На Київщині продовжує збільшуватись кількість хворих на коронавірус – майже тисяча пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні. Через загострення ситуації, Кабмін вводить нові правила міжрегіональних перевезень: лише за наявності ковід-сертифікату, довідки про вакцинацію або ПЛР-тесту. У разі встановлення в області червоного рівня епіднебезпеки, працюватимуть лише ті заклади харчування, ТРЦ, фітнес-зали, співробітників яких повністю вакциновано.
Захворюваність
Як стало відомо KV, 12 жовтня відбувся онлайн-брифінг заступника голови Київської ОДА Олега Торкунова.
“Ситуація із захворюваністю у Київській області загострюється. Регіон вже кілька тижнів перебуваає у жовтій зоні епідеміологічної небезпеки. Кількість хворих збільшується. Минулого тижня було досягнуто антирекорд – понад 500 хворих, та, на жаль, 13 летальних випадків за добу”, – каже він.
Майже тисяча хворих на ковід наразі перебуває у стаціонарі. Практично усім пацієнтам потрібна киснева підтримка. Через це більшість ліжок, під’єднаних до кисню, вже завантажені. Саме через погіршення ситуації Міністерством охорони здоров’я було затверджено перелік організацій співробітників, яких будуть вакцинувати.
Обов’язковій вакцинації підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих адміністрацій та їх структурних підрозділів, закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, середньої (в тому числі спеціальної), дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форм власності. Наказ набирає чинності через місяць з дня його публікації, тобто з листопада цього року.
Якщо співробітники вказаних організацій не матимуть щеплення від ковіду, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати на період карантину.
До цього переліку також планують включити працівників усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг.
Перевезення
11 жовтня Кабінет Міністрів прийняв рішення внести зміни до постанови №1236. Вони передбачають посилення карантинних заходів для пасажирських перевезень міжрегіонального сполучення у регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий або червоний рівень епіднебезпеки. Йдеться як про регулярні, так і про нерегулярні перевезення.
Водії, члени екіпажу та пасажири повинні мати один із вказаних документів: документ, що підтверджує одержання повного курсу вакцинації (для регіонів жовтого рівня документ, що підтверджує отримання хоча б однієї дози дводозної вакцини), міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від ковіду або негативний результат тестування методом ПЛР, або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою єдиного державного веб сайту електронних послуг, зокрема, з використанням мобільного додатку “Дія”. Негативний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР або експрес тест на визначення антигену коронавірусу, чинний 72 години. Зміни до постанови Кабміну набудуть чинності 21 жовтня 2021 року.
Червоний рівень
Також Олег Торкунов нагадав, що у разі переходу регіону на червоний рівень епіднебезпеки забороняється робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень “на виніс”, робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів та театрів тощо, робота закладів освіти, окрім дитячих садків та початкових класів шкіл, робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів й фітнесцентрів, проведення масових заходів крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів, робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
“Разом з тим, варто зазначити, що обмеження не будуть застосовуватись, якщо у всіх відвідувачів та співробітників буде наявний зелений Covid-сертифікат, тобто вони будуть повністю вакциновані проти коронавірусної хвороби” – розповів заступник голови КОДА.
В червоній зоні будуть дозволені робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та усіх продовольчих магазинів.
“Тож закликаю вас подбати про можливість працювати та відпочивати, про комфорт своїх поїздок та насамперед про своє здоров’я. Вакцинуйтесь, захистіть себе та своїх близьких. Пам’ятайте, що щеплення від Коронавірусу захищає від важкого перебігу захворювання”, – наголосив Торкунов.
Нагадаємо, як раніше писала KV, столичний регіон утримує позицію лідера з організації масової вакцинальної кампанії, однак хвороба шириться: встановлено новий антирекорд із захворюваності у 500 випадків на добу. Тож обласна влада продовжує нарощувати темпи щеплення, на території Київщини діють пункти, центри вакцинації, мобільні бригади і нині підключено ще 20 точок у поштових відділеннях “Укрпошти”.