Пандемія в Київській області не йде на спад, але все більше мешканців області одужують. Між тим, регіон потроху приходить до нормального ритму життя: агропродовольчі ринки Київщини поступово відновлюють роботу, робота аграрної галузі йде за графіком, а незалежне оцінювання знань обітурієнтів обіцяють провести у відведені на це строки і без затримок.
Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу т.в.о. голови Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Василя Володіна.
Поточна епідеміологічна ситуація
За даними Київського обласного лабораторного центру, у Київській області станом на 10.00 13 травня 2020 року офіційно підтверджено 1049 випадків захворювання на коронавірус, з них у 93 дитини та 170 медичних працівників (дані за весь період). На стаціонарному лікуванні перебуває 190 чоловік, на амбулаторному — 859 осіб. Встановлено медичне спостереження за 5345 контактними особами.
За останню добу виявлено 26 нових підтверджених випадків, отримано 71 повідомлення про підозру. В середньому щодоби медики виявляють 20-23 нових випадків. За час пандемії померло 24 людини. За період з 14.03.2020 року всього до Київського обласного лабораторного центру надійшло 3277 підозр на COVID-19. 179 осіб (17 дітей, 21 медпрацівник) одужали.
В області працює 12279 осіб середнього медичного персоналу, з них 1661 фельдшер, 612 акушерок, 8737 медсестер. В області наліковується майже 3 тисяч вакансій середнього медперсоналу.
Читайте: Кожен п’ятий підтверджений випадок COVID-19 в Україні – це медичний працівник, – Арсеній Пушкаренко
Василь Володін привітав медсестер з їх професійним святом, яке відзначали 12 травня, та повідомив, що медпрацівникам, які безпосередньо працюють в епіцентрі пандемії, провели додаткові виплати. Зокрема, 254 медпрацівники лікарень та ЕМД отримали доплату на загальну суму 2 млн 270 тис. гривень (кошти медичної держсубвенції та місцевого бюджету). Володін наголошує, що нарахування за квітень будуть ще більшими через більшу кількість випадків захворювання.
“Наразі Національна служба здоров’я (НСЗУ) укладає договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо надання меддопомоги пацієнтам із COVID-19. Отримані кошти спрямують у тому числі на 300%-ві доплати медичним працівникам”, — повідомив Василь Володін. – “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф уклав договір із НСЗУ на суму 31,3 млн гривень і отримав кошти на доплату працівникам за квітень 2020 року у розмірі 7,7 млн гривень”.
COVID-19 у гуртожитках Київщини
У гуртожитку міста Вишневе продовжується робота санітарно-карантинного пункту. З 4 по 6 травня проведено контрольне ПЛР-тестування 222 мешканців гуртожитку, у 10 осіб виявлено коронавірус, у 2 хворобу було вперше діагностовано. 7 травня повторне тестування зробили 55 мешканцям з підтвердженим діагнозом, з них у 45 отримано повторний негативний результат (хвороби не виявлено), у 9 — позитивний. Станом на сьогодні 21 особа, що проживає у гуртожитку, має підтверджений випадок захворювання на коронавірус, з них 3 дітей віком 11-17 років. 10-11 травня медпрацівники Вишнівської лікарні двічі відібрали у цих осіб зразки біоматеріалу для проведення ПЛР-тестування, матеріал наразі в роботі.
Гуртожиток міста Українка: карантин може бути знято у найближчий час за умови відсутності підтверджених випадків захворювання.
Приватний пансіонат для осібі похилого віку “Любов” у селі Зазим’я: нових випадків не зареєстровано, запланований додатковий забір нових зразків біоматеріалу.
Дитячий будинок “Надія” у селі Мокрець: нових випадків не виявлено. Всього у дитбудинку проживає 48 людей, у т.ч. 32 дитини; захворіло 6 осіб (5 працівників, 1 вихованець). Останній знаходиться у лікарні без ознак захворювання. 14 травня спливає термін ізоляції решти хворих. Їм проведуть тестування.
Гуртожиток у Боярці: захворіла 1 дитина, наразі вона у лікарні. Протестовано 10 мешканців. Ознак хвороби у мешканців немає.
Гуртожиток приватного ВИШу в селі Петропавлівська Борщагівка: ПЛР-тестування провели серед 147 мешканців, виявлено 14 хворих, з яких 1 студент перебуває у лікарні, 12 мешканців та комендант — на самоізоляції.
Гуртожиток, селища Гостомель: нових випадків захворювання не виявлено, 1 хворий одужав. 6 контактних осіб пройшли обстеження, хворих не виявлено. Термін карантину сплив. Проведено комплекс протиепідемічних заходів та санітарно-карантинних обмежень.
Пом’якшення обмежень
Володін зазначив, що, попри пом’якшення карантинних обмежень, вони на сьогодні існують.
Всі все ще мають дотримуватись дистанції у 1,5 метри та знаходитись у громадських місцях та на вулиці виключно у масках, зберігаються й інші обмеження. Під забороною залишається перебування у громадських місцях без одягнених засобів індивідуального захисту, переміщення групою понад 2 особи, крім супроводу дітей до 14 років, дітям не можна перебувати у громадських місцях без супроводу, відвідування закладів освіти її здобувачами, проведення усіх масових заходів, необхідних для забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Також під забороною регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, виняток – спеціальний транспорт. Заборонено відключення електричної енергії та газу споживачам, відвідування установ та закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту тощо. Не можна перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу. Також заборонено самовільно залишати місця обсервації та ізоляції.
Порушення на ринках
Поступово відновлюють роботу агропродовольчі ринки області. Вже поновлено роботу на 33 ринках регіону. Проте не всі ринки працюють із дотриманням санітарних норм. За період з 1 травня були виявлені порушення на 8 агропродовольчих ринках. Відповідно надано 8 приписів, складено 1 протокол про порушення протиепідемічних вимог, направлено 5 інформаційних листів в органи місцевої влади та 2 – в органи Національної поліції.
Навчальний рік
Володін каже, що у закладах освіти Київської області навчальний рік закінчиться вчасно. За його словами, до 31 травня триватимуть дистанційні навчання, а до 1 липня школами будуть підготовлені необхідні документи для завершення навчального року. Результати оцінювання учням та їх батькам повідомлять індивідуально через засоби зв’язку, електронною поштою, через смс, месенджери або телефоном.
Детальніша інформація про закінчення навчального року та інші питання освітнього процесу буде розміщена на офіційній сторінці КОДА.
Закупівлі ШВЛ та медичного обладнання
Василь Володін каже, що поки в регіони відчутні перебої з поставками обладнання, в тому числі апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ).
“Попри це заклади охорони здоров’я Київщини наразі забезпечені необхідними засобами. У медзакладах є 236 апаратів ШВЛ. Щодня або зовсім немає пацієнтів, які знаходяться на апаратах, або їхня кількість не перевищує до 5 осіб. Таким чином наявних апаратів достатньо. Відповідно до укладених договорів, термін поставки апаратів ШВЛ – травень цього року” – наголосив Володін.
Читайте: Коронавірус на Київщині: в гонитві за апаратами ШВЛ
Тести на COVID-19
Скандал у Білій Церкві
Як уже писала KV, 10 травня 17-річну дівчину змусили платити за тест на коронавірус, у Білоцерківської міської лікарні №3. Вартість тестування оцінили в 500 гривень.
В.о. голови КОДА зазначив, що в цю ситуацію вже втрутилось Міністерство охорони здоров’я і додав, що є чіткий перелік випадків, коли ПЛР-тестування проводиться безкоштовно. В інших випадках, наприклад, якщо це просто бажання без наявності показань, тестування проводиться за кошти особи, яка самостійно і без візи лікаря вирішила перевіритися.
Читайте: Мэру Белой Церкви пришлось извиниться за платные тесты на COVID-19 в горбольнице №3 (видео)
фото: коллаж KV