Коронавірус на Київщині: агропромислові ринки відкрито, пересування на свята обмежать за часом

Коронавірус на Київщині: агропромислові ринки відкрито, пересування на свята обмежать за часом

На Київщині кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає: зафіксовано 664 випадки захворювання, із них тільки 21 випадок – за останню добу. Продовжують працювати санітарно-контрольні пункти та проходити обстеження у гуртожитках Вишневого, Петропавлівській-Борщагівці та пансіонаті “Зазим’я”. Також в області відновлено роботу агропродовольчих ринків. Щоправда, за умови жорсткого дотримання карантинних норм. У святкові дні місцевому самоврядуванню рекомендують обмежити у часі пересування та перебування жителів у громадських місцях.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Василя Володіна 30 квітня. 

Поточна епідеміологічна ситуація

Підводячи підсумки чергового передсвяткового тижня, т.в.о. губернатора зазначив, що в області тривають заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу. Сукупно в столичному регіоні лабораторно зафіксовано вже 664 випадки захворювання. За останню добу виявлено 21 новий випадок, в тому числі серед хворих – дитина. Госпіталізації потребував з них лише один хворий, решта перебувають на самоізоляції. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У числі інфікованих також опинилися 46 медпрацівників, з яких 25 працюють у столиці, решта  – у районних лікарнях. Всього ж по області на стаціонарному лікуванні 137 осіб, на амбулаторному – 527. Подолали хворобу 73 мешканця Київщини, у тому числі і чотири дитини. На жаль, за час пандемії на Київщині померло 15 жителів. Під медичним наглядом перебуває 4 188 контактних осіб. 

Читайте: На Киевщине больше всего случаев заражения коронавирусом зафиксировано в Киево-Святошинском районе


Ситуація в гуртожитках

Останнім часом ситуація у гуртожитку міста Вишневе стабільна. Проведені тут 241 ПЛР-тести допомогли виявити 80 позитивних результатів. Наразі кількість інфікованих не змінилася – 78 мешканців та два співробітники (з них 2 – померли, 5 – на стаціонарі). У восьми мешканців спостерігається легкий перебіг хвороби, у решти – несимптомний. 

В іншому гуртожитку, що розташований у Петропавлівській Борщагівці Києво-Святошинського району, наразі перебуває 152 особи. Так, вже вдалося отримати 70 результатів ПЛР-тестів, з них позитивні – 13, у лікарні перебуває один хворий, решта  – у задовільному стані на самоізоляції в окремих блоках.

Володін відмітив, що 26 квітня було госпіталізовано одного із підопічних пансіонату для осіб похилого віку “Любов”, що розміщений у селі Зазим’я Броварського району. Це – приватне домоволодіння, де проживає 23 підопічних та п’ять працівників. 

У хворого підтвердився діагноз, була проведена терапія, але врятувати інфікованого не вдалося. Експрес-тести попередньо підтвердили ще 13 позитивних результатів. Та ПЛР-тести керівництво закладу вирішило провести у приватній лабораторії. Наразі обстеження триває. 

Також голова КОДА додав, що захворіла медпрацівниця Обухівського райцентру ПМСД, де і була обстежена як контактна особа. Вона – мешканка гуртожитку Професійного ліцею в місті Українка Обухівського району, перебуває наразі на самоізоляції в окремій квартирі. Симптомів захворювання немає, як і клінічних проявів у контактних осіб. В приміщенні провели всі необхідні заходи дезінфекції. 

Закуплено два ПЛР-аналізатори

Коштом області за цей тиждень придбано два ПЛР-аналізатори високої точності (100%) з отримання результату лише за дві години та дві тисячі тестів виробництва Німеччини. Це дозволяє повноцінно запустити прилади одразу після встановлення без додаткових витрат часу та коштів та допоможе спростити виявлення нових випадків захворювання ще до клінічних ознак. Апарати можуть одночасно тестувати до чотирьох зразків або 48 зразків на добу кожний. Ці прилади повністю автономні, що також дозволяє захистити лікарів з потенційно інфікованими зразками. Крім того, аналізатори можуть робити ряд інших тестів: вірусів гепатиту В та С, туберкульоз тощо. 

Так, перший прилад вже отримав опорний медичний заклад – Білоцерківська міська лікарня №3, де вже було проведено навчання лікарів. Другий апарат буде розподілено вже наступного тижня. 

Відкриття ринків

Сьогодні на позачерговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято рішення відновити роботу агропродовольчих ринків Київщини за умови жорсткого дотримання норм, встановлених головним санітарним лікарем. 

Зокрема, аби працювати законно, ринок має бути зареєстрованим як оператор ринку харчових продуктів, має проводитись температурний скринінг усіх працівників ринку та відвідувачів. Перебувати на ринку можна лише у масках, а на кожному вході мають бути встановлені диспенсери з антисептиком. Кількість покупців – не більше одного на 10 кв.м торговельної площі ринку. Відстань між продавцями – не менше трьох метрів. Кожна торгова точка має бути відокремлена прозорими захисними екранами, всі контактні поверхні мають дезінфікувати кожні три години, а у кінці робочого дня має бути продезинфіковане усе торгівельне місце. Також ринки зобов’язані постійно інформувати відвідувачів про дотримання встановлених обмежень. 

Великі будівництва

Цього тижня спостерігається позитивна динаміка щодо будівництва закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спортивної інфраструктури та дорожнього господарства.

За даними КОДА, укладено 109 договорів із підрядникам, ще тендерні процедури стартували ще для 17 об’єктів будівництва. Наразі тривають роботи з будівництва, реконструкцій та капітального ремонту на об’єктах соціальної інфраструктури, це – 12 закладів освіти, один – охорони здоров’я, два – культури і спорту та 9 – житлово-комунального господарства та 39 – дорожнього господарства. Виготовлено дві проєктно-кошторисні документації. Проведено авансові платежі з обласного та місцевих бюджетів на загальну суму майже 30,5 млн гривень. 

Також за даними КОДА, на сьогодні завершено капітальний ремонт 23 вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Білоцерківського, Бориспільського, Васильківського, Згурівського, Кагарлицького, Києво-Святошинського, Миронівського, Рокитнянського, Сквирського, Таращанського та Яготинського районів. 

На тематичній нараді було визначено терміни встановлення 46 вуличних спортмайданчиків у опорних школах області. Крайній термін – 1 вересня. 

Підготовка до осінньо-зимового періоду

Згідно з планом заходів з підготовки господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Київської області до роботи в осінньо-зимовий період, підготовку буде розпочато 15 травня. 

Перше травня

Наостанок в.о. губернатора Київщини Василь Володін привітав жителів області зі святом миру та праці та побажав здоров’я і високооплачуваної роботи, а також зазначив, що органам місцевого самоврядування рекомендовано і на ці святкові дні ввести додаткові обмежувальні та протиепідеміологічні заходи.  Зокрема, щодо пересування та перебування у громадських місцях із 13 години п’ятниці, 1 травня, по 18 годину понеділка, 4 травня. А також з 13 години вівторка, 9 травня, до 18 години п’ятниці, 12 травня. 

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4