Коронавірус на Київщині: два міста та два райони області опинились у помаранчевій зоні карантину

Коронавірус на Київщині: два міста та два райони області опинились у помаранчевій зоні карантину

Помаранчевий рівень карантинних обмежень встановлено у містах Ірпінь, Фастів та у Баришівському, Києво-Святошинському районах Київської області. На стаціонарному лікуванні наразі перебувають 550 пацієнтів із коронавірусом, область продовжує закуповувати медичне обладнання. Тим часом до звичної форми навчання повернулось близько 12 тисяч учнів, ще більше 10 тисяч школярів та вихованців дитсадків перевели на дистанційну форму навчання. 

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської ОДА Олега Торкунова  щодо протидії коронавірусу в області та подолання його наслідків.

“За останній тиждень спостерігається тенденція збільшення кількості госпіталізованих за добу пацієнтів з COVID-19. З 19 осіб 21 вересня до 33 осіб – 30 вересня. Збільшилась за тиждень і кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги з 27 до 60 на добу. Така ж ситуація і в Україні в цілому. 30 вересня в Україні вперше зафіксовано більше 4 тисяч інфікувань за добу. Тенденція, на жаль, повторюється і 1-2 жовтня”, – розповів Торкунов. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

Сьогодні зареєстровано 149 нових підтверджених випадків хвороби. За останню добу – вісім летальних випадків і цей показник став новим антирекордом для області. Всього від початку епідемії від наслідків хвороби померло 186 осіб віком від 28 до 94 років. За весь період одужало 5 639 осіб, а це майже понад 50% від загальної кількості хворих. 

Станом на 30 вересня на стаціонарному лікуванні перебуває 550 пацієнтів, з яких 388 з підтвердженим діагнозом та 162 очікують на результати ПЛР-тестів. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі наразі становить 50%. В центрах первинної медико санітарної допомоги створено 37 мобільних бригад, що здійснюють забір біоматеріалу на ПЛР-дослідження  у пацієнтів з підозрою на COVID-19 на амбулаторному етапі. Мобільні бригади здійснили 13 514 тестувань. У середньому 365 тестувань на одну бригаду. 

У рамках протидії пандемії за кошти обласного бюджету в області закуплено 26 апаратів штучної вентиляції легень середнього класу на суму 21 млн гривень. А також три пересувних рентген-діагностичних комплексів за 9 млн гривень, три системи ПЛР – за понад 7 млн гривень.

“Наразі в лікарнях області вистачає як вільних ліжок, так і лікарів, які можуть допомагати усім хворим пацієнтам. Проте можемо прогнозувати, що з часом, у випадку збільшення кількості інфікувань до критичної межі, може виникнути проблема безпосередньо із достатньою кількістю медпрацівників. Тому просимо вас додержуватися масочного режиму, вимог карантинних заходів та обмежень”, – зауважив він. 

Карантин у закладах освіти

Також він додав, що, як і в попередній період, серед хворих є діти та школярі. Навчальні заклади, у яких виявлено хворих, переведено на віддалене навчання – повністю або окремими класами. 

Станом на 30 вересня зафіксовано 301 випадок захворювання на COVID-19 серед педагогічних працівників та школярів. Тож на самоізоляції перебуває 164 окремих класи у 94 закладах освіти, а це майже 4 тисячі учнів та педагогів. 

Так, переведено на дистанційну форму навчання 26 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається 10 037 учасників освітнього процесу. Це по 4 заклади у місті Переяслав та Баришівській ОТГ, 3 школи в Обухівському районі, по 2 заклади в Білоцерківському, Яготинському районах та місті Біла Церква. По одному закладу у Володарському, Переяслав-Хмельницькому, Тетіївському районах, у містах Василькові та Борисполі, Дівичківській, Ковалівській, Миронівській, Студениківській ОТГ.

З самоізоляції повернулись 12 тисяч учасників освітнього процесу. 9 садочків, які перебували на карантині, повернулись до нормального режиму роботи. Та ще в 6 закладах дошкільної освіти карантин продовжується. Особи, які контактували з ними, проходять ПЛР-тестування. 

Рівень забезпеченості 

“Важливе питання – забезпечення дитячих садочків, шкіл, громадських місць усіма необхідними засобами дезінфекції та збереження здоров’я людей. Обласна влада не може знати у щоденному режимі, в якій конкретно школі області не вистачає масок, в якій установі місцевого рівня не встановлені дезінфектори. Знати і контролювати це – є завданням місцевої влади”, – каже Олег Торкунов. 

На підставі наданих цифр КОДА звертається до всіх мешканців регіону з закликом берегти здоров’я своє та своїх рідних, не наражатись на небезпеку, уникати місць скупчення людей. Представників місцевого самоврядування, мерів міст, голів районів та ОТГ КОДА закликає не ігнорувати карантинні обмеження, утриматись від проведення масових розважальних заходів. Просять також звернути увагу на збільшення автобусів та маршруток, аби люди могли дістатись до роботи, не порушуючи карантинні норми та дізнатись, чи не потребують школи та садочки допомоги із засобами захисту. 

“Місцева влада має інструменти для впливу на життя і несе відповідальність за результати застосування цих інструментів. Усі представники влади на місцях повинні роз’яснювати людям, в чому полягає небезпека коронавірусу, чому потрібні карантинні обмеження, чому є обов’язковим носіння масок та використання дезінфекторів”, – зазначив Торкунов. 

Обмеження по територіях 

Те, що ситуація в області не найкраща, підтверджують і дані епідеміологічного районування. Помаранчевий рівень встановлено у містах Ірпінь, Фастів та у Баришівському, Києво-Святошинському районах. 

Жовтий рівень – у містах Біла Церква, Березань, Бориспіль, Бровари, Буча, Васильків, Обухів, Переяслав, Славутич та у Білоцерківському, Бориспільському, Бородянському, Броварському, Васильківському, Кагарлицькому, Макарівському, Миронівському, Обухівському, Переяслав-Хмельницькому, Рокитнянському, Сквирському, Ставищенському, Таращанському, Фастівському та Яготинському районах. 

Не допустити подальшого погіршення ситуації можна, якщо представники місцевого самоврядування та жителі області будуть відповідальними та дотримуватимуться карантинних норм. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, виповнилося сто днів, як столичним регіоном керує новий губернатор – Василь Володін. Говорячи про свої головні успіхи на посаді, він назвав завершення довгобудів, реорганізацію адміністрації та налагоджену взаємодію з бізнесом та інвесторами. Окреслив і плани на найближче майбутнє: будівництво ВКАД, міжнародного аеропорту у Білій Церкві тощо. 

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4