир П’ятенко серед іншого є співзасновниками ТОВ “Білд Лайф Девелопмент”, 25% якого належить Максиму Плешку. Останній в 2015 та 2020 роках був обраний депутатом Ірпінської міськради від “нових облич”. Влітку минулого року Максим Плешко склав свої депутатські повноваження. Як відомо з публікацій медіа, він перебуває у лавах ЗСУ та серед іншого значится керівником Центру білоруських комунікацій.
Також Роман Снігур і Володимир П’ятенко в числі власників ТОВ “Білд Лайф”, якому за даними Clarity-project, також дістаються коштовні бюджетні підряди. Протягом 2024 року отримало три замовлення на будівництво укриттів шкіл Київщини загальною вартістю понад 123 млн гривень.
ТОВ “ІБК “Білд Лайф” у результаті участі в публічних закупівлях загалом отримало 17 замовлень на майже 586 млн гривень. Найбільший клієнт – ДРР Київщини, решта угод з Бучанською міськрадою. Також “на підході” договір з ДРР ціною 373,53 млн гривень на реконструкцію житлової багатоповерхівки в Бородянці.
Раніше КВ повідомляла, що всі бюджетні замовлення ТОВ “ІБК “Білд Лайф” взяло з початку “повномасштабки”, а свої перші договори через ProZorro воно підписало в листопаді листопада 2022 року. Це були угоди з Бучанською міськрадою на виконання поточних ремонтів фасадів пошкоджених війною будинків в Бучі на загальну суму майже 4 млн гривень. Специфіка цих замовлень була в тому, що адреси робіт в опублікованих документах не вказали. Більше того, їх не вдалося дізнатися через офіційний запит редакції до міськради Бучі: адреси відмовилися надати, посилаючись на особливості проведення закупівель в умовах воєнного стану.
Читайте: Витрати на таємничі ремонти пошкоджених війною будинків в Бучі сягли 50 млн гривень
ДРР Київщини замовляло у ТОВ “ІБК “Білд Лайф” будівництво багатоквартирного житлового будинку в селі Бузова, зведення укриттів в ліцеях “Успіх” та “Обдарованість” в місті Узин на Білоцерківщині, а також капремонт будівлі ліцею в селі Олізарівка Вишгородського району. Зазначений договір на виконання робіт в олізарівському ліцеї майже за 86 млн гривень викликав хвилю невдоволення – громадяни скаржилися на замовника в Держаудитслужбу з приводу нераціонального використання коштів під час війни. У скаргах йшла мова про те, що передбачені договором роботи є некритичною потребою, тим більше, що у вказаному навчальному закладі навчається максимум півсотні дітей.
Читайте: Відбудова житла в Бузовій під Києвом: Хто отримав багатомільйонний підряд
ДРР КОДА очолює Сергій Марищен.
Бородянською дитячою школою мистецтв імені Макса Левіна керує Осана Шевченко. Навчальний заклад підпорядкований Бородянській селищній раді на чолі з Олександром Сахарчуком.
* ТОВ “Інвестиційно-будівельна компанія “Білд Лайф” (код ЄДРПОУ: 41969018)
Фото: колаж КВ
Альона Момот
КиївВлада