В столичному регіоні стартували тренінги з вакцинування для мобільних медбригад. Триватимуть вони до березня. Тим часом, темпи розповсюдження хвороби стабілізувалися, на дистанційному навчанні перебуває біля двох тисяч учнів.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу директорки департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Олени Єфіменко.
Епідеміологічна ситуація
За минулу добу COVID-19 діагностували у 185 жителів області, з них 15 – діти. Госпіталізовано 61 особу. Зі стаціонарів виписано 88 осіб. 451 житель області видужав. Померло 6 – 4 чоловіків та 2 жінки віком старше 50 років.
Готовність лікарень
Лікування для хворих на коронавірус відбувається у 27 закладах охорони здоров’я (ОЗ) в області. Кількість інфекційних ліжок у стаціонарах збільшено до 2 950, киснева мережа охоплює 2588 ліжок, або 88% від загальної кількості.
За весь час пандемії на Київщині проведено 290 тис. ПЛР-тестувань. Минулої доби обстежено більше 1200 людей.
Вакцинація
Згідно з дорожньою картою, вже створено 23 мобільні бригади для проведення щеплень у І етапі, медпрацівники 4-х таких бригад пройшли онлайн-навчання з проведення щеплення проти COVID-19 і вже розпочали практичне відпрацювання навичок проведення щеплень. 15-16 лютого медпрацівники відпрацювали специфіку проведення щеплення вакциною від Pfizer. 19-20 лютого та 1 березня відбудеться відпрацювання специфіки проведення щеплення вакциною AstraZeneca.
“Вже визначені кандидатури тренерів у складі лікаря-педіатра, лікаря-анестезіолога та медичної сестри для підготовки працівників ще 19 мобільних бригад та 247 пунктів щеплення у Київській області, під час другого та наступних етапів вакцинації”, – каже Єфіменко.
Станом на сьогодні проходить тренінг постачання вакцин, логістики та дотримання холодового ланцюга для відповідальних за фізичне отримання, логістику та розподіл вакцини на обласному рівні. Процес підготовки до вакцинації триває.
“Вакцинація є добровільною, але Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують вакцинуватися та захистити свої здоров’я та життя, а також близьких”, – наголошує Єфіменко.
Освіта
У Київській області дистанційно навчається понад 2000 учнів: це 79 окремих класів 39 шкіл у 21 ОТГ. Садочки працюють у повному обсязі. З 22 закладів профтехосвіти в області 5 закладів працюють за змішаною формою, 15 – у звичайному режимі. На дистанційній формі навчання – Березанський аграрний ліцей та Богуславське вище професійно-технічне училище сфери послуг.
Також сталася трагічна подія. У Боярському академічному ліцеї “Гармонія” під час освітнього процесу 2 дівчинки вжили у великий кількості медичний препарат і унаслідок цього отримали важке отруєння. На жаль, одну дівчину врятувати не вдалося, другу ж доправили до лікарні, де вона отримала необхідну медичну допомогу. Наразі вона перебуває під лікарським наглядом.
У закладі освіти триває розслідування. Із учнями класу за згодою батьків працюють кризові психологи. У всіх класах проводиться позапланова роз’яснювальна робота з питань безпеки життєдіяльності. В інших навчальних закладах області також проводяться відповідні позапланові інструктажі та профілактичні бесіди.
Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется
Фото: коллаж KV