Коронавірус на Київщині: нові антирекорди хвороби та перші штрафи за порушення карантину вихідного дня

Коронавірус на Київщині: нові антирекорди хвороби та перші штрафи за порушення карантину вихідного дня

Більш як півтисячі жителів області померло від коронавірусної хвороби. На тлі антирекордів із добової захворюваності усі учні Фастівщини навчатимуться дистанційно, у низці районів запровадять змішаний режим роботи для шкіл. Карантин вихідного дня вдаряє по підприємцях – майже сотня власників закладів дозвілля отримали за порушення адмінпротоколи. Тим часом добудовуються школи, садочки та дороги у рамках “Великого будівництва”, а ОТГ готуються отримувати у свою власність державні землі с/г призначення.

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна 18 листопада.

За його словами, для області наразі пріоритетним є обладнання лікарень киснем, але питання економічного розвитку Київщини не залишається без уваги. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

Новий антирекорд – зафіксовано 774 випадки коронавірусу, з них 49 дітей; померло 15 хворих віком від 50 до 86 років всього. Зареєстровано 586 летальних випадків, одужало більше 10 тисяч людей. В лікарнях перебувають 1295 із захворюванням на ковід та з підозрою на нього. Кількість закладів охорони здоров’я для надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам від 19 збільшили до 23 кількість ліжок зросла з 825 до 2185 ліжок. 

“Що стосується кисню – робимо все залежне від нас для збільшення кількості точок доступу до нього – як стаціонарних, так і мобільних концентраторів”, – наголошує Володін. За його словами, з початку епідемії кількість точок доступу до кисню збільшилася з 57 до 1355, наявні 206 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Завантаження ліжок наразі 59,2%, на кисневій підтримці 825 пацієнтів, з них 37 – на апаратах ШВЛ.

“Ситуація ускладнюється по всій території України, Київщина – не виняток. Тому просимо кожного мешканця області відповідально ставитися до свого здоров’я та дотримуватися всіх протиепідемічних норм, що існують зараз в нашій державі”, – додає очільник КОДА.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Карантин вихідного дня

За словами губернатора, більшість підприємців розуміють, що це тимчасові заходи, а також пам’ятають, що несуть відповідальність перед людьми та своїми рідними, і дотримувалися обмежень роботі. Але були й порушення, якиі встановили в роботі об’єктів господарювання представники держпродспоживслужби та національної поліції.

Так, всього провели 793 перевірки, в результаті яких складено 98 адміністративних протоколів. Види порушень, що було виявлено: недотримання дистанції перебування відвідувачів на території без масок або вдягнуті так, що не закривають рота та носа, недотримання протиепідемічних вимог та невиконання додаткових обмежень у вихідні дні закладами громадського харчування; відсутні антисептики для рук, дезінфекційні засоби, не проводився температурний скринінг працівникам. 

“Нагадую, що згідно з кодексом України про адміністративні правопорушення за порушення карантинних обмежень передбачено штраф від 17 до 34 тисяч, для посадових осіб від 34 до 70 тисяч гривень.

Навчання

Через значну кількість хворих на грип, сезонні ГРВІ та ковід педагогічних працівників з 23 листопада 2020 року переведено на дистанційне навчання усі 18 закладів освіти Фастівського району. Крім того, дистанційно навчаються учні 14 закладів освіти: 4 – у Переяслав-Хмельницькому районі, 2 – у Києво-Святошинському, 2 – у Васильківському районі, по одному – у Баришівському, Бородянському, Кагарлицькому, Яготинському, Таращанському, Тетіївському районах.

У школах міста Біла Церква очно навчаються учні початкових класів, 5-11 класи навчаються дистанційно. У закладах освіти Вишгородського, Києво-Святошинського районів, міста Ірпінь та Узинської об’єднаної територіальної громади організовано змішане навчання. 

Через випадки захворювання на ковід на дистанційне навчання переведено окремі класи 33 закладів освіти. Всього на лікуванні перебуває 256 учнів та 449 вчителів. Крім того, рішеннями територіальних управлінь ТЕБ та НС у зв’язку з захворюванням на ковід закрито на карантин 12 дитячих садочків Київщни.

Заклади професійно-технічної та фахової передвищої освіти навчаються за змішаною системою.

Агросектор

“Хочу повідомити, що зроблено важливий крок у реалізації земельної реформи президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації. На виконання указу президента Київська облдержадміністрація разом з Держгеокадастром розпочала підготовку до передачі земельних ділянок сільгосппризначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Завдяки цьому кроку місцеве самоврядування стане справді сильним. Це серйозна відповідальність та водночас нові можливості для громад”, – наголосив Володін.

Ще одна важлива тема – це підтримка фермерів. Для більш ефективного вирішення проблем, з якими вони можуть стикатися у своїй роботі, у КОДА оновили склад ради із вирішення проблемних питань розвитку АПК Київської області. Як зазначає Василь Володін, до її складу увійшли представники Державної податкової служби та інших контролюючих органів, науковці. Основні питання, якими займається рада: регулювання питань щодо реєстрації податкових накладних агровиробниками, роз’яснювальна робота щодо реєстрації податкових накладних у податковому реєстрі, тощо.

“Завдяки роботі ради та управління агропромислового розвитку фермери у разі потреби мають змогу оперативно отримувати консультаційну підтримку”, – запевнив голова Київської ОДА.

Велике будівництво

Що стосується реалізації в області програми президента України “Велике будівництво”, за словами Володіна, вже завершене будівництво 7 загальноосвітніх навчальних закладів, 3 садочків та 3 спортивних об’єктів. Ступінь будівельної готовності об’єктів “Великого будівництва” складає 93%: загальноосвітні навчальні заклади – 98%, дошкільні навчальні заклади – 94%, стадіони – 86%. 

Також повністю готові 6 об’єктів дорожнього господарства, ще чотири готові на 90%, 5 дільниць завершені залежить на 75%. Продовжуються роботи з будівництва приймальних відділень – вони виконані вже на 41%. Роботи тривають.

Екологія

Київська обласна державна адміністрація ініціювала ліквідацію безхазяйних відходів на території районів області. За словами Володіна, роботи вже розпочалися в селі Яцьки Васильківського району, а також на території окремих сільрад Броварського, Бориспільського, Києво-Святошинського та Кагарлицького районів. Йдеться про сміттєзвалища, розташовані поблизу або в межах водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, об’єктів природно-заповідного фонду цінних природних комплексів, тощо, що може негативно вплинути на стан природних комплексів та таких об’єктів.

Нагадаємо, минулого тижня ще три райони додалися до “червоних” зон. На дистанційному навчанні перебувало на той час майже 37,5 тисяч учнів, а дитсадки семи громад та районів зовсім призупинили роботу. Обласна влада продовжує збільшувати кількість ліжко-місць у лікарнях та розширювати мережу кисневого забезпечення. 

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Влад Григор’єв
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4